Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Система управління базою даних SQL Server 7.0Технології забезпечення безпеки інформаційних системКонцептуальні засади створення системи інформаційної безпекиПоняття безпеки підприємницької діяльності. Економічна безпека...Поняття та ознаки системи колективної безпеки і системи колективної...
Технології створення та обробки текстової, графічної та...Засоби створення і забезпечення інформаційних технологій на...Технологія інформаційної діяльностіСтворення сприятливих технологійСТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ ЗАСОБАМИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Поняття про систему безпеки SQL Server

Дані є цінним ресурсом, доступ до якого слід суворо контролювати і регламентувати.

Всі користувачі SQL Server об'єднуються в робочі групи. Члени однієї робочої групи мають рівні права на спільне використання ресурсів. Формування робочих груп і визначення їхніх прав на ресурси бази даних здійснює адміністратор системи. Кожному членові робочої групи надається обліковий запис і запис користувача.

Обліковий запис (ім'я користувача в системі і його пароль) призначений для підключення користувача до сервера системи SQL Server. Запис користувача - це право на доступ до певних ресурсів сервера (до робочої групи). Права на доступ до певних ресурсів у SQL Server 7.0 реалізовано у формі ролей (дозвіл на виконання конкретних дій над таблицями та іншими об'єктами в базі даних), перелік яких міститься в ядрі системи. Таким чином, будь-який користувач системи перед початком роботи повинен за допомогою програми SQL Server Enterprise Manager зареєструватись і визначити сервер і базу даних, з якою він має право працювати.

Технологія реєстрації користувача така.

1. Користувач запускає програму SQL Server Enterprise Manager -Пуск/ Все программы/ Microsoft SQL Server/ Enterprise Manager - на екрані з'являється вікно програми (рис. 2.26).

Початкове вікно програми Enterprise Manager

Рис 2.26. Початкове вікно програми Enterprise Manager

2. Для папки SQL Server Group слід, викликати контекстне меню, з якого вибрати пункт New SQL Server Registration... ~ з'являється перше із шести вікон програми Майстер реєстрації з повідомленням про необхідність визначення сервера, методу аутентифікації користувача і Specify SQL Server Group. Робота з вікном Майстра реєстрації закінчується натиском клавіші Далее (з останнім вікном Готово).

3. Друге вікно Майстра реєстрації пропонує користувачеві ввести в поле Available servers ім'я сервера, а потім за допомогою кнопки Add перевести його в зону Added Servers.

4. Третє вікно призначене для вибору методу аутентифікації (Win-dows чи SQL Server аутентифікація). Якщо буде вибраний метод SQL Server, тоді в наступному (додатковому) вікні користувач повинен із клавіатури ввести ім'я і пароль доступу до сервера.

5. Четверте вікно Майстра реєстрації пропонує користувачеві погодитися з підключенням сервера до визначеної адміністратором групи користування.

6. П'яте вікно інформує користувача, що визначений сервер включений до групи користування, роботу з яким слід підтвердити натиском кнопки Готово.

7. Шосте (останнє) вікно виводить на екран повідомлення про результат реєстрації користувача, у разі успішної реєстрації на екрані має з'явитись повідомлення Reqistered successfully (реєстрація успішна) - Close. Система повертається до вікна програми Enterprise Manager, у якому фіксує сервер і метод реєстрації.

Технологія створення бази даних

Створювати базу даних має право адміністратор системи або користувач, якому надано права (роль) адміністратора. Модель бази даних можна створити за одним із двох підходів: за допомогою програми SQL Server Enterprise Manager або командою Create DataBase.

Для створення бази даних за допомогою програми SQL Server Enterprise Manager треба:

1) з групи програм SQL Server запустити програму - Пуск/ Все программи/ Microsoft SQL Server/ Enterprise Manager. У вікні, що з'явиться, виділити палку Databases. Якщо папка Databases у вікні відсутня, тоді слід послідовно розкрити папки Microsoft SQL Server, SQL Server Group і папку зареєстрованого сервера (у нашому випадку MYCOMP) - на правій панелі вікна з'явиться перелік баз даних (рис. 2.27)

Рис. 2.27. Вікно з переліком баз даних (бази даних представлені у формі циліндрів)

2) виконати команду Action/New DataBase - на екрані з'являється вікно властивостей бази даних, що створюється;

3) у вікні, що з'явиться після виконання попередньої дії, слід вказати параметри нової бази даних (ім'я, місцезнаходження, початковий розмір тощо) - ОК.

Синтаксис команди Create DataBase для створення бази даних з ім'ям Baza_l на диску С: у папці MsglData, має таку структуру:

Призначення параметрів команди:

ON - список файлів на диску, в яких буде зберігатись база даних, початковий розмір бази даних (4Mb), розмір збільшення бази даних (1Mb);

Log ON - список файлів на диску, в яких буде зберігатись журнал трансакцій, початковий розмір журналу, розмір його збільшення.

Створену і наповнену базу даних може знищити тільки системний адміністратор за допомогою програми SQL Server Enterprise Manager або команди DROP DATABASE. База даних, яку в даний момент використовує користувач, не може бути вилучена доти, доки не буде призупинена її робота, а користувач не буде відключений від неї.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси