Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Механізм дії геопатогенних зонМетоди захисту від геопатогенного впливу і його нейтралізаціїТериторія в міжнародному правіФормування економіки територійТЕРИТОРІЯ В КРАЇНОЗНАВСТВІНа якому рівні та в якому порядку здійснюється планування забудови...Державна територія. Адміністративно-територіальний устрій державиЗародження державності. Перші держави на території України та їхня...ТЕРИТОРІЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРАВІПроблеми і перспективи створення та функціонування спеціальних...
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності людини та суспільства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Геопатогенні території

Це території на поверхні Землі, де формується суміш досить потужних полів - електричних, магнітних, електромагнітних полів. Людина, часто сама того не підозрюючи, піддається таких полів з їх різноманітними характеристиками, що призводить поступово до погіршення самопочуття, здоров'я, виникненню хвороб. Такі території назвали геопатогенними. Вважається, що вони виникають в результаті взаємодії земних і космічних магнітних, електричних, електромагнітних полів.

Потрібно відзначити, що в міських умовах можуть виникати геопатогенні зони штучного походження, обумовлені різними антропогенними чинниками - телефонними, електро-, телевізійними мережами, тепло- і водоканалізаційними комунікаціями, технічними спорудами різного роду.

Все це призводить до появи в містах великого числа енергетично напружених місць, наприклад блукаючих електричних токів, різних полів, що взаємодіють із природними елетромагнітними полями.

Тривале перебування людини в геопатогенній зоні сприяє захворюванням внутрішніх органів і порушенням функціонування різних систем організму. Найчастіше відзначаються онкологічні, судинні, нервово-психічні захворювання і порушення опірно-рухового апарата, цироз печінки, часто виникає розсіяний склероз, не гояться трофічні виразки, порушується згортання крові, спостерігаються захворювання лейкозом, латеральним склерозом, порушується мозковий кровообіг, виявляються спастичні явища, мігрені і раптові підвищення температури.

Дослідники полів антропогенного походження, констатують небезпечність швидкої їзди на автомобілі. Через перетинання полів з рідинами організму в ньому виникають досить великі електричні потенціали, які можуть призвести до трагічних наслідків.

В наш час під геопатогенною зоною розуміють достатньо протяжну геофізичну аномалію, яку називають зоною подразнення, порушення або точніше, реактивною зоною, в якій спостерігаються різноманітного роду реакції людей при дії на них земного випромінювання. В той же час в геопатогенних зонах є локальні місця, які сильно шкодять кожній людини, якщо вона тривалий час знаходиться в сфері їх дії. В небезпечних місцях, які виникають від перетинання підземних водних потоків, звичайно розрізняють три зони: головну, центральну і периферійну. Інтенсивність випромінювання в центральній частині найбільша і тому вона робить вирішальний вплив на організм.

Локальні геопатогенні місця пов'язані з геологічними розламами. Їх вплив залежить від ширини - чим більше розлом, тим він небезпечніший. Для таких перехресть характерна потрійна структура, яка складається із центральної зони, перпендикулярної до лінії розлому, і симетричних бічних зон.

Необхідно виділити особо небезпечні для здоров'я людей індуковані перетинання, що виникають при взаємодії полів центральних зон підземних водних потоків і геологічних розломів. Було відзначено, що місця ушкоджень на тілі хворих людей строго корелюють з вузьколокалізованим індуційованим джерелом випромінювання, яке знаходиться у точці перетинання.

Досліди показали, що в домашніх умовах такі квіти, як бегонія, азалія, кактуси добре почувають себе в безпечних місцях, аспарагус, герань - в геопатогенних зонах. Собаки коні, корови, свині уникають геопатогенних зон, в той час як кішка віддає їм перевагу. В природних умовах геопатогенні зони можна визначити за наявністю пухлин у дерев або місцезнаходженням мурашників, а також дерев, уражених блискавкою. Серед дерев - груша, яблуня, липа, бук і бузок звичайно добре ростуть поза геопатогенних зон, а слива, вишня, дуб, ясен, ялина, модрина, персик, омела навпаки - прагнуть до таких зон, оскільки там є підземні води.

Варто сказати про географічні і геоморфологічні ознаки геопа-тогенних територій. Наприклад, якщо на місцевості є якийсь значний природний вал, височина, то це вказує на те, що глибоко, на кристалічному фундаменті є розриви або зсуви.

Треба бути особливо обережним в закрутах рік (меандрах) -практично будь-яка ріка тяжіє до глибинних розломів. А тим часом ЧАЕС розташована фактично на злитті п'ятьох рік - Дніпра, Тетерева, Вужа, Прип'яті, Десни. Найбільш показовою ознакою небезпечних місць є місцевий підйом або опускання грунту. Спостерігалося це і на ЧАЕС. Ще за рік до аварії геодезисти виявили вертикальний зсув реперів четвертого блока. Вже на початку 90-х років по цих непрямих ознаках прийшли до висновку, що чорнобильській катастрофі сприяли і тектонічні явища.

Питання

1. Що таке гепатогенна територія, причини її формування?

2. В чому причина її походження?

3. Як діють гепатогенні зони на людину?

4. Які ознаки гепатогенних територій?

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси