Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Комп'ютер і здоров'я людиниБЕЗПЕКА ЛЮДИНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІНЕБЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ В ПРИРОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІПравила безпеки при роботі з комп'ютеромБезпека життєдіяльності, як галузь науково-практичної діяльності...Світлотехнічна специфіка роботи за комп'ютеромОСНОВИ ТЕОРІЇ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВАПотенційні можливості комп'ютерних технологійЕргономічний аспект організування роботи учнів за комп'ютеромТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності людини та суспільства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Комп'ютер і безпека людини

Комп'ютери проникли у повсякденний побут. З'явилися мультимедійні спектаклі на дисках з ігровими завданнями для дітей і підлітків. І, звичайно, не можна залишити без уваги комп'ютерні ігри, в які грають люди самого різного віку, інтелекту, світоглядів. На жаль, численні користувачі персональних комп'ютерів часто забувають, а часом і просто не знають про те, що комп'ютери разом з користю і задоволенням несуть в собі і ряд чинників, що негативно позначається на здоров'ї. Те, що тепер кажуть та пишуть про комп'ютери стосується і телевізорів, бо у них є спільне - електро-ннопроменева трубка. Вона випромінює в широкому діапазоні - від видимого світла до рентгенівського. Тому і комп'ютер і телевізор за дією на здоров'я людини дуже схожі.

Давно відомо, що не можна довго дивитися телепередачі, особливо дітям. Наприклад, за одну годину телеглядач отримує дозу, додаткову до природного радіоактивного фону, в два мікробери.

Негативний вплив комп'ютера є комплексним. Насамперед монітор є джерелом електростатичного поля, слабких електромагнітних випромінювань в низькочастотному, зверхнизькочастотному та високочастотному діапазонах (від 2 Гц до 400 кГц), рентгенівського, ультрафіолетового, інфрачервоного та видимого світлового випромінювань. Це характерно для дисплеїв, сконструйованих на основі електроннопроміневої трубки. Тому, вже наприкінці 50-х років в нашій країні були введені перші нормативи радіочастотного впливу.

Наприкінці 60-х років вчені встановили наявність впливу електромагнітних полів, навіть дуже слабких, на нервову систему людини. Тепер вже існують дисплеї з пласкими екранами на рідинних кристалах, які позбавлені цих недоліків. Джерелом електростатичного поля є позитивний потенціал, який подається на внутрішню поверхню екрана для прискорення електронного променя. Напруженість поля для багатобарвних дисплеїв може досягати 18 тис. Вольт. Джерелами електромагнітних випромінювань (ЕМВ) є мережні джерела живлення (частота 50 Гц), система кадрової роз-гортки (5Гц-2кГц), система рядкової розгортки (2-400Гц), блок модуляції променя електроннопроменевої трубки (5-10 МГц). Отже, необхідно дотримувати правил безпеки при користуванні комп'ютером.

Загальні вимоги до безпеки при користуванні комп'ютером: площа одного робочого місця не менше 6 кв.м при об'ємі 20 куб. м; в одному приміщення не можна розміщати більше 12 робочих місць; комп'ютер є електропожежонебезпечним об'єктом, тому приміщення повинно буте обладнано всіма засобами електропожежонебез-пнчності; приміщенні повинно бути обладнано системою кондиціювання повітря і повинна проводитися щоденне вологе прибирання.

Небезпечним може бути стілець, за яким сидить оператор-користувач. Від його ергономічності залежить положення тіла. Неправильний вибір стільця для роботи за комп'ютером веде до скривлення хребта, особливо у молодих людей. Це призводить згодом до появи багатьох внутрішніх хвороб. Не меншу небезпеку таять в собі, здавалося б безпечні предмети, "миша" і клавіатура. При користуванні клавіатурою ПК, руки лежать на столі, а пальці високо підняті над нею - положення, при якому сдавлюються судини і розтягуються сухожилля. Тому при роботі з мишею іноді у користувача формується захворювання під назвою "мишиний укус" - оніміння руки, що супроводжується гострим болем.

Виходячи з особливостей роботи користувача ПК можна сформулювати основні вимоги до конструкції робочого столу: регульовані за висотою опори, колісна шасі, стійкий металевий каркас, зручний для оператора профіль крісла. Воно повинно забезпечувати рівномірність розподілу сил ваги частин тіла на опірні поверхні для запобігання статичної напруги великих м'язових груп і хребцевого стовпа.

Шкідливим є шум в лабораторії обчислювальної техніки, який можна розділити на дві категорії: безупинний і періодичний. Безупинний шум створюють системи охолодження устаткування, вентиляції і його інтенсивність залежить від кількості установленого в приміщенні обладнання. Періодичний шум створюють в основному принтери, які на 30-40 децибел перевищують шум від систем охолодження і вентиляції. Він негативно впливає на продуктивність праці користувачів комп'ютерів, може викликати головний біль.

Питання

1. Джерелом яких класів небезпек е комп'ютер?

2. Які загальні вимоги до безпеки при користуванні комп'ютером?

3. Які основні вимоги до конструкції робочого місця біля комп'ютера?

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси