Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Що таке вибух та умови його виникнення?ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ І ВИБУХІВПожежна безпека. Пожежі та причини її виникненняГлобальні проблеми: сутність, причини виникнення, класифікація,...Оцінка можливості виникнення пожеж на об'єктіПожежі: причини виникнення та шляхи розповсюдження.Пожежі без вибухівПожежі з вибухом паливо-повітряних сумішейНебезпечні фактори пожеж і вибухівПричини виникнення та критерії класифікації монополій.
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в авіації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація причин можливого виникнення пожежі та вибуху

Відповідно до статистичних даних основними причинами пожеж і вибухів на промислових підприємствах є такі.

1. Несправність виробничого устаткування і порушення технологічного процесу (розгерметизація устаткування і установок, які виділяють горючі або вибухонебезпечні гази, пара і пил, порушення установлених протипожежних правил в технологічному процесі, несправність вогнезатримувальних пристроїв у повітроводах вентиляційних систем і т. ін.). Недопускання пожеж, запалення і вибухів через указані причини можна досягти в результаті підвищення відповідальності інженерно-технічних працівників та обслуговуючого персоналу підприємств за якість монтажу, технічного нагляду, своєчасного проведення перевірок і планово-запобіжних ремонтів технологічного устаткування, а також за додержання технологічного регламенту експлуатації.

2. Несправність і перевантаження (перегрівання) електрик-них пристроїв (неправильний вибір перерізу проводів електромереж і підбір електрообладнання, електродвигунів і світильників, несправність в електромережі, електрообладнанні, відсутність або несправність заземлення). Уникнути цих причин можна, якщо посилити суворий контроль за дотриманням правил влаштування електроустановок під час монтажу електрообладнання і правильній його експлуатації.

3. Необережне поводження з вогнем (паління і застосування відкритого вогню в заборонених місцях, залишення без нагляду електронагрівальних приладів, перевірка витікання газу за допомогою відкритого вогню, а також підігрівання масла тощо). Для усунення цих причин необхідно підвищувати виробничу дисципліну, встановлювати в цехах суворий протипожежний режим.

4. Порушення правил пожежної безпеки під час вогневих робіт (недбале проведення електрогазозварювальних робіт у виробничих приміщеннях, робіт під час ремонту технологічного обладнання, в складських приміщеннях тощо).

Профілактику пожеж, вибухів і займань від електрогазозварювальних та інших робіт з використанням відкритого вогню слід проводити за рахунок посилення контролю і підвищення вимогливості до додержання правил пожежної безпеки під час проведення вогневих робіт не тільки працівниками пожежної охорони, але й адміністрацією авіапідприємств. Перш за все необхідно підвищити відповідальність за пожежну та вибухову безпеку служб головного механіка і енергетика, адміністрації цехів, а також електрозварювальників. Вогневі роботи виконувати у спеціальних майстернях.

Вивчення причин пожеж і вибухів на ПС дозволяє під час конструювання та експлуатації нових машин усувати їхні недоліки і тим самим скорочувати кількість льотних подій з цих причин, а також сприяти удосконаленню системи запобігання пожежам і вибухам та протипожежного захисту. Практика засвідчує, що небезпека пожежі і вибуху найчастіше може бути усунута за своєчасного прийняття заходів перестороги з боку льотного і технічного персоналу, а також пасажирів.

Основні причини, які викликають пожежу на сучасних ПС, беручи до уваги статичні дані можна класифікувати таким чином.

Причини пожежі й вибуху ПС в повітрі. До них відносяться: прогар і зруйнування гарячих комунікацій двигуна; пошкодження пальної, мастильної і гідравлічної систем; несправність авіаційного і радіоелектронного обладнання та їхніх систем; несправність системи кондиціювання повітря і кисневої системи; недосконала робота системи гальмування коліс шасі під час посадки ПС; несправності в протиобліднювальній системі; дія статичної й атмосферної електрики; зіткнення з ПС або перешкодою в польоті (особливо в зоні підходів до аеродрому); зруйнування в польоті вузлів кріплення силової установки; необережне паління пасажирів або членів екіпажу і т. ін.

Профілактика пожеж і вибухів у цих випадках направлена перш за все на удосконалення конструкції ПС, виконання вимог льотної експлуатації, якості ремонту, особливо паливної і електричної систем тощо. При цьому значну увагу приділяють розробці ефективніших систем пожежогасіння й автоматизації їхнього вмикання, найбільш раціональному розміщенню протипожежних перегородок.

Причини пожежі й вибуху ПС на землі. Вони можуть виникнути в результаті порушення установлених вимог: до запуску, прогрівання та випробування двигунів; технології проведення малярних, промивальних робіт; очистки паливних баків; робіт з кисневим обладнанням; ремонту електромережі; заправки та зливу пального з порушенням швидкості заправки; несправного заземлення; розливання пального; експлуатації електроосвітлення на стоянці ПС; зварних (вогневих) робіт на ПС; підігрівання силової установки та фюзеляжу несправними наземними засобами підігрівання; переміщення ПС під час буксировки або руління, що може призвести до зіткнення з іншими ПС або перешкодами тощо.

Для запобігання пожежам і вибухам у вказаних випадках слід перш за все забезпечити грамотне технічне обслуговування ПС і постійну готовність до дії пожежного обладнання.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси