Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Звітність органів Державного казначейства про виконання Державного...Методика складання форми бюджетної звітності "Довідка про виконання...Річна звітність про виконання Державного бюджету УкраїниДержавний бюджет України: складання, розгляд, прийняття, виконання та...Облік та звітність щодо виконання Державного бюджету України
Розгляд і затвердження звітів про виконання бюджетівПідготовка та розгляд звіту про виконання бюджетуПідготовка та розгляд звіту про виконанняЗатвердження і виконання місцевого бюджетуСкладання, розгляд, затвердження, виконання та звітність місцевих...
 
Головна arrow Економіка arrow Бюджетний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Місячна звітність про виконання Державного бюджету України

Державне казначейство України надає Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті, Міністерству фінансів України:

Місячну звітність про виконання Державного бюджету України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним. В обліку органів Державного казначейства відсутні дані щодо сум коштів, виділених за рахунок резервного фонду місцевих бюджетів. Тому, для складання достовірного звіту про виконання місцевих бюджетів та формування зведеного звіту фінансові органи повинні подавати до органів Державного казначейства інформацію про використання коштів з резервного фонду щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним (Лист Державного казначейства України № 07-06/2307-10690 від 09.12.2005 року).

Місячний звіт про виконання Державного бюджету у січні 2005 році у зв'язку із несвоєчасним прийняттям Закону України

"Про Державний бюджет України на 2005 рік" складався органами Державного казначейства за єдиними формами, затвердженими наказом Державного казначейства України № 19 від 04 грудня 2004 року. Починаючи з місяця лютого 2005 року - за формами, затвердженими наказом Державного казначейства № 36 від 28 лютого 2005 року.

Місячний звіт складається за наступними формами:

1) Форма № 1мдб "Сальдовий баланс рахунків".

2) Форма № 2мдб "Звіт про виконання Державного бюджету" включає розділи:

I. Доходи.

II. Видатки:

2.1. Видатки загального фонду бюджету.

2.2. Видатки спеціального фонду бюджету.

2.2.1. Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами.

2.2.2. Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ.

2.2.3. Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок інших надходжень спеціального фонду.

2.2.4. Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.

III. Кредитування:

3.1. Надання кредитів.

3.1.1. Надання кредитів з загального фонду Державного бюджету.

3.1.2. Надання кредитів з спеціального фонду Державного бюджету.

3.2. Повернення кредитів.

IV. Фінансування Державного бюджету України:

4.1. За типом кредитора.

4.2. За типом боргового зобов'язання.

4) Форма № 7мдб "Звіт про заборгованість" включає розділи: Розділ I. Дані про наявність дебіторської та кредиторської заборгованості розпорядників.

Звітні дані про наявність заборгованості розпорядників коштів бюджету заповнюються відповідно до програмного забезпечення за всіма кодами програмної класифікації, окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету.

Розділ II. Звіт про фінансові зобов'язання розпорядників бюджетних коштів.

Звітні дані заповнюються відповідно до програмного забезпечення за всіма кодами програмної класифікації.

Розділ III. Інформація про заборгованість бюджетних установ.

Звіт про бюджетну заборгованість надається не пізніше 15 числа другого місяця, наступного за звітним.

5) Довідка про повернення кредитів, наданих з державного бюджету.

6) Інформація про виконання захищених статей видатків Державного бюджету України за 2005 рік.

7) Звіт про використання коштів з резервного фонду Державного бюджету України за 2005 рік.

Інформація про виконання захищених статей Державного бюджету України та про використання коштів з резервного фонду надається до 25 числа місяця, наступного за звітним.

Органи стягнення надають Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним:

- місячний звіт про фактичні надходження податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів до бюджету;

- місячний звіт про податкову заборгованість, включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі, а також у розрізі джерел доходів та форм власності).

Розгляд та порядок затвердження звіту про виконання бюджету держави

Порядок розгляду та затвердження звіту про виконання Державного бюджету України визначений в статті 62 Бюджетного кодексу та в Регламенті Верховної Ради України.

Рахункова палата після одержання звіту від Кабінету Міністрів України протягом двох тижнів готує висновки щодо використання бюджетних коштів.

Висновки містять наступну інформацію про:

- вірогідність звітних даних;

- дотримання Закону України про Державний бюджет;

- дотримання пріоритетів бюджетної політики;

- оцінку впливу змін у поточному році макроекономічних показників на виконання бюджету;

- ефективність діяльності Державного казначейства у частині управління бюджетними коштами;

- аналіз впливу пільг, субсидій на виконання бюджету.

Верховна Рада у двотижневий термін з дня отримання висновків Рахункової палати заслуховує доповідь Кабінету Міністрів про виконання Державного бюджету та відповіді на запитання. Обговорення по доповіді не проводиться.

Звіт Кабінету Міністрів України перед Верховною Радою України про виконання закону про Державний бюджет представляє Міністр фінансів України.

Зі співдоповіддю виступають Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, голова Рахункової палати; при необхідності можуть бути заслухані головні розпорядники бюджетних коштів.

Одночасно із звітом про виконання Державного бюджету Верховна Рада розглядає доповідь Кабінету Міністрів України про виконання соціально-економічних та інших програм.

Звіти про виконання цих програм з відповідними висновками постійних комісій поширюються серед депутатів за 5 днів до розгляду їх на засіданні Верховної Ради.

Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України не пізніше 1 травня року, наступного за звітним. Перед поданням на розгляд Верховній Раді України річний звіт схвалюється Постановою Кабінету Міністрів України. Дані про схвалення звітів виконання Закону України "Про Державний бюджет" наведені в таблиці 32.

Таблиця 32

Подання Верховній Раді України звіту про виконання Державного бюджету України

Звітний рік

Постанова КМУ

Показники, схвалені у звіті (млн. грн.)

Доходи

Видатки

Сальдо

2000

№ 693 від 21.06.01 р.

36229, 9

35532,6

+ 697,3

2001

№ 788 від 30.04.02 р.

39 726,5

40 407,1

- 680,6

2002

№ 576 від 23.04.03 р.

45467,6

44348,2

+ 1119,4

2003

№ 531 від 28.04.04 р.

55076,9

56120,0

- 1043,1

2004

№ від

70 337,7

80554,2

- 10216,5

За результатами розгляду Верховна Рада України приймає рішення щодо звіту про виконання закону про Державний бюджет України, яке оформлюється Постановою про звіт про виконання бюджету.

В разі незатвердження звіту про виконання Державного бюджету Верховна Рада може розглянути питання про відповідальність державних органів і посадових осіб виконавчої влади, а також вирішити інші питання, пов'язані з порушеннями закону про Державний бюджет, якщо такі порушення виявлено під час розгляду звіту.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси