Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
и контролю операцій на рахунках в банку. Перевірка...СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ 2. Методологія перевірки облікової документації,...Особливості здійснення розрахунково-касових та кредитних операцій...Контроль і ревізія операцій на поточному рахунку в банкуЛізингові, факторингові, трастові і інші операції банкуПосередницькі операції комерційного банку на фондовому ринкуОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ УПОВНОВАЖЕНИМ БАНКОМ ОПЕРАЦІЙ ЗА РЕЗЕРВНИМИ...Перевірка фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства...Депозитні операції банківОбмеження, зупинення, припинення здійснення окремих операцій,...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Контрольно-ревізійна діяльність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості перевірки витягів банку та суті господарських операцій

Відповідно до чинного законодавства, всі суб'єкти підприємницької діяльності, які мають розрахункові рахунки в банку, зобов'язані зберігати свої кошти в установах банків. Крім розрахункового рахунка, для відособленого зберігання коштів підприємство може мати акредитиви, валютні, спеціальні позичкові й інші рахунки в банку. У касі підприємства готівка зберігається тільки в межах установленого банком ліміту.

Операції, здійснені підприємством на рахунках у банку, перевіряють суцільним способом і насамперед вивчають законність розглянутих операцій.

У процесі контролю ревізорам часто доводиться поєднувати виконання кількох методичних прийомів. У такій ситуації найголовніше - дотримання необхідної послідовності контрольних дій і повне усвідомлення цілей і завдань перевірки.

Отже, контроль операцій на рахунках у банку починають із вивчення розрахунково-платіжних документів. Суцільній перевірці піддають виписки банку, платіжні доручення, чекові книжки (корінці) та іншу документацію, що підтверджує виконання операцій.

Контроль виписок банку передбачає також перевірку правильності визначення дебетових і кредитових оборотів. Ревізор самостійно визначає підсумки оборотів і порівнює їх із даними виписки банку. Додаючи кредитовий оборот до вхідного залишку й віднімаючи дебетовий оборот, контролер переконується в правильності виведення вихідного залишку.

Розбіжності, виявлені в процесі перевірки, дають підставу зробити припущення про можливе підроблення виписок банку посадовими особами підприємства. Підроблені документи вуалюють здійснення операції з незаконного відволікання коштів з обороту ревізованого об'єкта. З метою з'ясування розмірів і винуватців порушення проводять зустрічну перевірку виписок банку. Копії виписок, отримані в установі банку, додають до акту ревізії. Про факти розкритих порушень відразу інформують слідчі органи.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Основна

1. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України прийнятий Верховною Радою України 26.01.93 // Голос України.- 1993.-№39.

2. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України від 26.01.93 р. № 2939-11 (зі змінами і доповненнями) // Відомості Верховної Ради України.- 1993.-№ 13.-С. 110.

3. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.99 р. № 996-ІУ (зі змінами і доповненнями) // Бух. облік і аудит.- 1999.-№ 6.-С. 9-13.

4. Постанова Нацбанк "Про затвердження Змін до Інструкції про касові операції банках України" від 11 січня 2007 № 2, зареєстрована в Міністерстві юстиції 26.01.2007 р. за № 65/13332.

5.Дікань Л.В. Контроль і ревізія: Навч. посіб..- К: Центр навч. літ-ри, 2004.-245 с.

6. Живко З.Б., Живко М. О. Контрольно-ревізійна діяльність: Метод, реком. і завдання для проведення модулю та екзамену з курсу "Контрольно-ревізійна діяльність". - Л.: ЛЮІ МВС України, 2006.- 64 с.

7. Живко З.Б. Контрольно-ревізійна діяльність: Методичні рекомендації і завдання для проведення модулю та екзамену з курсу "Контроль-но-ревізійна діяльність".-2-евид. перероб.-Л.: "Край", 2006.- 156 с.

8. Живко 3. Б. Судова бухгалтерія: теорія, методика, практика.-Навч.-метод. посіб.-Ч. 1.-Л.: Камула, 2006.- 152 с.

9. Живко 3. Б. Судова бухгалтерія: Навч.-метод. посіб. - К.: Атіка, 2007.-344 с.

10. Тим, хто не нехтує законом. Контроль, ревізія та аудит у комерційних банках України / Г. Г. Мумінова-Савіна, В. М. Кравець, О. А. Мазур та ін. - К.: Факт, 2001.-448 с.

11. Мурашко В. М., Сторожук T. М., Мурашко О. В. Контроль і ревізія фінансово-господарської діяльності: Навч. посіб./За заг. ред. П.В. Мельника.-К: ЦНЛ, 2003.-311 с.

12. Павлюк В. В., Сердюк В. М., Акаев Ш. М. Контроль і ревізія. Навч. посіб. - К.: Центр навч. літ-ри, 2006. - 196 с.

13. Усач Б. Ф. Контроль і ревізія: Підручник.-4-е вид., стер.-К.: Знання-Прес, 2002.- 253 с- (Вища освіта XXI століття).

Додаткова

1. Живко 3. Б. Контрольно-ревізійна діяльність: Методичні рекомендації для семінарських занять.-Л.: ЛьвДУВС, 2006.- 76 с.

2. Живко З.Б. Судова бухгалтерія: теорія, методика, практика. 4 2.-Навч.-метод, посіб.-Л.: Камула, 2007.- 255 с.

3. Живко 3. Б" Живко М. О., Живко І, Ю. Словник сучасних економічних термінів.- Л.: Край, 2007,- 384 с.

4. Камлик M. І. Економічна безпека підприємницької діяльності. Економіко-правовий аспект: Навч. посіб..-К.: Атіка, 2005. -432 с.

5. Мумінова-Савіна Г.Г. Судово-бухгалтерська експертиза: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни.-К.: КНЕУ, 2004.-268. Спеціалізований словник економічних термінів: банківська справа, контроль і ревізія, судова бухгалтерія, реклама, менеджмент, захист інформації, економічна безпека, маркетинг / Живко З.Б., Живко М.О.- Л.: УАД, 2006.- 150 с.

6. Стадник М. Є. Методика економічних досліджень: Курс лекцій.-Л.: ЛьвЦНТЕІ, 2005.- 88 с.

7. Термінологічний словник ринкової економіки: Глобалізація, маркетинг, статистика, страхування, фінанси/Ri. Тринько, O.P. Тринько.-Л.: НВФ "Українські технології", 2006.-216 с.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

и контролю операцій на рахунках в банку. Перевірка розрахунково-платіжних документів
СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ 2. Методологія перевірки облікової документації, операцій касових і операцій на рахунках банків
Особливості здійснення розрахунково-касових та кредитних операцій банків
Контроль і ревізія операцій на поточному рахунку в банку
Лізингові, факторингові, трастові і інші операції банку
Посередницькі операції комерційного банку на фондовому ринку
ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ УПОВНОВАЖЕНИМ БАНКОМ ОПЕРАЦІЙ ЗА РЕЗЕРВНИМИ АКРЕДИТИВАМИ
Перевірка фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства за результатами фінансового року
Депозитні операції банків
Обмеження, зупинення, припинення здійснення окремих операцій, здійснюваних банком у зв'язку з установленням порушень у діяльності філій банку.
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси