Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Характеристика фінансового, управлінського та податкового облікуВідмінності та взаємозв'язок між управлінським та фінансовим облікомВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ І ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ. МЕТОДИ І...Варіанти моделей взаємозв'язку систем фінансового та податкового...Поділ бухгалтерського обліку на фінансовий, управлінський та...УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІКПорівняльна характеристика управлінського і фінансового облікуПорівняльна характеристика фінансового І управлінського облікуПорівняльна характеристика фінансового та управлінського облікуХарактеристика обліку виробництва як складової фінансового та...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік і аудит у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Характеристика фінансового, управлінського та податкового обліку, їх взаємозв'язок

Система обліку складається із взаємопов'язаних підсистем, кожна з яких має свої завдання, функції і способи утворення інформації відповідно до запитів користувачів.

Спільним для всіх підсистем бухгалтерського обліку є єдність інформаційної бази, на основі якої здійснюється трансформація даних відповідно до запитів користувачів, а також строків, обсягів і форм надання інформації (рис. 1.4). При цьому збір первинної інформації для всіх типів обліку здійснюється за єдиними правилами, що дозволяє уникнути дублювання даних, і тим самим підвищити оперативність надання інформації для потреб управління.

Рис. 1.4. Система обліку

Бухгалтерський (фінансовий) облік забезпечує своєчасне й повне відображення всіх операцій банку та надання користувачам інформації про стан активів і зобов'язань, власний капітал, результати фінансової діяльності та їх зміни.

Фінансовий облік – це комплексний системний облік діяльності банку. Ведення фінансового обліку є обов'язковим для всіх суб'єктів господарської діяльності. Користувачами такої інформації можуть бути зовнішні органи щодо банку: вкладники, інвестори, кредитори, органи державного управління, податкові органи тощо.

Управлінський облік ведеться з метою забезпечення керівництва банку та його підрозділів оперативною інформацією про стан та результати діяльності банку для планування, контролю та прийняття відповідних управлінських і економічних рішень. Управлінський облік ведеться банком для забезпечення внутрішніх потреб в інформації відповідно до специфіки та особливостей діяльності та структури управління, він дає можливість оперативно управляти банківськими ресурсами та оцінювати ризики.

Податковий облік ведеться з метою накопичення даних про валові доходи та валові витрати відповідно до законодавства і використовується для складання податкової звітності. Порядок ведення податкового обліку банки визначають самостійно, але він має бути відокремленим від фінансового обліку. Зміни в податковому обліку не впливають на фінансовий облік.

Форма, правила, порядок і термін подання податкової звітності визначаються Державною податковою адміністрацією України.

Головна риса, що визначає спільність всіх підсистем, полягає в тому, що на основі інформації, створюваної кожною з підсистем, приймаються управлінські рішення. Так, інформація фінансового обліку про отримані фінансові результати діяльності дає змогу зовнішнім користувачам, зокрема інвесторам, приймати рішення про можливості вкладення інвестицій у даний банк. Інформація управлінського обліку про фінансові результати діяльності, що надається менеджерам, спрямована на вирішення кола питань, пов'язаних з ціноутворенням, контролем за матеріальними ресурсами тощо. Дані податкового обліку, на основі яких визначається величина податкових зобов'язань, в кінцевому підсумку дають змогу визначити суму прибутку, що залишається в розпорядженні банку, і порядок його розподілу.

Щодо відмінностей кожної з названих підсистем, то вони зумовлені конкретними завданнями, що вирішуються кожною з підсистем на основі запитів користувачів, а також формою та періодичністю розрахунку даних (табл. 1.1).

Таблиця 1.1. Відмінності між фінансовим та управлінським обліком

Ознака

Фінансовий облік

Управлінський облік

Зорієнтованість обліку на певного користувача

Державні регулюючі й конт­ролюючі органи, акціонери або власники банку, керів­ництво банку

Керівництво банку

Потрібний вид інформації

Інформація про підсумки роботи за рік

Оперативна, щоденна ін­формація, прогнозування

Форми і період звітності

Форми і період звітності зовнішньорегламентовані

Форми і період звітності регламентуються кожним банком самостійно

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси