Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік операцій на поточних рахунках в іноземній валютіВідображення в бухгалтерському обліку переоцінки активів і...Відображення в бухгалтерському обліку переоцінки активів і...Використання готівкової іноземної валюти з поточних рахунків для...Використання іноземної валюти на території УкраїниОсобливості відображення статей в іноземній валюті у фінансовій...Операції банків в іноземній валютіОПЕРАЦІЇ БАНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІКасові операції в іноземній валюті в уповноважених банкахОбов'язкове резервування коштів за валютними операціями, пов'язаними...
 
Головна arrow Банківська справа arrow Фінансовий облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Необхідність переоцінки іноземної валюти. Вимоги МСБО щодо переоцінки іноземної валюти

У бухгалтерському обліку банків записи про операції здійснюються на дату операції, тобто в день виникнення прав (активів) або зобов'язань (пасивів) незалежно від руху коштів за ними. Під час первинного визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, нарахованих доходів і витрат операції в іноземній валюті відображають у бухгалтерському обліку в подвійній оцінці: у номіналі іноземної валюти і в гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення бухгалтерських проведень.

Зі зміною офіційного курсу НБУ переоцінці (перерахунку гривневого еквіваленту залишків в іноземній валюті) підлягають усі монетарні статті балансу, тобто залишки за всіма аналітичними рахунками в іноземній валюті. Технічні аспекти переоцінки рахунків в іноземній валюті та банківських металах банк визначає самостійно з урахуванням можливостей програмного забезпечення відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України. Курсова різниця від переоцінки монетарних статей балансу в іноземній валюті відображується за балансовим рахунком 6204 "Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами". Указану переоцінку здійснює операційна система автоматично.

Внески до статутного капіталу банку в іноземній валюті переоцінюються за офіційним курсом НБУ до часу визнання збільшення статутного капіталу з відображенням курсової різниці на рахунку 6204 "Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами".

Залишки в іноземній валюті за рахунками цінних паперів, що обліковуються за справедливою вартістю, переоцінюють під час зміни офіційного курсу НБУ. Результати переоцінки цінних паперів, що обліковуються в торговому портфелі банку, відображають за балансовим рахунком 6204. Результати переоцінки акцій та інших цінних паперів із нефіксованим прибутком, що обліковуються в портфелі на продаж, відображають за балансовим рахунком 5102 "Результати переоцінки цінних паперів у портфелі на продаж". Боргові цінні папери в іноземній валюті належать до монетарних статей балансу і незалежно від того, в якому портфелі їх обліковують, переоцінюються під час зміни офіційного курсу НБУ з відображенням результатів переоцінки на рахунку 6204 "Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами".

Залишки в іноземній валюті за рахунками цінних паперів, які обліковують за собівартістю, інвестиції до асоційованих і дочірніх компаній в іноземній валюті не переоцінюються.

Переоцінка залишків рахунків з обліку монетарних статей балансу відображається такими бухгалтерськими проведеннями:

► Переоцінка залишків в іноземній валюті (у разі зростання офіційного курсу НБУ)

а) Дт 6204 Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами

Кт Рахунки з пасивними залишками в іноземній валюті - сума дооцінки

б) Дт Рахунки з активними залишками в іноземній валюті

Кт 6204 Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами - сума дооцінки

► Вирівнювання залишків балансових рахунків 3800 "Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів" і 3801 "Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів"

Дт/Кт 3801 Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів

Кт/Дт 6204 Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами - різниця між залишками (у гривневому еквіваленті) за відповідними аналітичними рахунками балансових рахунків 3800 і 3801.

Зазначені бухгалтерські проведення за переоцінкою залишків в іноземній валюті здійснюються під час зростання офіційного курсу НБУ Якщо ж офіційний курс падає, здійснюються бухгалтерські проведення, зворотні наведеним.

Результат переоцінки рахунків 9-го класу на балансових рахунках не відображається. Переоцінка залишків в іноземній валюті за позабалансовими рахунками 9-го класу проводиться під час кожної зміни офіційного курсу НБУ. Така переоцінка здійснюється в кореспонденції з позабалансовими рахунками розділу 99 "Контррахунки та позабалансова позиція банку".

Усі бухгалтерські записи в іноземній валюті та банківських металах здійснюють виключно після введення до бази даних операційної системи нових офіційних курсів НБУ і проведення переоцінки залишків в іноземній валюті та банківських металах на початку операційного дня.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Облік операцій на поточних рахунках в іноземній валюті
Відображення в бухгалтерському обліку переоцінки активів і зобов'язань в іноземній валюті
Відображення в бухгалтерському обліку переоцінки активів і зобов'язань в іноземній валюті
Використання готівкової іноземної валюти з поточних рахунків для забезпечення експлуатаційних витрат, пов'язаних з обслуговуванням транспортних засобів за кордоном, юридичними особами - резидентами та іноземними представництвами
Використання іноземної валюти на території України
Особливості відображення статей в іноземній валюті у фінансовій звітності. Правила оцінки валютних статей балансу
Операції банків в іноземній валюті
ОПЕРАЦІЇ БАНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
Касові операції в іноземній валюті в уповноважених банках
Обов'язкове резервування коштів за валютними операціями, пов'язаними із залученням резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси