Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Класифікація комп'ютерних мережКласифікація логістичних систем. Логістичні мережіНебезпека ураження струмом у різних електричних мережах. Класифікація...ОРГАНІЗАЦІЙНА ПОБУДОВА І РОЗВИТОК РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІГотельні мережі і франчайзинг у світовому готельному бізнесіЛокальні обчислювальні мережіСоціально-економічно значення роздрібної торговельної мережіМережа Інтернет та її можливості у навчанні історіїТехнології глобальної мережі ІнтернетТрифазна мережа, ізольована від землі
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація мереж

Усю різноманітність комп'ютерних мереж можна класифікувати за такими ознаками: територіальна розподіленість; тип (метод) управління; відомча належність; швидкість пересилання інформації; тип середовища пересилання тощо.

За територіальним охопленням мережі можуть бути локальними, регіональними і глобальними. Локальні - це мережі, що об'єднують користувачів, які розташовані в географічно обмеженому просторі, найчастіше в межах підприємства, організації, установи. Головне завдання локальної мережі - звичайний обмін інформацією і розподіл ресурсів. Вузол такої мережі - це робоча станція, файловий сервер або сервер друку, тобто відносно маленька станція, що спеціалізується на окремих функціях усередині організації. Локальні мережі (LAN - Local Area Network) набули поширення, оскільки 80-90% інформації циркулює поблизу місць її виникнення і лише 10-20% пов'язані зі зовнішніми взаємодіями. Термін LAN може описувати і маленьку офісну мережу, і мережу рівня великого заводу, який займає кількасот гектарів.

Регіональні мережі об'єднують користувачів міста, області, невеликих країн. Найчастіше регіональні мережі - це корпоративні мережі, що як канал зв'язку використовують телефонні лінії, відстань між вузлами мережі становить 10—1 000 км. Термін "корпоративна мережа" у літературі також використовується для позначення об'єднання кількох локальних мереж, кожна з яких може бути побудована на різних технічних, програмних та інформаційних принципах. Прикладом корпоративної мережі може бути мережа Національного банку України, яка поєднує в собі локальну мережу НБУ і локальні мережі обласних територіальних управлінь НБУ.

Глобальні мережі (WAN - Wide Area Network) - це мережі, які покривають великі географічні регіони, включаючи в себе як локальні мережі, так й інші телекомунікаційні мережі і пристрої. Головне завдання глобальної мережі - обмін інформацією між користувачами різних вузлів, фізична відстань між якими становить десятки, сотні і тисячі кілометрів. Вузол такої мережі -це закінчена комп'ютерна система, що включає всю периферію і значну кількість прикладного програмного забезпечення. Прикладом глобальної мережі може бути всесвітня мережа Internet

За методом управління локальні мережі поділяються: на одноран-гові (децентралізовані); мережі на основі сервера (централізовані), комбіновані. В одноранговій мережі всі комп'ютери рівноправні: немає ієрархії серед комп'ютерів і немає виділеного сервера. Сервер - це будь-який комп'ютер, підключений до локальної мережі, на якому є ресурси, що використовуються іншими пристроями локальної мережі. Як правило, кожний комп'ютер функціонує і як клієнт (клієнт - це будь-який комп'ютер, що через локальну мережу звертається до ресурсів, які зберігаються на сервері), і як сервер; інакше кажучи, немає окремого комп'ютера, який відповідає за адміністрування всієї мережі. Усі користувачі самостійно вирішують, які дані на своєму комп'ютері зробити загальнодоступними в мережі (на нинішній день однорангові мережі безперспективні).

У мережі з централізованим управлінням виділяється один або кілька комп'ютерів для управління обміном даних у мережі. Виділеним називають комп'ютер, який функціонує тільки як сервер (виключаючи функції клієнта або робочої станції). Він спеціально оптимізований для швидкої обробки запитів від мережевих клієнтів і для управління захистом файлів і каталогів. Диски виділених комп'ютерів (файлових серверів або серверів баз даних) доступні всім іншим комп'ютерам мережі (робочим станціям). У мережах цього типу реєстрацію комп'ютера користувача в мережі виконує адміністратор мережі. Реєстрація - це надання ідентифікатора і пароля кожному користувачеві. Далі слід з'ясувати з адміністратором мережі, які ресурси доступні користувачам і, зокрема, які ресурси доступні конкретному користувачеві особисто.

Мережі на основі сервера стали промисловим стандартом, і саме про них ітиметься в цьому посібнику. Існують і комбіновані типи мереж, які поєднують кращі якості однорангових мереж і мереж на основі сервера. За належністю мережі поділяють на відомчі і державні. За швидкістю пересилання інформації комп'ютерні мережі поділяють на низько-, середньо- і високошвидкісні.

За типом середовища пересилання даних мережі поділяють на коаксіальні, на твісторній парі (плетена пара), оптоволоконні, з передаванням даних радіоканалами, в інфрачервоному діапазоні.

Людина, якій надані права управління мережею, - адміністратор мережі вирішує всі питання в роботі мережі. Мережевий адміністратор управляє мережею і, перш за все, вирішує - де в мережі буде під'єднано новий мережевий комп'ютер, як буде називатися нова машина тощо. Адміністратор мережі розробляє також графік доступу користувачів до мережі, цей графік зберігається в пам'яті комп'ютера, і лише згідно з цим графіком користувач може ввійти в мережу і працювати в межах часу, що зафіксований у графіку. Мережевий адміністратор визначає режим роботи файлового сервера.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси