Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВСТУП

Вища освіта в Україні перебуває в стані адаптації до реформ, спричинених впровадженням болонського процесу. В цих умовах акцентується особлива увага на перебудові форм і методів організації навчального процесу, який повинен забезпечити творче засвоєння програмного матеріалу в поєднанні з набуттям практичних навичок і вивченням міжнародного досвіду.

Навчальний посібник "Бухгалтерський облік" є актуальним і таким, що відповідає вимогам часу. Це обумовлено в першу чергу потребою постійного оновлення навчальних матеріалів з облікових дисциплін, які серед економічних мають найбільшу залежність від постійних змін чинних нормативно-правових актів.

В навчальному посібнику докладно розглянуто основи бухгалтерського обліку та обліку господарської діяльності підприємств. При викладенні матеріалу враховані зміни і доповнення до нормативно-правових актів, чинних в Україні станом на 1 вересня 2012 року.

Структура навчального посібника представлена наступним чином: в першому розділі "Основи бухгалтерського обліку" пропонуються завдання за наступними темами: загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод; бухгалтерський баланс; рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис; оцінювання та калькуляція; документація та інвентаризація, техніка і форми бухгалтерського обліку.

У другому розділі "Бухгалтерський облік господарської діяльності підприємств" подано матеріал у розрізі тем: облік грошових коштів і дебіторської заборгованості; облік запасів; облік необоротних активів; облік праці, її оплати та соціального страхування персоналу; облік зобов'язань; облік власного капіталу; облік фінансових інвестицій; облік доходів і фінансових результатів; фінансова звітність.

Виокремлення розділу "Управлінський облік" є цілеспрямованим з точки зору авторів, що сприятиме підготовці фахівця вищого рівня, здатного розв'язувати складні задачі прийняття управлінських рішень в умовах невизначеності та кризової економіки.

Представлений "Глосарій бухгалтерських термінів" стане значною допомогою у засвоєнні студентами поданого в посібнику матеріалу. Наведені в Додатку витяги з нормативно-правових актів також сприятимуть оволодінню ґрунтовними знаннями з бухгалтерського обліку.

Для розвитку логічного мислення і поглибленого вивчення окремих питань автором в навчальному посібнику запропоновано ситуації, які зустрічаються в практичній діяльності підприємств, мають дискусійний характер і неоднозначність щодо їх вирішення та потребують самостійного опрацювання нормативно-правової бази.

Текст навчального посібника викладено логічно, наочно, з наведенням таблиць, схем, рисунків, що сприяють кращому розумінню матеріалу та допомагають його викладанню. Особливу увагу зосереджено на первинному обліку: по кожній темі пропонується опис переліку типових документів із зазначенням форм і назв, а також викладено порядок їх оформлення і складання.

Навчальний посібник вирішує досить важливе завдання дисципліни бухгалтерський облік, яке полягає в тому, щоб на належному рівні подати студентам навчальний матеріал, максимально наближаючи виробничі ситуації до дійсності, навчити студентів спрямувати теорію бухгалтерського обліку на розвиток методів отримання, обробки і використання облікової інформації в системі сучасного підприємства.

Навчальний посібник може бути використано у вищих навчальних закладах, коледжах, а також для бажаючих самостійно оволодіти теоретичними знаннями і практичними навичками з бухгалтерського обліку.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси