Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Фіксація та збереження інформації, отриманої з телекомунікаційних...Телекомунікаційні технології. технології управління, планування та...Телекомунікаційні інформаційні технологіїРЕСУРСИ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМСтруктура і система функціонування інформаційних ресурсів підприємств
ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН...Інформаційні технології комп'ютерних мережЗагальні принципи побудови комп'ютерних мережКомп'ютерні мережіГлобальні комп'ютерні мережі
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ РЕСУРСИ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Комп'ютерна мережа і переваги її використання

Одним із важливих напрямів застосування комп'ютерної техніки сьогодні є створення мереж, розроблення методів і засобів розподіленої обробки даних. Термін "розподілена обробка даних" означає використання комп'ютерів, що пов'язані один з одним для скоординованого виконання одної або кількох задач. Розподілена обробка даних передбачає наявність двох і більше комп'ютерів та засобів комунікації між ними. Нині розподілена обробка даних здійснюється, як правило, за допомогою комп'ютерних мереж, що забезпечують єдиний інформаційний простір для багатьох користувачів.

Комп'ютерна мережа - це набір з'єднаних між собою пристроїв (комп'ютерів, принтерів, факсів тощо), які надають можливість користувачам зберігати інформацію, обмінюватися нею та отримувати доступ до потрібної інформації.

Слід розрізняти комп'ютерні мережі і мережі терміналів (термінальні мережі). Комп'ютерні мережі з'єднують комп'ютери, кожний з яких може працювати і автономно. Термінальні мережі, як правило, з'єднують потужні комп'ютери (мейнфрейми), а в окремих випадках - і персональні комп'ютери з пристроями (терміналами), які можуть бути досить складними, але поза мережею їхня робота неможлива. Наприклад, мережа банкоматів або кас продажу авіа/залізничних квитків. Будуються вони за зовсім іншими, ніж комп'ютерні мережі, принципами і на іншій обчислювальній техніці.

Сьогодні у світі бізнесу комп'ютерна мережа - це більше, ніж набір з'єднаних між собою пристроїв. Для підприємства комп'ютерна мережа - це ресурс, який дає змогу працівникам збирати, аналізувати, організовувати і розповсюджувати інформацію, яка є основою їхнього бізнесу і джерелом прибутковості всього підприємства.

Зараз масово використовуються терміни "інтрамережа" (intranet) і "екстрамережа" (extranet) - мережі підприємств, що базуються на технологіях Internet. Використання такої термінології є індикатором важливості використання комп'ютерних мереж у бізнесі. Побудова інтрамереж дає змогу організаціям збирати, керувати й обмінюватися інформацією значно швидше, ніж це було раніше. Більшість організацій будують інтрамереж і для того, щоб зберегти конкурентоспроможність. Організації, які зволікають з побудовою мереж, будуть лише спостерігати свій програш у конкурентній боротьбі.

Переваги комп'ютерних мереж очевидні. Найбільшою перевагою комп'ютерної мережі є можливість віртуальної роботи з будь-якою інформацією. При цьому сама інформація може зберігатися в одній або кількох точках мережі, а доступ до неї може здійснюватися з будь-якого робочого місця користувача. Мережа також дає змогу швидше й ефективніше обмінюватися даними без необхідності залишати своє робоче місце. Правильно спроектована мережа дає можливість ефективної спільної роботи для всіх її користувачів. Так, бухгалтери, фінансисти, економісти і керівники можуть разом працювати над розробкою кошторису, використовуючи при цьому на своїх комп'ютерах одні й ті самі електронні дані. Спільна робота з використанням мережевих технологій забезпечує можливість розміщення людей на будь-якій відстані один від одного.

Об'єднавши комп'ютери в мережу, організація значно знижує накладні витрати, що пов'язані з використанням обладнання і периферійних пристроїв. За відсутності мережі організація змушена дублювати обладнання, установлюючи його окремим співробітникам. При цьому потрібно кілька принтерів, факсів, сканерів тощо. Натомість мережа дає можливість спільного використання обладнання всіма працівниками, тобто всі користувачі зможуть використовувати, наприклад, один принтер.

Мережа дає можливість економити кошти і на програмне забезпечення - замість купівлі окремих копій програмного забезпечення для кожного комп'ютера організація купує одну копію і встановлює її на сервері, а для використання на робочих станціях кінцевих користувачів цього програмного забезпечення купує лише відповідну кількість ліцензій.

Використання мережі дає змогу значно скоротити накладні витрати і на управління обладнанням та програмним забезпеченням комп'ютерів користувачів. Адміністратор мережі може, не залишаючи свого робочого місця, протягом мінімального часу провести діагностику збоїв або нестандартних ситуацій, що виникли на комп'ютері користувача, забезпечити коректність використання ресурсів мережі шляхом розмежування прав доступу користувачів тощо.

Суттєва перевага використання комп'ютерних мереж - це можливість забезпечити безпечний доступ до ресурсів і файлів. Правильно спроектована мережа забезпечує потужну систему безпеки, яка дає можливість здійснювати повний контроль над тим, хто, коли і які дії має право виконувати з інформаційними, технічними та програмними ресурсами в мережі.

Є безліч задач, які потребують централізованих загальних даних, передавання їх на відстань, розподіленої обробки, віддаленого доступу до баз даних. Візьмімо, наприклад, банківські та фінансові структури; комерційні структури, що відображають стан ринку; системи соціального забезпечення;

податкові служби; системи резервування проїзних квитків тощо. Для всіх цих систем необхідно, щоб у мережі здійснювались збір, зберігання і доступ до даних, гарантувався захист даних від викривлень і несанкціонованого доступу. За допомогою мереж ці проблеми вирішуються незалежно від територіального розташування користувачів.

Таким чином, можна зробити висновок, що основним призначенням мережі є забезпечення простого, зручного і надійного доступу користувачів до розподілених загальномережевих ресурсів та організація їх колективного використання з надійним захистом від несанкціонованого доступу, а також забезпечення зручних і надійних засобів передавання даних між користувачами мережі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси