Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік розрахунків із різними дебіторамиОблік розрахунків з іншими дебіторами і кредиторамиОблік розрахунків з бюджетом то різними дебіторами і кредиторамиОблік розрахунків з іншими дебіторамиОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ДЕБІТОРАМИОблік розрахунків з іншими дебіторами (субрах. № 377)Облік розрахунків з іншими дебіторами і кредиторамиОблік розрахунків з різними дебіторамиДебіторська заборгованість, облік розрахунків з різними дебіторами...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік у виробничих та агросервісних кооперативах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік розрахунків з іншими дебіторами

При здійсненні фінансово-господарської діяльності сільськогосподарські кооперативи ведуть розрахунки не тільки з покупцями та замовниками, постачальниками й підрядниками, але також і з працівниками, які сплачують аліменти на дітей за виконавчими листами, з продажу основних засобів, з розрахунків з батьками дітей, які знаходяться в дитячих дошкільних установах, розрахунки за оренду приміщень, машин і устаткування та землі, розрахунки за операціями, що пов'язані зі здійсненням спільної діяльності (без створення юридичної особи), всі види розрахунків з працівниками (окрім розрахунків з оплати праці і підзвітними особами), інші розрахунки.

З розвитком житлового будівництва, садівництва і городництва практикується видача працівникам позик на індивідуальне і кооперативне будівництво, придбання або будівництво садових будиночків і впорядкування садових ділянок. Видачу позик і розрахунки за ними банк здійснює через підприємство. Позики видають працівникам під їхні зобов'язання, оформлені відповідно до правил банківського кредитування. Щоб видати працівнику позику на індивідуальні потреби, підприємство одержує грошові кошти в банку, розрахунки з яким обліковуються на рахунку 505 "Інші довгострокові позики в національній валюті". Кредити видаються працівникам через касу підприємства.

Бухгалтерський облік таких розрахунків з підприємствами, організаціями і фізичними особами ведеться на балансовому рахунку 37 "Розрахунки з різними дебіторами", субрахунку 377 "Розрахунки з іншими дебіторами". За дебетом даного рахунку облічується сума дебіторської заборгованості, що виникла за різними операціями, за кредитом погашення (списання) даної заборгованості.

Рахунок 377 "Розрахунки з іншими дебіторами" призначений для ведення бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості за такими видами розрахунків:

- з організаціями і особами за виконавчими документами, обліковуються розрахунки по сумах, утриманих із заробітної плати працівників підприємства на користь фізичних осіб і підприємств відповідно до виконавчих документів або рішення судових органів;

- з підприємствами, кооперативами і громадськими організаціями за придбані основні засоби;

- з орендарями нежилих приміщень, з наймачами квартир і мешканцями гуртожитків з квартирної плати та інших комунально-побутових послуг;

- з працівниками за отримані від них продукцію та тварин для реалізації;

- розрахунки з різними іноземними (нерезидентами) дебіторами;

- розрахунки з операцій, що пов'язані зі здійсненням спільної діяльності підприємств.

- з працівниками підприємства за наданими їх позиками.

Групування розрахунків з іншими дебіторами здійснюють з відповідним розподілом їх на групи, які застосовуються підприємствами при веденні аналітичного обліку з використанням рахунків четвертого порядку (рис. 1.24).

Групування розрахунків з іншими дебіторами для ведення аналітичного обліку

Рис. 1.24. Групування розрахунків з іншими дебіторами для ведення аналітичного обліку

Аналітичний облік ведеться за кожним дебітором, за видами заборгованості, термінами її відшкодування і погашення у Відомості 3.2с.-г. Синтетичний облік за рахунком 377 ведеться у Журналі-ордері З Б с.-г., підсумки з якого переносяться до Головної книги.

Планом рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств та організацій також передбачений субрахунок 378 "Розрахунки з державними цільовими фондами", на якому ведеться облік, зокрема, розрахунків із тимчасової непрацездатності. Так, облік лікарняних у кооперативі ведуть наступним чином:

- оплата працівникам перших п'яти днів непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів підприємства: Дт 94 "Інші витрати операційної діяльності" і Кт 66 "Розрахунки за виплатами працівникам";

- нарахування суми матеріального забезпечення - допомоги з тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності: Дт 378 "Розрахунки з державними цільовими фондами" і Кт 66 "Розрахунки за виплатами працівникам";

- надходження грошових коштів на рахунок підприємства для виплати допомоги працівникам: Дт 31 "Рахунки в банках" і Кт 378 "Розрахунки з державними цільовими фондами";

- виплата допомоги працівникам: Дт 66 "Розрахунки за виплатами працівникам" і Кт 30 "Каса".

Зазначимо, що для обліку операцій із нарахування та виплати лікарняних і допомоги по вагітності та пологах використовується субрахунок 663 "Розрахунки за іншими виплатами" рахунка 66 "Розрахунки за виплатами працівникам", оскільки зазначені виплати не входять до фонду оплати праці.

Окрім лікарняних, на субрахунку 378 "Розрахунки з державними цільовими фондами" ведуть облік путівок, придбаних Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і переданих кооперативу для надання працівникам або членам їх сімей. Зазначені путівки надаються для отримання працівниками кооперативу або членами їх сімей санаторно-курортного лікування (за наявності у них відповідного медичного висновку). Путівки надають безкоштовно або з частковою оплатою працівниками у розмірі 10,20,30 чи 50%. При частковій оплаті працівники вносять кошти до каси підприємства, а підприємство перераховує їх на рахунок Фонду.

Таким чином, щодо отриманих від Фонду путівок, які потрібно передати працівникам, і отриманої від працівників часткової оплати, яку надалі перераховують на рахунок Фонду, підприємство виступає своєрідним повіреним. Це - обов'язки підприємства згідно із законодавством, адже підприємству доручено отримати і передати путівки й отримати і перерахувати кошти. Підприємство не набуває права власності ані на путівки, ані на кошти.

Взаємодію між Фондом, підприємством і працівником при прийманні-переданні путівок і коштів наведено на рисунку 1.25.

Взаємодія між Фондом, кооперативом, санаторієм і працівником

Рис. 1.25. Взаємодія між Фондом, кооперативом, санаторієм і працівником

За отриманими та виданими працівникам або членам їх сімей путівками кооператив щокварталу звітує до Фонду за місцем реєстрації. Не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця подається Звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів за формою Ф14-ФСС з ТВП. Якщо путівки не отримували і не видавали, Звіт не подають.

Отримані від Фонду путівки підприємство обліковує на позабалансовому рахунку 02 "Активи на відповідальному зберіганні" субрахунку 025 "Матеріальні цінності довірителя". При видачі працівнику вартість путівок списується з цього субрахунку. Отримана від працівників часткова оплата відображається записом: Дт 301 "Каса в національній валюті", Кт378 "Розрахунки з державними цільовими фондами". Перерахування коштів до Фонду-Дт 378 Кт 311 "Поточні рахунки в національній валюті".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси