Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік продуктів харчуванняОблік матеріалів, продуктів харчування, медикаментів та малоцінних і...Джерела даних та методика складання форми щодо розкриття елементів...Облік продуктів харчування у медичних закладахЗаготівля, переробка або збут радіоактивно забруднених продуктів...Заходи для захисту продуктів харчування за допомогою тари,...Відображення операцій з обліку продуктів харчування у бухгалтерії...Значення теплової обробки продуктів харчуванняДезактивація, дегазація, дезінфекція продуктів харчування, харчової...ПАВ у продуктах харчування
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік у бюджетних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік матеріалів та продуктів харчування

Окремі бюджетні установи в своїй діяльності використовують продукти харчування (лікарні, дитячі установи, навчальні та оздоровчі заклади тощо). Такі матеріальні цінності обліковуються на рахунку 232 "Продукти харчування".

Основним документом, що регулює облік продуктів харчування є Інструкція з обліку продуктів харчування в лікувально-профілактичних та інших установах охорони здоров'я, що утримуються за рахунок Держбюджету. Затверджена Наказом Міністерства охорони здоров"я СССР від 05.05.1983 р. № 530.

Продукти харчування та продовольча сировина повинні надходити до закладів разом з супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо).

Продукти харчування відносяться до тих видів запасів, які при неправильних умовах зберігання можуть принести шкоду здоров'ю людей. Тому установи повинні забезпечити належні умови зберігання продуктів та контролю за їх якістю при прийнятті та при споживані. Тому при прийманні продуктів вони перевіряються комірником, завідувачем виробництва кухарем та залучаються працівники медичного закладу (або ж це лікар-дієтолог чи медсестра-дієтолог). При встановленні фактів неякісних продуктів вони передаються постачальнику разом з висновком лікаря чи санепідемстанції.

Надходження продуктів в установу обліковується в Накопичувальній відомості по надходженню продуктів харчування типової форми З-12. Записи в ній здійснюються на підставі первинних документів по надходженню продуктів від постачальників (накладні, ТТН) в кількісному і вартісному вираженні , в розрізі постачальників по кожному найменуванню продуктів. Складаються окремо по кожній матеріально-відповідальній особі. Якщо таких осіб декілька, то по закінченні місяця на їх підставі складається Зведення накопичувальних відомостей № 398), що є одночасно Меморіальним ордером № 11. Такий меморіальний ордер відображає тільки надходження продуктів в порядку планових платежів. Тому надходження продуктів харчування відображається також і по меморіальних ордерах № 4, 6, 8 (рахунки 364, 675, 362).

Відпуск продуктів на кухню оформляється документом Меню-вимога на отримання продуктів харчування типової форми. Складається щодня в 2-х екземплярах: 1 для складу, 2 - для повара. В ній записують витрачання продуктів за кожний день по їх назвах. Складає працівник бухгалтерії та лікар-дієтолог за даними про наявність хворих, (інших осіб, що харчуються), їх дієт, розкладки на приготов-лення страв.

В навчальних та оздоровчих закладах для визначення потреби в продуктах харчування складаються двотижневі меню, які погоджуються з територіальною установою санітарно-епідеміологічної служби. На їх підставі завідуючий харчоблоком та медичним працівником складаються щоденні меню-розклад та меню, які підписуються керівником закладу. Меню-розклад складається єдиним для всіх дітей закладу, але з різним виходом страв за віковими групами, наведеними в нормах харчування. Щоденне меню-розклад ураховує норми харчування, наявні продукти та продовольчу сировину.

Для узагальнення даних про відпуск продуктів на підставі Меню-вимог складається Накопичувальна відомість по витрачанню продуктів харчування ф. № З-12, в якій на підставі даних меню щодня записується витрачання продуктів на протязі місяця по їх назвах та кількості. У встановлені терміни разом з меню-вимогою вона здається в бухгалтерію.

В свою чергу в бухгалтерії на підставі накопичувальних відомостей З-12 складається меморіальний ордер № 12, який являє собою Зведення накопичувальних відомостей ф. З-12. В ньому записи відображаються по витрачанню продуктів з кредиту рахунку 232 в дебет різних.

Таблиця 44

Кореспонденції рахунків з обліку продуктів харчування

Зміст запису

Кореспонденція рахунків

Дт

Кт

Оприбутковані продукти харчування

232

361, 675, 364

Отримана тара

236

361, 364, 675

Списана сума ПДВ

801, 802, 811-813,

641

361

Списана вартість витрачених продуктів харчування:

придбаних за рахунок загального фонду

801, 802

232

придбаних за рахунок спеціальних коштів

811, 813

232

отриманих, як гуманітарна допомога

812

232

Списані природні втрати в межах норм природного убутку по продуктах, що придбані в поточному році

801, 802, 811-813

232

Списані природні втрати в межах норм природного убутку по продуктах, що придбані в минулому році

431, 432

232

Надійшла тара з продуктами

236

361, 364, 675

Списано бій тари за рахунок установи

801, 802

236

Списано бій тари за рахунок винних осіб

363

236

Повернено тару постачальнику

361, 364, 675

236

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Облік продуктів харчування
Облік матеріалів, продуктів харчування, медикаментів та малоцінних і швидкозношуваний предметів
Джерела даних та методика складання форми щодо розкриття елементів фінансової звітності № 6 "звіт про рух матеріалів і продуктів харчування"
Облік продуктів харчування у медичних закладах
Заготівля, переробка або збут радіоактивно забруднених продуктів харчування чи іншої продукції
Заходи для захисту продуктів харчування за допомогою тари, пакувальних та покрівельних матеріалів.
Відображення операцій з обліку продуктів харчування у бухгалтерії бюджетних установ на синтетичних та аналітичних рахунках бухгалтерського обліку
Значення теплової обробки продуктів харчування
Дезактивація, дегазація, дезінфекція продуктів харчування, харчової сировини, напівфабрикатів і води (вододжерел)
ПАВ у продуктах харчування
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси