Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік надходження товарів в результаті товарообмінних операційДокументальне оформлення та облік надходження товарів і тариОсобливості документального оформлення та облік надходження сировини...Облік інших власних надходженьПланування обсягу та структура надходження (закупівлі) товарівОсобливості документального оформлення та облік надходження товарів і...Облік реалізації товарів зі знижкамиДокументальне оформлення та облік реалізації товарів і тариОцінка рівномірності надходження товарів на торговельне підприємствоДокументальне оформлення та облік реалізації товарів
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік в торгівлі та ресторанному господарстві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік надходження товарів і тари

На субрахунку 281 "Товари на складі" ведеться облік руху і наявності товарних запасів, що знаходяться на оптових і розподільних базах, складах тощо. Одиницею обліку товарних запасів є їх найменування або однорідна група (вид). В розрізі найменувань (однорідних груп) будується аналітичний облік товарних запасів. Рахунки аналітичного обліку відкриваються підприємством самостійно з урахуванням управлінських потреб та витрат на ведення обліку в межах окремих товарних груп, найменувань і партій товарів, структурних підрозділів, матеріально-відповідальних осіб.

Облік отриманої тари ведеться на субрахунку 284 "Тара під товарами". На даному субрахунку обліковується як тара під товарами, так і порожня тара. Рахунки аналітичного обліку відкриваються за окремими видами тари та найменуваннями.

Узагальнення інформації про розрахунки з вітчизняними постачальниками здійснюється на субрахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками". Виникнення зобов'язання за отриманні товари відображається по кредиту субрахунку, а його погашення - - за дебетом. Аналітичний облік поточних зобов'язань перед постачальником за отримані товари ведеться окремо за кожним постачальником у розрізі документів на оплату.

Якщо згідно договірних умов отримання товару здійснюється на умовах надання постачальнику авансу (попередньої оплати), то для обліку поточної дебіторської заборгованості використовується активний рахунок 371 "Розрахунки за виданими авансами". За дебетом якого відображається збільшення дебіторської заборгованості за авансами, наданими іншим підприємствам, за кредитом - її погашення або списання.

Аналітичний облік розрахунків за виданими авансами ведеться за кожним постачальником, якому видано аванс.

Витрати, пов'язані з доставкою товарів, і інші витрати, пов'язані з придбанням товарів, при включенні їх у вартість отриманих товарів в момент взяття на облік (прямий метод обліку ТЗВ) відображаються за дебетом субрахунку 281 "Товари на складі".

Якщо такі витрати протягом місяця обліковуються загальною сумою з подальшим розподілом за середнім відсотком між реалізованими (вибулими за іншими причинами) і нереалізованими товарами, то в обліку для їх відображення відкривається до рахунка 28 "Товари" спеціальний субрахунок 289 "Транспортно-заготівельні витрати", відкриття якого передбачається обліковою політикою підприємства. Представлені рахунки бухгалтерського обліку щодо товарних операцій на підприємствах оптової торгівлі дозволяють менеджерам отримувати інформацію, яка необхідна для управління товарним забезпеченням. Методика бухгалтерського обліку надходження товарів залежить від джерела надходження, форми договору, юридичного та податкового статусу постачальника і покупця, а також умови оплати.

Придбання товарів за договором купівлі-продажу передбачає передачу або зобов'язання передачі товару однією стороною (продавець) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язаний прийняти товар і сплатити за нього відповідну суму грошей.

При надходженні товарів від постачальника сума ПДВ, яка сплачена покупцем, включається до податкового кредиту при наявності податкової накладної. Підприємство оптової торгівлі має право зменшити податкові зобов'язання з ПДВ (за рахунок податкового кредиту) при дотриманні певних умов:

1. Оптове підприємство зареєстроване платником податку ПДВ поставляє товари, які оподатковуються ПДВ, якщо ж платник податку здійснює операції з поставки товарів, що звільнені від оподаткування або не є об'єктом оподаткування, суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням таких товарів, відносяться на збільшення первісної вартості товарів, тобто не відшкодовуються підприємству;

2. Оптове підприємство понесло витрати зі сплати (нарахування) ПДВ у зв'язку з придбанням товарів для їх подальшого використання у господарській діяльності платника податку.

При відображені операцій з товарами в податковому обліку діє правило першої події, тобто податкові наслідки з ПДВ відображаються на дату події, що виникла першою. У відповідності до п. 198.2 Податкового кодексу України при отриманні товарів податковий кредит з ПДВ виникає на дату перерахування оплати постачальнику або на дату отримання товарів [41].

Облік розрахунків з бюджетом за податком на додану вартість яки підлягає сплаті постачальнику у зв'язку з придбанням товарів ведеться за дебетом субрахунку 641 "Розрахунки за податками".

Сума податку на додану вартість за дебетом субрахунку 641 "Розрахунки за податками" показується як податковий кредит, що підлягає відшкодуванню державою. У разі одержання товарів на умовах передоплати або неотримання податкової накладної для відображення суми ПДВ використовується субрахунок 644 "Податковий кредит".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси