Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Засоби індивідуального захистуІндивідуальні засоби захистуЗасоби індивідуального захистуЗасоби індивідуального захистуЗасоби індивідуального захистуЗасоби індивідуального захисту органів зору та обличчяЕвакуація людей. Засоби колективного та індивідуального захисту людей...Основні заходи і засоби захисту населення і територійІНДИВІДУАЛЬНЕ ПРОПОНУВАННЯ НА РИНКУ ПРАЦІ
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в авіації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Засоби індивідуального захисту

Відповідно до трудового законодавства видача спеціального одягу і пристосувань робітникам та службовцям підприємств цивільної авіації є обов'язковою. Для цього установлюють відповідні норми видачі індивідуальних захисних засобів.

До засобів індивідуального захисту відносяться: одяг для захисту тіла, голови, рук і ніг; пристосування для захисту органів дихання, зору і слуху. Засоби захисту мають бути строго індивідуальними і відповідних розмірів, інакше робітники не зможуть їх використовувати під час виконання робіт, небезпечних для здоров'я. Спеціальний одяг і взуття захищають їх від механічних, хімічних, термічних ушкоджень, від дії холоду під час роботи за умов низьких температур. До тканин спеціального одягу пред'являється ряд гігієнічних і захисних вимог.

Гігієнічність тканини визначають їхньою легкістю, м'якістю, еластичністю. Одяг із тканин має бути зручним, не подразнювати шкіру, легко піддаватися очищенню, знежирюванню, пранню. До захисних властивостей тканин відносяться: певна повітро- і паронепроникність. теплонепроникність, теплопровідність, стійкість до дії кислот, лугів, фарб та інших речовин, незаймистість і т. ін.

Дуже важко забезпечити наявність усіх цих властивостей в одному типі спеціального одягу. Захисні властивості - вирішальна умова для тканин і одягу. Створенню тканин для спецодягу в наш час приділяють серйозну увагу.

Для роботи в умовах високої вологості використовують тканини з водотривким просоченням або прогумовані. У цехах, де доводиться працювати із фарбами, лаками, емалями і розчинниками, до складу яких входять бензол і бензин, застосовують захисний одяг, виготовлений із бавовняної тканини із захисним покриттям. Осіб, які працюють в умовах виробництва з тетраетилсвинцем, необхідно забезпечити костюмами із хлорвінілових та інших тканин, фартухами з нагрудниками, нарукавниками і рукавицями. Бавовняні тканини охороняють працівників від отруйної й подразнювальної дії пилу.

Спеціальний одяг має відповідний крій, що дозволяє пристосовуватися до специфічних умов роботи. За спеціальним одягом необхідний догляд: своєчасний ремонт, чищення різними способами залежно від речовин, які забруднюють одяг (прання, дегазація, дезінфекція). Передбачаються запасні комплекти спеціального одягу, який видається робітникам в аварійних умовах і на період знежирювання або прання основного робочого одягу.

Захисні окуляри і щитки мають повністю захищати очі й обличчя від шкідливих речовин, по можливості менше обмежувати оглядовість, не запотівати, не нагріватися, бути легкими. Для роботи в атмосфері, яка вмішує пару і гази агресивних речовин, а також для захисту очей від бризків їдких і небезпечних хімікатів застосовують герметичні окуляри з гумовою оправою, зазвичай, в поєднанні з відповідним засобом захисту органів дихання. Під час виконання небезпечних робіт з кислотами і лугами (ремонт апаратури, зливання кислот і лугів) можна застосовувати лицьові частини протигазів (шолом-маски). Під час газо- і електрозварювальних робіт застосовують спеціальне жовто-зелене скло (світлофільтри) різної прозорості залежно від полум'я пальника і виду зварювання.

Для захисту шкіри (частіше всього рук) від дії гасу, бензину, уайтспіриту, мінеральних масел, фарб, лаків, порошкоподібних речовин, що не розчиняються у воді й гліцерині, в окремих випадках застосовують різні захисні мазі.

Прилади, які захищають органи дихання, поділяють на фільтрувальні й ізолювальні.

Фільтрувальні прилади — це фільтри, за допомогою яких повітря очищається від шкідливих домішок. Користуються ними за умови, коли в навколишньому середовищі є не менше 16 % кисню. До них відносяться протигази (захист від газів і пари) і респіратори (захист від пилу, диму).

Для захисту від шкідливої пари поширені промислові протигази. У протигазах використовують як вбирачі активоване вугілля, силікагель, а також вбирачі, оброблені хімічними речовинами, з якими вступають в хімічну реакцію гази, що фільтруються. У промислових протигазах використовують різні типи фільтрувальних коробок.

Ізолювальні прилади застосовують тоді, коли в атмосфері є велика кількість шкідливих речовин, а кисню в повітрі, яке вдихається, недостатньо (менше 16 %). Найчастіше їх застосовують під час аварійних робіт у гальванічних і фарбувальних цехах, під час очищення і дефектації паливних баків в експлуатаційних підрозділах, а також профілактичних роботах з очищення ємкостей (посудин) для збереження пально-мастильних матеріалів. Ізолювальні прилади поділяють на шлангові й кисневі.

Для захисту органів дихання малярів-пульверизаторників випускають спеціальні індивідуальні прилади, в яких подача попередньо очищеного повітря під налівмаску здійснюється від шланга, який живить пульверизаційний пістолет.

Кисневі ізолювальні протигази складніші в експлуатації й застосовують їх лише у тих випадках, коли користування шланговими приладами затруднене, наприклад, під час очищення великих ємкостей для зберігання пально-мастильних матеріалів, а також коли людина оснащена таким приладом під час виконання будь-яких аварійних робіт має діяти на великій площі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси