Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Датування та індексація документівКласифікація документів за призначеннямКритерії індексування web-сторінокПравила "паркування" документівЗагальні правила обігу документів
Датування та індексація документівУніфікація та стандартизація службових документівСкладання та оформлення службових документівДиференціація службових документів в організаціїВластивості, ознаки та функції службових документів
 
Головна arrow Документознавство arrow Загальне діловодство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Датування та індексування документів

Датування службових документів

Реквізит 11. Дата документа

Дата документа - це реквізит є обов'язковим елементом будь-якого документа. Позбавлений дати, він певною мірою втрачає юридичну силу. Тому кожен, хто складає, виконує, затверджує чи підписує будь-який службовий документ папір, повинен привчитися проставляти дату.

Датою документа може стати день його створення і (або) підписання, погодження затвердження, прийняття, видання або реєстрації. А саме:

o дата листа або наказу є день їх підписання;

o дата звіту, плану чи інструкції - день їх затвердження;

o дата установчого договору - дата його затвердження;

o дата протоколу чи акта - час здійснення зафіксованих у них вчинків, подій, фактів, явищ.

Датою документа, що приймається колегіальним органом (рішення, ухвала тощо), є дата його прийняття. Датою вступу в силу розпорядчого документа - день його одержання адресатом, якщо документом не обумовлено інший термін. Для службового листа основною датою є дата реєстрації в книзі вихідних документів.

Документи набувають чинності з моменту їх підписання (погодження, прийняття, затвердження тощо), якщо у тексті або законодавством не передбачена інша дата. Документи, які підлягають державній реєстрації у Мінюсті України, набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації.

Дати підписання, затвердження ділових паперів, а також ті, що є в тексті, як правило оформлюються цифровим способом. При цьому день місяця і місяць позначаються двома парами арабських цифр, розділених крапкою. Щоб не виникло подвійного тлумачення в розшифруванні дати документа цифрове позначення року (з 2000 до 2032 р.) повинно складатись з чотирьох цифр. Наприклад: 02.03.2014.

До початку нового століття елементи дати в службових документах позначались трьома парами арабських цифр в один рядок у послідовності: число, місяць, рік. Наприклад, ¡7 червня 1951 року можна було писати: У 7.06.51.

Новим національним стандартом ДСТУ 4163 - 2003 дозволено також оформляти дату у послідовності: рік, місяць, число.

Наприклад: 26 січня 2013року можна записати: 2013.01.26.

Зазначений спосіб використовується у службовому листуванні з іноземними партнерами, оскільки відповідає міжнародній системі датування документів (ISO 8601:2000 "Елементи даних і формати для обміну інформацією. Представлення дат і часу").

Якщо порядковий номер місяця або числа місяця складається з однієї цифри, то перед нею необхідно проставляти нуль.

Наприклад: 9січня 2013року слід писати: 09.01.2013

Словесно-цифровий спосіб оформлення дати (скажімо, "21 березня 2013 року") може вживатися у нормативно-правових актах та в документах, що містять відомості фінансового характеру.

При посиланні у тексті на правовий акт або інший документ дата, як правило, оформляється таким чином:

Лист №201 від 17 грудня 2012 року.

Дозволяється вживати слово "рік" у скороченому варіанті "р.", наприклад: 03 червня 2013 р.

Обов'язковому датуванню і підписанню підлягають усі службові відмітки на документах, пов'язані з їх проходженням та виконанням (резолюції, погодження, візи, позначки про виконання документа та направлення його до справи).

Проставляється дата підписання документа в його лівій верхній частині разом з індексом на спеціально відведеному для цього місці бланку.

Якщо документ складено не на бланку, його дата проставляється нижче підпису ліворуч. Слід зауважити, що дата підписання або затвердження документа власноручно проставляється посадовою особою, яка його підписала або затвердила.

На документі, виданому двома або більше установами (організацій), має бути зазначена лише одна дата, яка відповідає даті останнього підпису.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси