Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Системний підхід в ухваленні управлінських рішеньАналіз "затрати — об'єм — прибуток" к процесі ухвалення рішенняУхвалення спеціальних рішень про ціни реалізаціїПоняття та основні положення системного підходуСистемний аналіз як метод ухвалення і обґрунтування рішеньКРЕАТИВНИЙ ПІДХІД В ПРОЦЕСІ РОЗРОБКИ І РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬПроцес ухвалення рішення про купівлюЯкі етапи і процедури процесу ухвалення рішення?Методи й моделі ухвалення маркетингових рішеньСистемний та ситуаційний підходи до управлінських рішень
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Взаємозв'язок основних елементів реалізації системного підходу в процесі ухвалення рішень

Системний підхід у цілому можна представити у вигляді сукупності компонентів системи, що знаходяться у визначеній впорядкованості.

Основні елементи системного підходу при розробці рішення подані на рис. 2.1. Одним з основних елементів системного підходу є середовище, в якому реалізується будь-яке управлінське рішення. Воно визначає умови діяльності системи і накладає відомі обмеження на ухвалення рішень.

Послідовний взаємозв'язок основних елементів реалізації системного підходу в процесі ухвалення рішень

Рис. 2.1. Послідовний взаємозв'язок основних елементів реалізації системного підходу в процесі ухвалення рішень

Поняття "середовище" визначається такими складовими:

o положенням або місцем підприємства в майбутньому;

o положенням у загальній системі управління;

o економічним оточенням і умовами діяльності (обмеження, закони, нормативи тощо);

o навколишнім природним середовищем.

Перелічені складові свідчать, що в поняття "середовище" входить все те, що створює умови формування системи.

Однією з головних ланок управління є його суб'єкт.

Суб'єкт управління - це особа (або група осіб), яка досліджує наявний стан справ на підприємстві або перспективи його майбутнього стану, яка повинна діяти для покращення цього стану і має на це певні повноваження.

Суб'єкт управління в конкретних умовах вибирає абсолютно необхідні дії з безлічі доступних. Вибір - істотний компонент будь-якого рішення, при цьому керівним мотивом є забезпечення досягнення якнайкращого результату.

Ефективність рішення залежить від ретельності його розробки та аналізу всіх шляхів і можливостей його реалізації. Тому складовим елементом реалізації системного підходу є програма, тобто алгоритм ухвалення рішень і ресурси системи.

Програма - це логіко-конструктивна операція, яка містить:

а) конкретний аналіз керованого об'єкта (стан, тенденції розвитку) і виявлення на основі цього бажаного стану в майбутньому;

б) розробка заздалегідь визначеної мети і можлива координація, бо цілі всієї системи мають бути відомі підсистемі будь-якого рівня;

в) вибір способу й оцінка можливості досягнення поставленої мети в певних умовах за наявних ресурсів.

Ресурси системи - це економічний потенціал у вигляді засобів праці, оборотних активів, персоналу тощо, що знаходяться у розпорядженні системи, і на які управління системи може активно впливати з погляду їх найефективнішого використання.

Кожний елемент системи знаходиться у взаємозв'язку з іншими елементами. Будь-який управлінець не в змозі "тримати в голові" всі наявні взаємозв'язки, поставлені в основу безлічі рішень, тому одним із компонентів системи є побудова моделі взаємозв'язків.

Модель системних взаємозв'язків - взаємозв'язки між цілями, засобами і методами досягнення, навколишнім середовищем і ресурсами, необхідними в процесі ухвалення рішень.

Досягнення оптимального результату управління передбачає дотримання певних правил (принципів) і вимог ухвалення рішень. Принципи, на основі яких ухвалюються управлінські рішення і вимоги до них, були розглянуті в розділі 1.

Ефективність використання ресурсів для досягнення мети системи оцінюється за допомогою показників, так званих критеріїв вибору переважних варіантів, які визначають очікувані результати. Ці критерії можуть бути як кількісними, так і якісними і визначатися такими категоріями, як "збиток", "прибуток", "витрати", "корисність" і т. ін.

Жодне управлінське рішення не може бути реалізоване без об'єкта управління. Об'єкт управління - підрозділ, підприємство, система, що реалізують рішення.

Таким чином, методологія системного аналізу в прийнятті управлінського рішення дає можливість чітко визначити логічні елементи його ухвалення і процес їх дослідження.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси