Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
-1. Надсилання касаційної скарги сторонам у справіПраво касаційного оскарження рішень. Строки оскарження. Форма і зміст...Суб'єкти, порядок та строки касаційного оскарженняПовноваження суду касаційної інстанції за наслідками розгляду...Повноваження суду касаційної інстанції за наслідками розгляду...Відмова від касаційної скарги, зміна і доповнення касаційної скарги...Порядок подання касаційної скаргиЗалишення касаційної скарги без руху або її поверненняАпеляційна скарга в цивільному процесіРозгляд касаційної скарги
 
Головна arrow Документознавство arrow Правове письмо
< Попередня   ЗМІСТ

Касаційна скарга в цивільному процесі

Відповідно до ст. 324 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку:

1) рішення супу першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;

2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 1, 3,4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29 частини першої статті 293 ЦПК України, після їх перегляду в апеляційному порядку, і ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.

Підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців із дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду. Форма і зміст касаційної скарги

Касаційна скарга подається у письмовій формі. У касаційній скарзі повинно бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається скарга;

2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;

3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;

4) рішення (ухвала), що оскаржується;

5) в чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права;

6) клопотання особи, яка подає скаргу;

7) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги. . Касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або

її представником. До касаційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника. До касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії оскаржуваних рішень (ухвал) судів першої та апеляційної інстанцій.

У зв'язку із подібністю за своєю природою апеляційної та касаційної скарг в цілому рекомендації такі ж самі, як і щодо підготовки апеляційної скарги. Особливу увагу рекомендуємо звернути на необхідність чіткої вказівки на неправильність застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. У клопотанні особи слід вказати один із способів захисту права, які передбачені за результатами розгляду справи судом касаційної інстанції, у відповідності до повноважень ВСУ з цього приводу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси