Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (ЗВІТ ПРО СУКУПНИЙ ДОХІД) ПІДПРИЄМСТВАСтруктура звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід)Аналіз звіту про фінансові результати (сукупний дохід) підприємстваПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (ЗВІТУ ПРО СУКУПНИЙ...Зміст статей та методика заповнення звіту про фінансові результати...Використання даних звіту про фінансові результати (звіту про сукупний...Зміст основних статей Звіту про фінансові результатиЗарубіжна практика складання Звіту про сукупний дохід
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік у виробничих та агросервісних кооперативах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)

Складається із чотирьох розділів:

І "Фінансові результати";

II "Сукупний дохід";

III "Елементи операційних витрат";

IV "Розрахунок показників прибутковості акцій".

Звіт доповнили новим розділом "Сукупний дохід". Згідно з НП(С)БО 1, сукупний дохід - це зміни у власному капіталі протягом звітного періоду внаслідок господарських операцій та інших подій (за винятком змін капіталу за рахунок операцій із власниками). Цей термін широко використовується у міжнародних стандартах і наближає вітчизняний облік до міжнародного.

Загальна сума сукупного доходу включає:

чистий прибуток/збиток (підсумок р. 1 "Фінансові результати" звіту про фінансові результати);

дооцінку (уцінку) необоротних активів і фінансових інструментів, накопичені курсові різниці, частку іншого сукупного доходу асоційованих та спільних підприємств й інший сукупний дохід, зменшені на суму податку на прибуток.

А ось розділи "Податкові різниці" та " Узгодження фінансового результату та податкового прибутку (збитку)" так і не потрапили у Звіт про фінансові результати. Адже вони, тільки-но з'явившись у формі Звіту з 01.01.2013 р., зникли з неї із затвердженням НП(С)БО І.

Розділ IV "Розрахунок показників прибутковості акцій" заповнюють лише акціонерні товариства, прості акції чи потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій.

Число статей Звіту про фінансові результати може як зменшуватися, так і збільшуватися. Такий підхід закріплено НП(С)БО 1, згідно з яким підприємства можуть не наводити статей, за якими відсутня інформація до розкриття (крім випадків, якщо така інформація була в попередньому звітному періоді). А також можуть додавати статті зі збереженням їх назви й коду рядка з переліку додаткових статей фінансової звітності, які наведено в додатку 3 до НП(С)БО 1. Водночас така додаткова стаття повинна відповідати двом критеріям:

1) інформація в ній є суттєвою. Пригадаємо: це інформація, відсутність якої може вплинути на рішення користувачів фінансової звітності;

2) оцінка статті може бути достовірно визначена.

На відміну від П(С)БО 3 "Звіт про фінансові результати", його правонаступник - НП(С)БО 1 майже не містить пояснень щодо наповнення статей звіту про фінансові результати. Беручи до уваги положення Методичних рекомендацій № 433, розглянемо порядок складання Звіту.

Так, у графі 4 Звіту про фінансові результати наводять показники за аналогічний період попереднього року. Тобто, заповнюючи звіт за І квартал, тут слід було б навести дані за І квартал 2012 року. Проте форма звіту змінилася та, порівняно з попередньою, у ній не збігаються не лише коди рядків, але наповнення більшості статей.

Розглядаючи подібну ситуацію щодо складання та подання фінансової звітності, слід зазначити: оскільки деякі показники Звіту про фінансові результати не збігаються з показниками попередньої форми, дані в нових рядках графи 4 підприємствами можуть не наводитися.

Звіт заповнюють у тисячах гривень без десяткових знаків (додаток 1 до НП(С)БО 1). Грошові показники розділу IV "Розрахунок показників прибутковості акцій", слід, як і раніше, указувати в гривнях із копійками. Хоча такої вказівки у НП(С)БО 1 немає, але це випливає із положень П(С)БО 24 "Прибуток на акцію".

Показники про податок на прибуток, витрати та збитки, собівартість, вирахування з доходу наводять у дужках.

Зміст рядків Звіту про фінансові результати наведено у додатку Е.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси