Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківський нагляд
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Банківська система має стратегічне значення в економіці будь-якої країни. Як регулятори грошового обігу і центри зосередження грошових ресурсів та їх перерозподілу банки активно впливають на фінансову, інвестиційну, виробничу та інші сфери економіки.

Забезпечити стійке функціонування банків та виконання ними важливих суспільних функцій має постійний нагляд за їх діяльністю. Наглядові функції відповідних органів інтенсифікуються залежно від загального економічного стану в країні, від рівня розвитку банківської справи та вимог суспільства до безпеки банківської діяльності. Основними завданнями банківського нагляду Національного банку України є забезпечення стабільності та надійності банківської системи, захист інтересів вкладників, створення конкурентного середовища, забезпечення відкритості політики і діяльності банків, підтримання необхідного рівня стандартизації і професіоналізму в банківському секторі.

У сучасних умовах вітчизняна банківська система є однією з найдинамічніших сфер діяльності. Водночас стрімке зростання обсягів активних операцій, упровадження широкого асортименту нових банківських продуктів, а також поглиблення впливу процесів світового фінансового простору на розвиток вітчизняного банківського сектору об'єктивно спричинюють зростання ризиків у діяльності банків. Мінімізація ризиків у діяльності системи банків, забезпечення її розвитку та надійності вимагає на сучасному етапі подальшого вдосконалення банківського нагляду. У свою чергу все це потребує підготовки кваліфікованих фахівців, які б володіли сучасними механізмами та інструментами нагляду за діяльністю банків.

Підручник "Банківський нагляд" містить систематизований виклад навчального матеріалу відповідно до навчальної програми дисципліни "Банківський нагляд", що вивчається у вищих навчальних закладах у процесі підготовки фахівців магістерського рівня за програмами "Банківський нагляд", "Фінансовий моніторингу банку", "Банківський менеджмент".

Це перший підручник, у якому викладено теоретичні засади та практичні аспекти організації банківського нагляду в Україні відповідно до оновленої версії Базельських принципів ефективного банківського нагляду. У підручнику розглянуто такі актуальні питання, як проведення вступного контролю за реєстрації банків та ліцензування банківської діяльності, здійснення попереднього контролю на етапі безвиїзного нагляду за діяльністю банків та поточного контролю в процесі виїзного інспектування банків, впровадження банківського нагляду на основі оцінки ризиків, організація роботи з виявлення проблем у діяльності банківських установ, застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства, проведення реорганізації банків. Особливу увагу автори підручника приділяють проблемі впровадження підходів до нагляду, які передбачають акцент на оцінці стану банків, зважаючи на ризики в їх діяльності, вжиття превентивних заходів на основі мотивованого судження фахівців нагляду щодо забезпечення стабільності фінансового стану банків, кількісних та якісних характеристик ризиків, адекватності системи корпоративного управління, у тому числі внутрішнього контролю та ризик-менеджменту.

Особливість пропонованого підручника полягає в поєднанні міжнародного досвіду з вітчизняною практикою організації банківського нагляду. Виклад теоретичного матеріалу супроводжується значною кількістю наочних схем, таблиць, завдань для систематизації та самооцінки навчальних досягнень. Книга містить термінологічний словник, що полегшує засвоєння основних понять.

Як інформаційна база для написання підручника використані законодавчі та нормативні акти з банківської діяльності в Україні станом на 1 січня 2010 року, аналітичні та статистичні видання Національного банку України.

Розраховано на студентів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей магістерського рівня підготовки, аспірантів, викладачів, спеціалістів банківської справи, а також на всіх, хто цікавиться проблемами банківського регулювання та нагляду.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси