Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Прямі і напрямі матеріальні витратиПеревірка обґрунтованості витрат і собівартості продукції.Державне регулювання та пруденційність доходів і витрат фізичних осіб...СТРУКТУРА ЦІНИ, її КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ ТА ЧИННИКИ, ЯКІ...Мінімізація витрат при різних обсягах виробництва продукції"Різні витрати для різних цілей"Вплив зміни постійних витратЗумовленість витрат подіями різного класуДжерела аудиторських доказів перевірки витрат, доходів і фінансових...Поняття про поведінку витрат і фактори витрат для різних цілей бізнесу
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Контрольно-ревізійна діяльність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Перевірка витрат за різними напрямами

Аналізуючи складові витрат (матеріальні, на оплату праці, адміністративні), слід з'ясувати причини змін та вплив на фінансовий результат кожної з них. Насамперед визначають, які витрати впливають на фінансовий результат. При цьому:

1) з'ясовують причини зростання фонду заробітної плати (ФОП) та якими законодавчими актами регламентується його формування;

2) простежують динаміку чисельності працівників за роками;

3) аналізують динаміку витрат підприємства за останні 2-3 роки порівняно з плановими показниками;

4) оцінюють достовірність інформації про відображені підприємством витрати за видами діяльності згідно з П(С)БО 33 "Звіт про фінансові результати";

5) розглядають класифікацію витрат діяльності, щоб детально визначити витрати від звичайної діяльності.

Розрізняють такі види діяльності підприємства:

звичайна: операційна, основна операційна, інша операційна; інвестиційна, фінансова, інша;

надзвичайна: ліквідація наслідків стихійного лиха, пожеж, повені, буревію, аварій, техногенних аварій

Основна операційна діяльність підприємства пов'язана з виготовленням продукції, наданням послуг, що є головною метою створення підприємства і забезпечує більшість його доходів.

Інша операційна діяльність передбачає реалізацію інших оборотних активів, іноземної валюти, операційну оренду, тобто діяльність, що не належить до основної, інвестиційної та фінансової. Облік цих витрат ведуть на рахунках 94 "Діяльність, пов'язана з використанням оборотних активів". А тому відображення у складі цих витрат операцій з необоротними активами, фінансовими інвестиціями, реалізацією майнових комплексів, переоцінкою необоротних активів та інвестицій є фінансовим порушенням.

Інша (інвестиційна) діяльність спрямована на придбання і реалізацію тих фінансових інвестицій, які є складовою частиною еквівалентів грошових коштів. Облік цих витрат ведуть на рахунку 96. Оскільки така діяльність пов'язана з використанням необоротних активів, тому відображення у складі цих витрат операцій з оборотними активами (запасами, залученими кредитними ресурсами) є фінансовим порушенням.

Фінансова діяльність - зумовлює зміни розміру і складу власного та позичкового капіталу. Облік цих витрат ведуть на рахунку 95. Вони пов'язані з випуском, утриманням та обігом акцій чи облігацій власної емісії; отриманням та погашенням кредитів; оплатою відсотків за користування коштами; фінансовою орендою активів; втратою від інвестицій в асоційовані підприємства; втратами від спільної діяльності; втратами від інвестицій у дочірні підприємства. Відображення у цих витратах операцій з оборотними та необоротними активами є фінансовим порушенням.

Надзвичайна діяльність підприємства - це події чи операції, повторення які відрізняються від звичайної діяльності підприємства, їх повторення яких не очікується. Облік цих витрат ведуть на рахунку 99.

Витрати операційної діяльності підприємства формуються суб'єктами господарювання двома етапами: на першому етапі їх вони групують за елементами і відображають на рахунках 8-го класу; на другому - перегруповують за видами діяльності та відносять на рахунки: 23 "Виробництво", 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут", 94 "Інші витрати операційної діяльності".

Класифікацію витрат доповнюють за статтями калькуляції (за характером виникнення і призначенням) для обчислення собівартості продукції. При цьому визначають заплановані і звітні дані про склад і класифікацію витрат, об'єктів та одиниць калькуляції, методи розподілу витрат за плановими (звітними) періодами. Будь-які відхилення є порушенням.

У формі 2 витрати чітко поділено на: а) пов'язані із собівартістю продукції (робіт, послуг); б) адміністративні; в) на збут; г) інші операційні витрати. Фінансові результати визначають з врахуванням витрат на діяльність.

Об'єктом дослідження має стати достовірність інформації про витрати на господарські операції на відповідних рахунках та облікових реєстрах бухгалтерського обліку, а також достовірність інформації про ці витрати у фінансовій звітності.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси