Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
ОРГАНІЗАЦІЙНА ПОБУДОВА І РОЗВИТОК РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІЛокальні обчислювальні мережіМережа Інтернет та її можливості у навчанні історіїСоціально-економічно значення роздрібної торговельної мережіТехнології глобальної мережі ІнтернетТрифазна мережа, ізольована від землі. Використання технічних засобів та обладнання, що застосовуються в...Задача визначення найкоротших шляхів в транспортних мережахХVIII. Правове забезпечення формування та функціонування екологічної...Основні принципи та засоби реклами в мережі Internet
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Топологія мережі

Топології (конфігурації) локальних мереж можна описувати як з фізичного, так і логічного погляду. Фізична топологія описує геометричне розташування компонентів локальної мережі, відображає структуру зв'язків між її основними елементами (комп'ютери, пристрої прийому/передачі сигналу тощо). Розрізняють такі базові топології локальних мереж: шинна, кільцева, зіркоподібна.

Шинна топологія - найпростіша форма топології, яка являє собою один основний кабель (коаксіальний), обмежений з обох сторін спеціальними роз'ємами - термінаторами, які запобігають появі відбиття сигналів (рис. 2.6).

Топологія фізичної шини

Рис. 2.6. Топологія фізичної шини

Коли станція передає сигнал до кабелю, сигнал поширюється в обох напрямках. Якщо кінцевого термінатора не встановлено, то сигнал, досягаючи кінця шини, змінює свій напрямок. У результаті одна передача може цілком захопити всю смугу пропускання мережі і перешкоджати передачі від інших станцій.

У шинній топології використовується єдиний кабель, що не потребує встановлення зовнішніх електронних пристроїв і з'єднує всі вузли мережі як рівноправні пристрої. Завдяки відсутності будь-яких зовнішніх електронних пристроїв (повторювачі, комутатори тощо) локальна мережа шинної топології виявляється простою і недорогою. До її недоліків належать серйозні обмеження на відстань, функціональні можливості і розширюваність. Цю топологію доцільно використовувати лише в невеликих локальних мережах.

Кільцева топологія характеризується наявністю замкненого каналу передачі у формі кільця (рис. 2.7).

Кільцева топологія мережі

Рис. 2.7. Кільцева топологія мережі

Сигнали передаються по кільцю в одному напрямку і проходять через кожен комп'ютер. У цій топології комп'ютер виступає в ролі повторювача, підсилюючи сигнали і передаючи їх наступному комп'ютеру. Тому, якщо вийде з ладу один комп'ютер, припиняє функціонувати вся мережа.

Зіркоподібна топологія - характеризується наявністю центрального вузла комутації - концентратора, через який надсилаються всі повідомлення (рис. 2.8).

Зіркоподібна топологія локальної мережі

Рис. 2.8. Зіркоподібна топологія локальної мережі

У зіркоподібній мережі кожний мережевий пристрій підключається до концентратора з використанням кабелю типу твісторна пара (WBaseT, 100BaseT, 100BaseT4 тощо). Зіркоподібна топологія стала головним типом то-пологій у сучасних локальних мережах, що пояснюється їхньою гнучкістю, розширюваністю і порівняно невисокою вартістю.

Базові топології, як правило, застосовують для побудови малих локальних мереж. Можливість розширення мереж базових топологій украй обмежена. Останнім часом поширення набули локальні мережі деревоподібної топології, які утворюються на основі об'єднання зіркоподібних мереж (рис 2.9).

Мережа деревоподібної топології

Рис. 2.9. Мережа деревоподібної топології

Розглянуті мережеві топології є базовими, на їх основі формується конкретна структура реальної мережі, яка найчастіше є об'єднанням різноманітних базових топологій. Оптимальною, природно, буде та структура мережі, що найбільше відображає структуру організації, підприємства, яку обслуговує ця мережа.

Логічна топологія мережі визначає реальні шляхи руху сигналів при передачі даних фізичними лініями зв'язку. Сьогодні є три базові логічні топології: логічна шина (Ethernet), логічна зірка (Arcnet) і логічне кільце (Token Ring), які реалізуються відповідними мережевими платами.

Найпоширенішим методом доступу в мережах шинної топології є метод множинного доступу з контролем і відверненням конфліктів (CSMA/CD). За цього методу доступу вузол, перед тим як відправити дані комунікаційним каналом, "прослуховує" його і, лише переконавшись, що канал вільний, відправляє пакет. Якщо канал зайнятий, вузол повторює спробу надіслати пакет через випадковий проміжок часу. Дані, передані одним вузлом мережі, надходять у всі вузли, але тільки вузол, для якого призначені ці дані, розпізнає і приймає їх. Незважаючи на попереднє прослуховування каналу, в мережі можуть виникати конфлікти, які полягають в одночасному пересиланні пакетів двома вузлами. Конфлікти пов'язані з тимчасовою затримкою сигналу під час проходження його каналом (сигнал відправлений, але не дійшов до вузла, що прослуховує канал, унаслідок чого вузол вважає канал вільним і розпочинає пересилання). Апаратура автоматично розпізнає такі конфлікти. Після виявлення конфлікту станції затримують пересилання повідомлень на деякий час. Цей проміжок часу невеликий і для кожної станції свій. Після затримки передача відновлюється. Реально конфлікти призводять до скорочення швидкодії мережі тільки в тому разі, коли працюють 80-100 станцій.

Маркерний метод доступу полягає в тому, що в мережу вводять спеціальний кадр - маркер, який переходить від станції до станції почергово (черга визначається зростанням або спаданням адреси станції). Маркерний метод доступу визначено для мереж Token Ring. Кожний вузол ретранслює маркер. Вузол може приєднати до маркера свій пакет даних, якщо він отримує порожній маркер. Вузол, якому призначений пакет даних, приймає цей пакет, але маркер не звільняється, а передається кільцем далі. Лише тоді, коли маркер повернеться до відправника і той може переконатися, що дані, які він передав, отримано, маркер звільняється. Порожній маркер передається наступному вузлу, який за наявності в нього даних, готових до пересилання, заповнює його і передає кільцем. Швидкість пересилання даних у мережі Token Ring 4-16 Мб/сек.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси