Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Локальні обчислювальні мережіЛокальні комп'ютерні мережіСучасні технології швидкісної передачі даних у локальних (LAN) і...Концепція локальних культур О. ШпенглераОРГАНІЗАЦІЙНА ПОБУДОВА І РОЗВИТОК РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІРозвиток регіональної економічної інтеграціїМіжнародне співробітництво та інтеграція в галузі охорони...МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІНТЕГРАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ...Соціально-економічно значення роздрібної торговельної мережіМережа Інтернет та її можливості у навчанні історії
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтеграція локальних мереж

Локальні мережі забезпечують обробку і транспортування даних у географічно обмеженому просторі. Для розширення території дії локальних мереж утворюють регіональні (інтеграція локальних мереж у межах міста, області) і глобальні (інтеграція регіональних мереж) мережі. Глобальні мережі утворюють у межах держави, континенту, світу. Сьогодні діє чимало глобальних мереж, серед яких найбільш відомі Internet, Uarnet, Relcom, Fidonet, SWIFT тощо.

У певний час роботи підприємства (організації) може виникнути потреба поділу мережі на частини або об'єднання окремих частин наявних мереж в одну. У більшості середніх і великих мереж поділ на сегменти або підме-режі дає змогу забезпечити вищий ступінь керованості і продуктивності всієї мережі. Якщо мережа складається з дуже великої кількості користувачів або пристроїв, тоді середовище передачі даних може виявитися перезавантаже; ним і не забезпечить необхідної швидкості передачі даних. У разі виникнення таких великих навантажень користувачі будуть відчувати значні затримки під час відкриття або запису файлів, посилання документів на друк. Більш того, перезавантажені мережі, як правило, стають некерованими.

Коли здійснюється поділ (сегментування) мережі, тоді кожний із таких сегментів отримує своє власне середовище передачі даних. Таким чином, передача даних в одному сегменті не перешкоджає обмінові даними в іншому. Наприклад, розділивши мережу на два сегменти, потенційно можна забезпечити двократне збільшення продуктивності в мережі, оскільки в кожному із сегментів залишається тільки половина станцій, змушених домовлятись між собою про черговість передач даних. У міру зменшення кількості станцій в одному сегменті пропорційно зменшується і кількість колізій. Часто мережі сегментуються з метою збільшення безпеки передачі даних і ліквідації впливу на всю мережу можливих збоїв обладнання в будь-якій частині мережі. Для передачі даних між сегментами кожний сегмент отримує свою унікальну адресу, і, відправляючи дані зі станції, у полі адресата вказують не тільки адресу станції отримувача, а й адресу сегмента, до якого вона підключена.

Об'єднання кількох сегментів в одну мережу здійснюється за допомогою мостів, маршрут из am орів і шлюзів. Кожний із цих пристроїв виконує свою специфічну роль в організації міжмережевої взаємодії. Мости і маршрутизатори - це окремі апаратні пристрої, які використовують для з'єднання сегментів з однаковими протоколами, а шлюзи дають змогу об'єднати сегменти з різнорідними протоколами. Мости функціонують на другому (канальному) рівні моделі 05/, міст виконує функції фільтра адрес користувачів. Міст поділяє середовище передачі даних на частини (логічні сегменти), інформація з одного сегмента в інший надійде тільки в тому разі, якщо така передача дійсно необхідна, тобто якщо адреса комп'ютера призначення належить іншому сегменту мережі. Міст, таким чином, ізолює трафік однієї підмережі від трафіка іншої, підвищуючи загальну продуктивність передачі даних у мережі. Локалізація трафіка не тільки економить пропускну здатність, а й зменшує можливість несанкціонованого доступу до даних, тому що кадри не виходять за межі свого сегмента і їх складніше перехопити зловмисникові. Маршрутизатори функціонують на мережевому рівні моделі OSI (на один рівень вище за мости). Існують і програмні реалізації мостів і маршрутизаторів. У цьому разі функції мостів або маршрутизаторів виконує серверна ОС. Програмні реалізації мостів і маршрутизаторів можна встановлювати на окремих комп'ютерах, надаючи їм можливість самостійного утворення виділених мостів і маршрутизаторів. На рис. 2.10 показано мережу підприємства, яка утворена з окремих сегментів та інтегрована за допомогою моста.

Мережа підприємства

Рис. 2.10. Мережа підприємства

Шлюзи, як правило, реалізуються з використанням спеціалізованих апаратних і програмних засобів. Така спеціалізація пояснюється значно більшою функціональністю шлюзів порівняно з мостами або маршрутизаторами. На відміну від мостів і маршрутизаторів, що функціонують тільки на одному рівні моделі 750, шлюзи виконують функції перетворення протоколів більш ніж на одному рівні моделі ISO. Таким чином, шлюзи використовуються для забезпечення взаємодії комп'ютерних систем, представлених різними архітектурами і протоколами передачі даних на кількох рівнях моделі ISO.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси