Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Особливості методології дослідження страхових послуг. Роль та...ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИЗв'язок криміналістики з іншими науками та її значення у...СУЧАСНИЙ СТАН ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ...Вступ. Значення курсу внутрішньої медицини у підготовці...
Короткі підсумкиКороткі підсумкиКОРОТКІ ПІДСУМКИКороткі підсумкиКороткі підсумки
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківське кредитування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Роль та значення курсу для підготовки нового покоління фахівців з банківництва

Банки відіграють важливу роль на фінансовому ринку та на ринку державних цінних паперів, виступають в якості посередників на фондовому ринку. Банк є установою, яка сприяє акумулюванню вільних грошових коштів і перерозподілу капіталів між різними сферами господарської діяльності. Це визначає їхнє особливе місце у сфері фінансового посередництва.

Банківська система України пройшла досить складний шлях свого становлення і на сучасному етапі розвивається помірними темпами. Однією з характерних особливостей розвитку вітчизняного банківництва є недостатність, а часами й відсутність висококваліфікованих фахівців у банківській сфері. Досить низьким є управлінський рівень деяких керівників банків, у діяльності яких спостерігаються випадки прийняття необгрунтованих рішень, які не забезпечують стабільності банківської установи, погане розуміння ризиків, порушення обов'язкових вимог Національного банку України та законодавчих актів. Саме тому існує потреба в забезпеченні молодого покоління відповідними знаннями та навичками, які в подальшому принесуть корисні результати та сприятимуть зростанню економіки України.

Трансформація економіки України вимагає докорінного реформування різних сфер господарської діяльності. Вітчизняна банківська система також перебуває в стадії перебудови та потребує відповідної підготовки фахівців з банківської справи. На сучасному етапі існує об'єктивна необхідність у вивченні банківських дисциплін. Серед них важливу роль відіграє дисципліна "Банківське кредитування". Вона дає можливість дізнатись Про діяльність банківських установ у сфері кредитування, особливості регулювання кредитних взаємозв'язків між банком та позичальником, а також шляхи мінімізації ризиків кредитної діяльності банків і контролю за процесом кредитування.

Україні необхідні надійні банки, які б користувалися довірою населення. А висококваліфіковані фахівці та досвідчені банкіри - це розвиток та стабілізація економіки, майбутнє України та її громадян, безпека та благоустрій нації і забезпеченість нащадків. Глибокі і ґрунтовні знання з банківських дисциплін, які отримують економісти молодого покоління, є запорукою майбутнього України.

Короткі підсумки

1. У підготовці фахівців банківського профілю важливе значення має вивчення дисципліни "Банківське кредитування". Метою вивчення дисципліни є формування системи теоретичних знань та практичних навичок у сфері кредитних взаємозв'язків між банківською установою і позичальником - юридичною чи фізичною особою, отримання знань щодо прийняття рішень про надання кредитів і мінімізації кредитних ризиків, виявлення основних етапів і механізмів організації кредитного процесу у банку та особливостей контролю і регулювання кредитно? діяльності з боку НБУ і банківських установ.

2. Поставлена мета вивчення дисципліни конкретизується у таких завданнях, як: визначення сутності та класифікаційних ознак банківського кредитування; висвітлення процесу формування та реалізації кредитної політики банку; розкриття методів банківського кредитування; характеристика структури кредитних підрозділів банку та функцій кредитного комітету; висвітлення основних етапів кредитного процесу; виявлення ризиків кредитної діяльності та подання рекомендацій щодо управління ними; з'ясування методів контролю за банківською кредитною діяльністю з боку центрального банку і внутрішнього моніторингу в банківській установі та ін.

3. Предметом банківського кредитування є особливості, закономірності та механізми розвитку банківської кредитної діяльності.

4. Об'єктами банківського кредитування є: банківські кредитні ресурси, які спрямовуються для надання позичальникам у тимчасове користування; кредитна політика банку, кредитний процес у банку; контроль за кредитною діяльністю банку тощо.

5. Основними методами дослідження банківського кредитування є: системний метод, історичний метод, метод наукової абстракції, методи індукції та дедукції, методи аналізу та синтезу, метод порівняння, економіко-статистичний метод, методи групування та моделювання, математичний метод, нормативно-розрахунковий метод, табличний та графічний методи тощо.

6. Зміст дисципліни "Банківське кредитування" розкривається у таких основних темах, як: теоретичні засади банківського кредитування; механізми здійснення банківської кредитної діяльності; кредитні підрозділи банку та їх функціональні особливості; процес банківського кредитування та його організація; кредитоспроможність позичальника: джерела інформації; оцінка кредитоспроможності позичальника; форми та види забезпечення банківських кредитів; юридичні форми забезпечення банківських кредитів; ціна банківського кредиту; кредитні ризики банківництва; контроль за банківською кредитною діяльністю; банківський моніторинг кредитування; банківська проблемна кредитна заборгованість і методи її реструктуризації.

7. Для стабільного розвитку вітчизняна банківська система потребує забезпеченості висококваліфікованими банківськими працівниками. Адже виникнення проблем у діяльності банківських установ може бути зумовлено низьким рівнем професіоналізму керівників та управлінського персоналу банків, а також недостатністю навиків банківських службовців. Дисципліна "Банківське кредитування" дає можливість набути необхідні теоретичні основи та певні практичні навики у сфері банківського кредитування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси