Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Документи на перфорованих носіях інформаціїОрганізація документування та узагальнення облікової інформації як...Облік у системі управління та користувачі облікової інформації
Способи обробки облікової інформації.Типові процедури обробки данихОбробка та аналіз первинної соціологічної інформації
ЕКОНОМІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ЯК ОБ'ЄКТ АВТОМАТИЗОВАНОЇ ОБРОБКИСпособи обробки облікової інформації.АВТОМАТИЗОВАНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБЛЕННЯ, УПРАВЛІННЯ ТА...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Організація обліку
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Організація забезпечення носіями облікової інформації

Однією зі складових організації забезпечення бухгалтерського обліку є зазначений напрямок. Існує кілька джерел забезпечення підприємства чи установи носіями облікової інформації, які залежать від способів обробки інформації.

Спосіб обробки інформації вручну

Централізоване постачання. За цього варіанта підприємства і установи отримують бланки від вищої організації (міністерства, відомства) за такою схемою: установи і підприємства формують заявку на форми носіїв інформації і передають до вищих установ чи організацій; зазначені установи акумулюють інформацію щодо кожної з підвідомчих установ і формують загальне централізоване замовлення, яке і передається до друкарні підприємства "Бланковидав" Держкомстату України. Виконане замовлення надходить до вищої установи, яка відповідно до попередньо згрупованої інформації здійснює розподіл бланків.

Закупівля через мережу магазинів. Цей варіант можна розглядати як допоміжний, оскільки до магазинів надходять окремі форми типових документів: прибуткові і видаткові касові ордери, платіжні доручення, авансовий звіт тощо. Тобто потреба в носіях інформації може задовольнятись через зазначену мережу в обмеженому обсязі. Доцільніше придбати бланки у спеціалізованих пунктах дрібнооптової торгівлі підприємств "Бланковидаву" Держкомстату України.

Виготовлення друкарським способом. Цей варіант передбачає встановлення безпосередніх зв'язків з друкарнями і розміщення індивідуальних замовлень. Оскільки розмір такого замовлення незалежно від обсягів господарської діяльності установи буде незначним порівняно з централізованим замовленням, такий варіант забезпечення носіями, безумовно, поступається варіанту централізованого постачання за економічністю, однак має перевагу за мобільністю.

Виготовлення форм носіїв облікової інформації за допомогою наявних засобів організаційної техніки, зокрема ксерокопіювальної. Ефективність такого способу забезпечення бланками документів та реєстрів залежить від оснащеності установи чи організації зазначеними технічними засобами, проте в будь-якому разі, з огляду на наявність великої кількості форм стандарту АЗ і А5 (згадаймо, що стандартний аркуш паперу має формат А4), зазначений спосіб має обмежене використання.

Отримання бланків носіїв інформації через передплатні спеціалізовані видання. Це джерело надходження стосується переважно забезпечення формами облікових реєстрів поточного і підсумкового обліку, оскільки у практику роботи бухгалтерських видань упроваджено подання бланків зазначених носіїв облікової інформації в натуральному розмірі як складових інструктивних матеріалів, що їх публікують такі видання.

Автоматизований спосіб обробки інформації

Виготовлення форм за допомогою засобів комп'ютерної техніки. За такого варіанта установа чи підприємство, установлюючи відповідний пакет програмного забезпечення облікового процесу, автоматично отримує у своє розпорядження підфункції даної програми, яка формалізується у пунктах головного меню (документи, меморіальні ордери, журнали-ордери, книга "Журнал-Головна", звітність). Тоді забезпечення носіями облікової інформації зводиться до традиційного забезпечення засобами комп'ютерної техніки, папером відповідного формату і якості, а також картриджем.

Процес організації забезпечення підприємства носіями облікової інформації полягає передусім у плануванні і регулюванні рівня споживання, термінів виготовлення і отримання з відповідного джерела. Установлюючи обсяги оптимального забезпечення, керуються в розрахунках середнім рівнем споживання носіїв інформації за Минулі роки з урахуванням резерву - піврічної потреби!

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси