Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Короткі підсумкиКороткі підсумкиКОРОТКІ ПІДСУМКИКороткі підсумкиКороткі підсумкиКороткі підсумкиКороткі підсумкиКОРОТКІ ПІДСУМКИКороткі підсумкиКороткі підсумки
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківське кредитування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Короткі підсумки

1. На всіх етапах кредитного процесу в банку має проводитися постійний та ефективний контроль за кредитною діяльністю з метою недопущення виникнення втрат банківською установою внаслідок неспроможності позичальників розраховуватися за своїми кредитними зобов'язаннями. Вітчизняна та зарубіжна економічна література подає різні тлумачення поняття банківського контролю. При цьому під контролем за кредитною діяльністю банківських установ, на нашу думку, слід розуміти сукупність процедур щодо перевірки якісних та кількісних характеристик процесу кредитування, його відповідності розробленим вимогам і стандартам, аналізу кредитного портфеля банку та можливості проведення регулюючих заходів для усунення недоліків кредитування І недопущення виникнення значних ризиків, які можуть призвести до втрати банком ресурсів.

2. Банківський контроль за кредитною діяльністю є надзвичайно важливим, оскільки сприяє мінімізації ризику втрат кредитних коштів. Його можна класифікувати за різними ознаками, зокрема, залежно від часу здійснення, за організаційними формами, сферою охоплення, залежно від джерел використовуваної інформації, методів контролю та системи контрольних дій, за масштабами проведення, залежно від періодичності проведення та кредитних продуктів, що пропонуються банками тощо.

3. При здійсненні контролю за кредитною діяльністю банків можуть визначатися звичайні (основні) та спеціальні (додаткові) контрольні події за кредитом. При цьому додатковий контроль запроваджується банком самостійно, а необхідність його проведення визначається залежно від характеру кредитної операції та рівня ризику за нею.

4. У процесі кредитної діяльності важливе значення має не лише внутрішній контроль банку за кредитним процесом, а й контроль з боку органів банківського нагляду та регулювання, НБУ здійснює нагляд та контроль за кредитною діяльністю банків, дотриманням ними нормативно-правових актів та виконання встановлених вимог щодо обов'язкових економічних нормативів, а також вживає необхідних заходів та санкції у разі порушень з боку банківських установ визначених правил та нормативів.

5. Серед основних напрямів контролю за кредитною діяльністю банків з боку НБУ слід виділити: розробку нормативно-правових актів та встановлення обов'язкових економічних нормативів банківської діяльності; проведення перевірок та здійснення банківського нагляду за кредитною діяльністю; встановлення вимог щодо здійснення банками кредитної діяльності та жорсткіших правил кредитування; вжиття відповідних заходів впливу на діяльність банківських установ.

6. З метою регулювання діяльності банків та недопущення виникнення криз у банківський системі НБУ встановлює обов'язкові економічні нормативи та їх граничні значення, яких повинні дотримуватися банківські установи у процесі своєї діяльності. Серед економічних нормативів визначені, зокрема, нормативи кредитного ризику, які регулюють кредитну діяльність банків та сприяють підвищенню якості кредитного портфеля.

7. До нормативів кредитного ризику, встановлених НБУ, віднесено: норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7); норматив великих кредитних ризиків (Н8); норматив максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9); норматив максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10). Дотримання банками встановлених граничних значень нормативів кредитного ризику сприятиме зменшенню ризику втрат кредитних ресурсів, наданих позичальникам, та забезпечуватиме стабільну і прибуткову діяльність банківської установи.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси