Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Курсові, кваліфікаційні, дипломні та міністерські роботи
Генеральний секретаріатУтворення Генерального секретаріатуГенеральний секретаріатЗі Статуту Генерального Секретаріату (16 липня 1917 р.)Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних сил (ГРУ...
 
Головна arrow Економіка arrow Міжнародні організації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
необхідності формується з числа членів BP.

Міністерська рада

Міністерська рада на рівні міністрів закордонних справ є основним виконавчим органом РСАДПЗ. Вона проводить свої засідання щоквартально. Можуть проводитися також і надзвичайні сесії за вимогою будь-якої країни-учасниці організації. Зустрічі Міністерської ради вважаються законними, якщо на них були присутні 2/3 країн-членів Ради. Міністерську раду впродовж року очолює міністр тієї країни, в якій в останнє проводилася нарада голів держав РСАДПЗ.

Основними функціями Міністерської ради є:

* Вироблення рекомендацій, спрямованих на розширення і поглиблення співробітництва між країнами-членами.

* Заохочення кооперації між представниками приватного сектора країн-учасниць, їхніми торговельно-промисловими палатами.

• Підготовка порядку денного і попередній перегляд питань, які виносяться на засідання Вищої Ради.

• Призначення за поданням Генерального секретаря організації його заступників.

• Періодичне заслуховування й затвердження звітів про роботу Генерального секретаря РСАДПЗ.

• Розвиток співпраці між Торговими палатами країн-учасниць.

Голосування в Міністерській Раді. Кожний член Міністерської ради має один голос. Рішення і резолюції з непроцедурних питань повинні прийматися одноголосно, а з процедурних можуть схвалюватися більшістю.

При Міністерській раді функціонують різні комісії:

Комісія з питань економічного та фінансового співробітництва, її напрями діяльності:

1) розвиток співробітництва у валютно-фінансових питаннях;

2) заохочення руху капіталів і людей між країнами-учасницями;

3) заохочення розвитку торгівлі;

4) сприяння розвитку транспортних зв'язків та комунікацій.

· Комісія соціального та економічного планування. До функцій комісії належить розвиток співробітництва в галузі соціального та економічного планування, координація національних планів розвитку країн-учасниць.

· Комісія з питань спільної оборони й безпеки.

· Військово-промислова комісія.

· Комісія з питань нафти. З огляду на її особливу важливість, сформована зі складу міністрів закордонних справ, нафти та фінансів країн-учасниць. Комісія координує всі аспекти планування видобутку нафти і газу, виробництва продуктів нафтохімії, їхнього збуту, встановлення цін і транспортування, вироблення єдиної нафтової політики щодо третіх країн та міжнародних організацій.

· Комісія з промислового співробітництва. Координує плани індустріалізації, надаючи їм значення взаємодоповнюючих і взаємовигідних. Іншим завданням Комісії є вивчення питань стандартизації промислового законодавства. Комісія розробляє також заходи, які заохочують виробників у країнах-учасницях розширювати випуск продукції для задоволення потреб членів РСАДПЗ.

· Комісія з культурних і соціальних питань. Основними завданнями комісії є розвиток співробітництва в галузі освіти, культури, охорони здоров'я, підготовки кадрів та соціального забезпечення, а також вироблення єдиної для всіх держав-учасниць політики у вказаних галузях.

· Консультативна комісія. її персонал складається з тридцяти громадян країн-учасниць РСАДПЗ (по 5 осіб з кожної), обраних на 3-річний термін за критерієм досвіду та кваліфікації. її основним завданням є вивчення питань, доручених Вищою Радою.

Генеральний Секретаріат

Головним виконавчим і адміністративно-технічним органом РСАДПЗ є Генеральний Секретаріат, в якому працює понад 300 осіб. Його роботу очолює Генеральний секретар, який обирається терміном на три роки. Ще за півроку до закінчення повноважень попереднього Генерального секретаря Катар першим з країн Ради висунув свою кандидатуру на цю вакансію, однак вона була відхилена на тій підставі, що посада Генерального секретаря РСАДПЗ переходить від однієї країни до іншої за принципом ротації в алфавітному порядку. Це, однак, викликало протест Катару, емір якого, шейх Хамад, відмовився від участі в заключному засіданні 16-ї сесії керівників РСАДПЗ у грудні 1995 року.

Структура Генерального Секретаріату

Генеральний секретар призначається ВР на трирічний термін з правом переобрання лише один раз. Генсек повинен бути громадянином країни-члена РСАДПЗ і несе пряму відповідальність за роботу всього Генерального Секретаріату.

Три помічники Генсека з політичних, економічних та військових питань, а також глава делегації РСАДПЗ знаходяться в Брюсселі. Вони призначаються МР за рекомендацією Генерального секретаря, а керівники відділів Генерального Секретаріату та їхній персонал призначаються Генеральним секретарем.

Основними функціями Генерального Секретаріату є:

• Підготовка планів та програм зі співпраці та координації політик країн-учасниць.

• Підготовка періодичних звітів про роботу організації.

• Контроль за виконанням країнами-членами резолюцій та рекомендацій ВР і MP.

• Підготовка звітів та доповідей за дорученням ВР та MP.

• Підготовка бюджету і закриття рахунків РСАДПЗ.

• Підготовка зустрічей та порядку денного MP.

• Висунення пропозицій Голові MP про проведення при необхідності надзвичайних сесій Ради.

Адміністративна структура Генерального Секретаріату складається з політичного, економічного, військового, фінансового, адміністративного, правового відділу, відділу зі справ людини та навколишнього середовища, Внутрішнього аудиторського союзу, Інформаційного центру, Союзу з адміністративного розвитку, Відділу патентування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси