Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Визначення і класифікація витрат підприємств торгівлі та ресторанного...Облік виробництва продукції та товарів на підприємствах ресторанного...Організація обліку на підприємствах торгівлі та ресторанного...Облік доходів підприємств торгівлі та ресторанного господарстваОблік витрат підприємств торгівлі та ресторанного господарстваОблік фінансових результатів діяльності підприємства (рах. №79)Класифікація підприємств ресторанного господарства. особливості...Особливості виробничо-торговельної діяльності підприємства...БУХГАЛТЕРСЬКИЙ (ФІНАНСОВИЙ) ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ...Порядок формування та облік фінансових результатів
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський облік в торгівлі та ресторанному господарстві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Формування та облік фінансових результатів діяльності підприємств торгівлі та ресторанного господарства

Узагальнюючим фінансовим результатом діяльності будь-якого підприємства є прибуток або збиток. Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" дано наступні визначення фінансових результатів.

Прибуток - сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати. Збиток- перевищення суми витрат над сумою доходу, для отримання якого були здійснені ці витрати.

Для обліку доходів, витрат та фінансових результатів використовують рахунки 7, 8,9 класів, які відносять до номінальних.

На кінець звітного періоду сальдо за рахункам 7 і 9 переносять на рахунки фінансових результатів.

Для обліку й узагальнення інформації про фінансові результати призначений рахунок 79 "Фінансові результати". Порівнюючи доходи (кредит рахунку 79) з витратами (дебет рахунку 79) визначають фінансовий результат - прибуток чи збиток.

Сальдо рахунку 79 "Фінансові результати" (після порівняння доходів і витрат) при його закритті списується на рахунок 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)".

До рахунку 79 "Фінансові результати "відкривають такі субрахунки:

- 791 "Результат операційної діяльності" (визначається прибуток (збиток) від операційної діяльності підприємства);

- 792 "Результат фінансових операцій" (визначається прибуток (збиток) від фінансових операцій підприємства);

- 793 "Результат іншої звичайної діяльності" (визначається прибуток (збиток) від іншої звичайної діяльності підприємства);

- 794 "Результат надзвичайних подій" (визначають прибуток (збиток) від надзвичайних подій).

За дебетом субрахунку 791 "Результат операційної діяльності" відображають суми в порядку закриття рахунків обліку собівартості реалізованої продукції, товарів, робіт і послуг, адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат (90 "Собівартість реалізації", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут", 94 "Інші витрати операційної діяльності"). За кредитом субрахунку відображають в порядку закриття рахунків суми доходів від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг та від іншої операційної діяльності (рахунки 70 "Доходи від реалізації", 71 "Інший операційний дохід".

За дебетом субрахунку 792 "Результат фінансових операцій" відображають списання фінансових витрат з рахунків 95 "Фінансові витрати" та 96 "Втрати від участі в капіталі". За кредитом субрахунку792 "Результат фінансових операцій" відображають списання суми в порядку закриття рахунків обліку доходів від участі в капіталі та інших фінансових доходів.

За кредитом субрахунку 793 "Результат іншої звичайної діяльності" відображають списання суми в порядку закриття рахунків обліку доходів від інвестиційної та іншої звичайної діяльності підприємства з рахунку 74 "Інші доходи". За дебетом субрахунку 793 "Результат іншої звичайної діяльності" відображають списання інших витрат з рахунку 97 "Інші витрати".

За кредитом субрахунку 794 "Результат надзвичайних подій" відображають списання доходів, одержаних від надзвичайних подій з рахунку 75 "Надзвичайні доходи". За дебетом субрахунку 794 "Результат надзвичайних подій" відображають списання витрат від надзвичайних подій, що обліковуються на рахунку 99 "Надзвичайні події":

Облік фінансових результатів здійснюють у Журналі 6 (за рахунком 79 "Фінансові результати"), Журналі 7 (за рахунком 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)") та Головній книзі.

У кінці звітного періоду кредитові обороти рахунків 79 і 44 з відповідних Журналів (Журналів-ордерів) переносять до Головної книги. Обороти за дебетом рахунків 79, 44 будуть занесені при рознесенні сум інших журналів (журналів-ордерів) з кредиту відповідних рахунків.

Для узагальнення інформації про доходи, витрати та фінансові результати діяльності підприємства використовують наступні облікові регістри:

- Журнал 5 (розділ І - за кредитом рахунків класу 9; розділ II - за кредитом з журналів 1, 2, 3, 4, 6, розділ III - за кредитом рахунків 20, 22,23,24,25,26,28,39,65,66,91)

- Журнал 5А (розділ І - за кредитом рахунків класу 9; розділ II - за кредитом з журналів 1,2, 3,4, 6; розділ III А - за кредитом рахунків 20,22,23, 24, 25, 26,28, 39, 65, 66, 80, 81, 82, 83, 84, 91; розділ III Б - за кредитом рахунків 20,22,39,65,66);

- Журнал 6 (за кредитом рахунків 70,71,72, 73, 74, 75, 76, 79).

- Розділ II "Аналітичні дані про доходи".

Наприкінці звітного періоду кредитові обороти Журналів 5 чи 5А і 6 переносять у Головну книгу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси