Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Прибутково-видаткова накладна на бланки суворої звітності (типова...Облік бланків суворої звітностіБухгалтерський і податковий облік бланків суворої звітностіФорми №KO-1 та №М-20 не є бланками суворої звітностіПозабалансовий облік бланків суворої звітностіОбпік бланків суворого облікуІнвентаризації повні й частковіІнвентаризація виробничих запасів. Облік результатів інвентаризаціїІнвентаризація незавершеного виробництваІнвентаризація
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інвентаризація бланків суворої звітності

Для оформлення результатів інвентаризації фактичної наявності бланків суворої звітності (у тому числі і бланків доручень) застосовується Інвентаризаційний опис цінностей і бланків документів суворої звітності (форма № інв-16), затверджена Постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 р. № 241 "ПРО ТВЕРДЖЕННЯ ФОРМ ПЕРВИННОЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ" (табл. 2.7).

До початку проведення інвентаризації особи, відповідальні за збереження бланків суворої звітності, дають розписку, що включена у форму зразу ж під найменуванням форми.

У ході інвентаризації комісія перевіряє фактичну наявність бланків суворої звітності. На кожний вид документів встановлюється їхня вартість (по номінальній і фактичній собівартості), а також правильність оформлення бланків. Крім того, при проведенні інвентаризації бланків суворої звітності комісія встановлює, чи здійснюється контроль за рухом бланків суворої звітності, чи ведеться журнал їхньої реєстрації, правильність і своєчасність оформлення актів на списання бланків строгої звітності.

Таблиця 2.7

Інвентаризаційний опис цінностей і бланків документів сурової звітності

В інвентаризаційний опис заноситься фактичний залишок бланків документів суворої звітності і залишок за даними бухгалтерського обліку. В описі приводиться інформація: про бланки суворої звітності за найменуваннями, одиницями виміру; про кількість і вартість документів із зазначенням номера, серії.

Наприкінці опису підраховується загальна вартість бланків суворої звітності, відображених на кожній сторінці, що записується цифрами і прописом і завіряється підписами членів інвентаризаційної комісії.

На останній сторінці інвентаризаційного опису матеріально відповідальна особа своїм підписом підтверджує, що всі бланки суворої звітності перевірені, внесені в опис правильно і претензій до інвентаризаційної комісії вона не має.

Заповнена і підписана членами інвентаризаційної комісії і матеріально відповідальною особою форма № ІНВ-16 передається до бухгалтерії.

Інвентаризаційний опис складається в двох екземплярах, підписується інвентаризаційною комісією і матеріально відповідальною особою. Один екземпляр опису передається в бухгалтерію підприємства, другий — залишається у матеріально відповідальної особи.

Якщо причиною проведення інвентаризації бланків суворої звітності є зміна матеріально відповідальної особи, то опис складається в трьох екземплярах (матеріально відповідальній особі, що здала цінності, матеріально відповідальній особі, що прийняла цінності, й до бухгалтерії).

Облік псування і нестачі бланків суворої звітності регулюється Порядком № 116. Пунктом 7 Порядку № 116 передбачене відшкодування нанесеного підприємству збитку за рахунок винних осіб. Тобто якщо бухгалтер випадково зіпсував, приміром, бланк доручення (неправильно написав прізвище, номер паспорта, допустив які-небудь інші помилки при заповненні бланка), то з нього варто стягнути суму збитку.

Збиток нараховується із застосуванням коефіцієнта:

— 5 — до номінальної вартості, зазначеної на бланках цінних паперів і документів суворого обліку, установленої законодавством;

— 50 — до вартості придбання (виготовлення) бланків цінних паперів і документів суворого обліку, на яких не зазначена номінальна вартість або вартість яких не встановлена законодавством.

Оскільки на бланках суворої звітності номінальна вартість не зазначена, то при підрахунку розміру збитків застосовуємо коефіцієнт 50 до балансової вартості, тобто до вартості придбання.

Розрахунок розміру збитків здійснюється за формулою:

де Р3 — розмір збитків;

Бв — балансова вартість на момент установлення факту розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей;

А — амортизаційні відрахування (у даному випадку не нараховується);

Іінф — загальний індекс інфляції, що розраховується на підставі щомісячно обумовлених Міністерством статистики України індексів інфляції; ПДВ — сума податку на додану вартість; Азб — сума акцизного збору; К — коефіцієнт.

Згідно п. 9 Порядку № 116 "із сум, стягнених відповідно до дійсного порядку, здійснюється відшкодування збитків, заподіяних підприємству, установі, організації, залишок засобів перераховується в Державний бюджет України".

Операції по списанню відсутніх бланків суворої звітності в бухгалтерському і податковому обліку відображаються у такий спосіб (табл. 2.8).

Таблиця 2.8. Кореспонденція рахунків на списання відсутніх бланків суворої звітності

з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Податковий облік

Розрахунок (визначення) суми господарської операції

Списана вартість відсутніх (зіпсованих) бланків:

1

— за обліковою вартістю

947

201

на суму рівну добуткові кількості відсутніх бланків на облікову вартість

— із забалансового рахунка

08

на суму рівну добуткові кількості відсутніх бланків на вартість, визначену нормативними документами для обліку бланків на позабалансовому рахунку

2

Сума недостачі віднесена на винну особу

375

716

сума, розрахована за формулою відповідно до Порядку № 116

3

Стягнута сума збитку з винної особи

301,

661

375

сума, розрахована за формулою відповідно до Порядку № 116

4

Різниця між обліковими цінами й оцінкою, встановленою для підрахування збитків, для перерахування в бюджет

716

641

на суму, визначену як різниця між оцінкою, вирахованою за формулою, й обліковою вартістю

5

Перерахована в бюджет заборгованість з недостачі бланків

641

311

сума, відображена на рахунку 641

6

Відновлений податковий кредит на суму ПДВ, нарахований на балансову вартість відсутніх бланків суворої звітності

947

641

на суму, визначену за формулою: облікова вартість бланків, помножена на кількість відсутніх бланків, х 20 %

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси