Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік видання і використання бланків трудових книжокОблік трудових книжокОблік трудових книжокПорядок ведення трудових книжокЗаповнення трудової книжки при звільненні з роботи
Виправлення помилок при складанні підприємствами фінансової звітності...Порядок ведення трудових книжокВедення трудових книжокПравила виправлення помилок в облікових регістрахВидача трудової книжки при звільненні працівника
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік бланків трудових книжок

Облік бланків трудових книжок і вкладишів до них регулюється Інструкцією "ПРО ПОРЯДОК ведення трудових книжок працівників", затвердженою спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).

Форми первинного обліку бланків і вкладишів до трудових книжок затверджені наказом Міністерства статистики України "ПРО ТВЕРДЖЕННЯ ТИПОВИХ ФОРМ ПЕРВИННОГО ОБЛІКУ ОСОБОВОГО СКЛАДУ" від 27.10.95 р. № 277 (далі — наказ № 277).

Цим наказом затверджені такі типові форми первинного обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них:

— П-9 "Книга обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них";

— П-10 "Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них";

— П-11 "Акт на списання бланків трудових книжок або вкладишів до них".

Книга обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них (типова форма № П-9) призначена для відображення всіх операцій, пов'язаних з одержанням і використанням названих бланків, із зазначенням серії і номера кожного бланка. Книга ведеться бухгалтерією підприємства (табл. 2.11).

Таблиця 2.11

Книга обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них (типова форма № П-9)

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них (типова форма № П-10) ведеться працівником відділу кадрів або іншим працівником, що здійснює оформлення прийому і звільнення працівників (табл. 2.12).

Таблиця 2.12

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них (типова фор¬ма № П-10)

У книзі типової форми П-10 реєструються всі трудові книжки, прийняті від працівників при прийнятті на роботу, а також трудові книжки і вкладиші до них, із записом серії і номера, видані працівникам знову.

У разі одержання трудової книжки у зв'язку зі звільненням працівник розписується в особистій картці працівника (яка заводиться на кожного працівника при прийомі на роботу) і в книзі обліку.

Книга обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них і книга обліку руху трудових книжок повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені підписом керівника підприємства і печаткою.

Бланки трудових книжок і вкладишів до них зберігаються в бухгалтерії підприємства як документи суворої звітності і видаються за заявкою в підзвіт особі, відповідальній за ведення трудових книжок.

По закінченні кожного місяця особа, що відповідає за ведення трудових книжок, представляє бухгалтерський звіт про наявність бланків трудових книжок і вкладишів до них, з додатком прибуткового касового ордера на здану в касу підприємства суму, стягнену з працівників за видані (виписані) їм бланки трудових книжок і вкладишів до них.

Форма звіту затверджується до застосування наказом по підприємству і може мати вигляд оборотної відомості (табл. 2.13).

Таблиця 2.13

ЗВІТ про рух бланків трудових книжок та вкладишів до них

Акт на списання бланків трудових книжок і вкладишів до них (типова форма № П-11) складається на списання зіпсованих при заповненні даних бланків (табл. 2.14).

Акт складається в двох екземплярах: перший екземпляр для бухгалтерії, другий — для відповідальної особи.

Зі змісту вищенаведених форм обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них видно, що їхнє заповнення не становить труднощів і багато в чому аналогічно заповненню бланків доручень.

Контроль за бланками суворої звітності може бути посилений встановленням відособленого для них графіка (розділу графіка) документообігу. У графіку документообігу бланків суворої звітності повинні бути приведені: назва (документа) форми; — посадові особи, відповідальні за створення документа; терміни створення і передачі конкретною особою на підписання і виконання, аж до надходження конкретній особі бухгалтерії чи особі, відповідальній за їх облік і контроль.

Таблиця 2.14

Акт на списання бланків трудових книжок і вкладишів до них (типо¬ва форма № П-11)

Мова ведення трудових книжок та виправлення помилок в них

Працівникам, які вперше вступають в трудові відносини, роботодавець оформляє трудову книжку протягом п'яти днів після прийому на роботу (ч. 3 ст. 48 Кодексу законів про працю в Україні). До бланку трудової книжки записують відомості про прізвище, ім'я та по батькові співробітника (повністю без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) на підставі паспорта або свідоцтва про народження, згідно п. 2.11 Інструкції № 58. Аналогічно фіксують і дату народження працівника.

Законом України "ПРО ЗАСАДИ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ" від 03.07.12 р. № 5029-УІ (далі — Закон про мовну політику) передбачено ведення трудової книжки виключно українською мовою. Записи однією з регіональних мов або мов меншин України (регіональних мов) уносяться тільки за наявності письмового звернення особи. Водночас, як зазначено в Інструкція № 58, роблять їх поряд із записами державної мовою.

Виправлення помилок в трудових книжках не допускається. Згідно з п. 2.13 Інструкції № 58 можна лише внести зміни до записів у трудовій книжці про прізвище, ім'я та по батькові та дату народження за останнім місцем роботи на підставі підтвердних документів (свідоцтво про шлюб, про зміну прізвища, ім'я та по батькові), з посиланням на їх номер і дату.

Якщо ж кадровик (або співробітник, якому треба засвідчити своїм підписом правильність внесених відомостей) виявив помилку в записах прізвища на першій сторінці трудової книжки, її бланк вважають зіпсованим та списують актом форми П-11 "Акт на списання бланків трудових книжок або вкладишів до них", затверджених наказом № 277 (табл. 2.14). Натомість кадровик має правильно заповнити новий бланк трудової книжки [117, с. 63].

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси