Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Функції банків, види банківських операційБанківська система. Функції та операції банківВиди банківських операційСуть банківського кредиту, його форми, види, функції та принципи...Центральні банки, їх походження, призначення, функції та операціїДепозитні операції банківОперації банків з цінними паперамиПоняття, функції та структура банківської системи України.Банківська система. Функції Національного банку УкраїниБАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ ЯК ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківська система
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Функції банків, види банківських операцій

Фундамент, на якому базується робота банку і банківської системи в цілому, будується на систематичному виконанні їх функцій.

Функції банків

Банки другого рівня можуть здійснювати операції, передбачені законом України "Про банки і банківську діяльність" та на основі отриманого дозволу від НБУ - ліцензії на право здійснення банківських операцій.

Сьогодні комерційний банк може запропонувати клієнту до 500 видів різноманітних банківських продуктів і послуг. Широка диверсифікація операцій дозволяє банкам зберігати клієнтів і залишатися рентабельними навіть при надто несприятливій господарської кон'юнктурі.

Існує певний базовий набір операцій, без якого банк не може існувати і нормально функціонувати.

Операції, що формують діяльність банку

Отже, всі банки виконують певні функції та операції, систематичне виконання яких і створює той фундамент, на якому базується робота банку і банківської системи в цілому, а переплітаючись між собою, вони створюють потужну базу розвитку фінансово-економічної системи країни.

Виконання банками своїх функцій та операцій забезпечують:

Можна відмітити, що дуже важлива роль в економіці країни належить кожному окремому банку, а ще важливіша роль належить всій банківській системі.

Сьогодні стан розвитку економіки України потребує постійної уваги до банківської системи в цілому і комерційних банків зокрема, проведення політики, спрямованої на створення сприятливих умов для їх стабільного та ефективного функціонування.

Залежно від економічного змісту всі види діяльності комерційних банків прийнято поділяти на дві складові: банківські операції та інші послуги.

Банківські операції (основні) відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" це операції, здійснювати які у сукупності дозволяється тільки банкам, які мають банківську ліцензію.

Діяльність банку

Пасивні банківські операції передбачають приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб.

Пасивні операції банків

Активні банківські операції пов'язані з розміщенням банками залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

Активні банківські операції

Комісійні банківські операції включають відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них.

Інші послуги, що можуть надаватись комерційним банком включають операції та угоди, що може здійснювати не тільки банківська установа на підставі отримання відповідних (не банківських) ліцензій на здійснення окремих операцій.

Інші послуги, що можуть надаватись комерційним банком

Загалом до інших послуг, які можуть надавати банки відносять:

1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) операції на ринку цінних паперів від свого імені, включаючи андерайтинг;

5) операції за грошовими вимогами, надання гарантій, порук за грошовими зобов'язаннями;

6) фінансування під відступлення права грошової вимоги (факторинг) та пов'язане з цим ведення обліку грошових вимог клієнтів до боржників, пред'явлення до сплати грошових вимог від імені клієнтів або від свого імені, а також інші операції, спрямовані на одержання коштів від боржника;

7) лізинг;

8) послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;

9) випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;

10) випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;

11) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.

Свою діяльність щодо надання послуг банк здійснює як правило у процесі проведення пасивних і активних операцій, отже, для них не потрібні додаткові ресурси. Доходи від послуг банки отримають не у вигляді відсотків, а у формі комісійних виплат. Банківські послуги приносять банку стабільний дохід і є практично безризиковим видом діяльності.

За способом відображення у балансі операції комерційних банків також поділяються на три групи.

Операції комерційних банків

Принципи функціонування комерційних банків

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси