Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Класифікаційна таблиця за місцем творення приголоснихНедоліки "Економічної таблиці"ПОДАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ: ТАБЛИЦІ, ГРАФІКИ, КАРТИОрганізація баз даних засобами електронної таблиціМетоди визначення митної вартості на підставі додавання та віднімання...
Загальний запитЗапит на відкриття представництваЛист-запитПовідомлення про результати розгляду запитуНаслідки виконання запиту в іноземній державі
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Додавання даних до таблиці

Для додавання даних до таблиці можна використовувати програму SQL Server Enterprise Manager або оператор Insert, який має такий формат:

Insert Into Ім'я таблиці (перелік стовпців таблиці)

Перелік стовпців таблиці вказується через кому, зовсім не обов'язково перераховувати стовпці точно в такій послідовності, в якій вони розташовані в таблиці. Головне, щоб порядку перерахування стовпців відповідали дані, які вводяться з клавіатури. Кожний оператор Insert додає до таблиці тільки один рядок. Якщо до таблиці треба додати кілька рядків, тоді оператор Insert слід включити до циклу, який можна організувати за допомогою оператора WHILE.

Для внесення даних у таблицю за допомогою програми SQL Server Enterprise Manager треба після запуску вказаної програми розкрити потрібну базу даних, викликати контекстне меню для таблиці, в яку передбачається вносити дані. З контекстного меню вибрати команду Open Table/Return all rows... - на екрані з'явиться таблиця, в яку тепер можна вводити дані.

Запити до бази даних

Запит - це відбір інформації, який задовольняє заданий критерій. Є кілька способів введення запитів до бази даних:

1) за допомогою програми SQL Server Query Analyzer;

2) за допомогою утиліти командного рядка OSQU

3) за допомогою утиліти командного рядка ISQL.

Щоб створити запит (вибірку даних із таблиці) за допомогою програми SQL Server Query Analyzer, треба: викликати контекстне меню для таблиці, на основі якої буде будуватися запит; активувати пункт контекстного меню Open Table I Query - на екрані з'являється вікно для побудови запиту (рис. 2.32).

Вікно для побудови запиту

Рис. 2.32. Вікно для побудови запиту

Вікно запиту складається з чотирьох частин: панелі діаграм; панелі проектування запиту; панелі SQL команд; панелі результату. Панель діаграм відображає таблиці, на основі яких будується запит, і дає змогу: додавати або вилучати з панелі таблиці; визначати поля, які включаються до запиту; створювати зв'язки між таблицями панель Для проектування залиту слід у таблиці послідовно відмічати поля, які потрібно включити до запиту.

Панель проектування залиту відображає параметри запиту: Column

- дозволяє вибирати поле запиту (* - додає до запиту всі поля таблиці); Alias

- вказує на назву поля в запиті; Table - фіксується ім'я таблиці, до якої належить поле; Output - вибране поле буде виводитись (у ) або ні - відсутність прапорця; Sort Туре - порядок сортування поля в запиті (Ascending - за зростанням, Descending - за спаданням); Sort Order - вказує на пріоритет сортування; Criteria - умови вибірки (фільтр) даних. Наприклад, для вибірки з бази даних клієнта Кравець - = Кравець, Прізвища студентів, які починаються на букву К - Like К %, Числові значення - > = 500; Or - додаткові умови запиту.

Панель SQL команд автоматично генерує процедуру запиту мовою SQL.

Панель результату - відображає результат запиту після його запуску на виконання (активація на панелі інструментів кнопки ! - Run). Нарис. 2.33 наведено вікно зі сформованим запитом даних з таблиці Property 1.

Вікно зі сформованим запитом до таблиці

Рис. 2.33. Вікно зі сформованим запитом до таблиці

Для відбору інформації з бази даних використовується оператор SELECT мови SQL. Оператор SELECT - це свого роду фільтр, який накладається на базу даних, і таким чином коло пошуку звужується до рядків і стовпців. За допомогою оператора SELECT можна формувати різноманітні запити до бази даних - від найпростішого до найскладнішого. Формат оператора SELECT має такий вигляд:

SELECT*

[FROM Імена таблиць]

[WHERE Умова відбору рядків таблиці]

[GROUP BY Ключ сортування]

[COMPUTE Функція генерації підсумку]

[FOR BROWSE Дозвіл на використання таблиці]

Наведений формат оператора SELECT указує на те, що обов'язковим параметром оператора є лише ключове слово SELECT. Символ * вказує операторові на необхідність відбору з активної таблиці всіх її стовпців, якщо опустити вказаний символ, тоді слід перерахувати імена стовпців для відбору інформації. Для точного визначення даних, які потрібно вибрати з бази даних, використовуються певні частини (директиви) оператора SELECT.

Директива FROM оператора SELECT використовується для визначення таблиць, з яких потрібно вибирати рядки і стовпці. Нижче наведено приклад оператора SELECT із директивою FROM, в якій указана таблиця Ost, тобто дані буду відбиратись тільки з таблиці Ost:

SELECT*

FROM Ost

У директиві FROM можна вказувати кілька таблиць, як у такому прикладі:

SELECT* FROM Ost, Klient

У цьому прикладі в директиві FROM вказані дві таблиці Ost і KUent (імена таблиць відокремлюються комами), з яких будуть вибрані всі рядки і стовпці.

Мова SQL дозволяє вибирати таблиці з різних баз даних, бази даних і її власник у цьому разі вказуються зліва через крапку від імені таблиці. У наступному прикладі наведено запит до таблиці Pay з бази даних МуСотрапу, власником якої є користувач Dbo:

SELECT *

FROM МуСотрапу. Dbo.Pay

У разі, коли треба вибрати з таблиці дані конкретних стовпців, тоді в операторі SELECT слід перерахувати стовпці в потрібному порядку (для кращого сприйняття інформації той самий стовпець можна відобразити в кількох місцях). У наступному прикладі наведено оператор SELECT для відображення інформації трьох стовпців таблиці Ost

SELECT'H_Rach, Nazva, Suma

FROM Ost

Результати запиту завжди формуються в новій тимчасовій таблиці, форма якої визначається оператором SELECT. Тимчасова таблиця існує доти, доки дані не будуть представлені клієнтові, який зробив запит.

У попередніх прикладах ми вибирали інформацію зі всіх рядків таблиці бази даних. Але часто доводиться вибирати не всі рядки, а тільки деякі з них. У такому разі до оператора SELECT треба підключати директиву WHERE з умовою відбору даних. У наведеному нижче прикладі запиту в директиві WHERE визначається, що має бути вибрано тільки ті записи, в яких сума на рахунку перевищує 50 000:

SELECT*

FROM Ost

WHERE Suma > 50000

У директиві WHERE можна використовувати оператори порівняння,

як у табл. 2.28.

Таблиця 2.28

Оператори порівняння

Символ

Значення

-

Дорівнює

і =

Не дорівнює

<>

Не дорівнює

<

Менше ніж

>

Більше ніж

<=

Менше або дорівнює

>=

Більше або дорівнює

Like

Дорівнює фрагменту значення

Директива GROUP BY здійснює сортування і підрахунок даних за визначеним стовпцем таблиці та виводить результати підрахунку в розрізі груп, наприклад, по кожному відділу окремо. У наступному прикладі виконується групування даних за стовпцем Відділ таблиці Працівники:

SELECT Відділ

FROM Працівники

GROUP BY Відділ

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси