Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Організаційно-методологічні особливості формування облікової політики...Соціалізація податкової політики підприємств різних...Організаційні та управлінські аспекти формування облікової політикиОсобливості управління в сільськогосподарських підприємствах різних...Теоретико-методологічні підходи до формування облікової політики як...Стратегічні цілі підприємства та формування його облікової політикиВідсутністю жорстких вимог щодо строків, порядку формування та...ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ АСПЕКТНормативно-правове забезпечення облікової політикиПравове регулювання підприємств та їх об'єднань, особливості...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облікова політика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Сучасні умови господарювання ставлять нові вимоги перед підготовкою фахівців з бухгалтерського обліку. Вони зумовлюють трансформацію характеру праці облікових працівників від виконавчого до творчого.

Сьогодні відбулися зміни і в ідеології нормативної регламентації бухгалтерського обліку від централізованого регламентування методики, технології та процедури до регламентування принципів ведення обліку і децентралізації вибору суб'єктом господарювання сукупності конкретних методів і форм ведення бухгалтерського обліку, які обираються, на основі загальноприйнятих правил та особливостей діяльності суб'єктів господарювання. Все це спричинює особливу важливість процесу становлення облікової політики підприємства.

У господарській та обліковій практиці спостерігаються суттєві проблеми під час формування облікової політики підприємств, що значною мірою зумовлено відсутністю навичок творчої роботи у керівників облікових служб та орієнтацією донедавна підготовки фахівців з обліку на виконавчий характер роботи.

Перехід від облікової практики за жорстко уніфікованими процедурами, що передбачала виключно виконавчий характер праці облікових працівників, до свідомого розроблення облікової політики й обґрунтування облікових прийомів потребує значної організаційної роботи, відповідного навчального та методичного забезпечення.

Запропонований посібник орієнтовано на формування у майбутніх фахівців навичок свідомого, обґрунтованого формування облікової політики. В ньому розкрито управлінські та методичні аспекти формування такої політики, що дає можливість сформувати у студентів навички практичної роботи з обґрунтування елементів облікової політики з урахуванням організаційних і технологічних особливостей підприємств, вимог чинного законодавства, потреб та запитів менеджменту різного рівня.

У навчальному посібнику розкрито нормативно-методологічні засади та особливості формування облікової політики підприємств різних організаційно-правових форм господарювання, висвітлено методичні підходи до формування облікової політики за обліковими об'єктами, ведення обліку яких має найбільш варіативний характер, розкрито галузеві аспекти на прикладі ресторанного господарства, цукроваріння. Наведені у посібнику методичні підходи на прикладі окремих галузей можуть бути використані у процесі формування облікової політики суб'єктів господарювання, які займаються іншими видами діяльності.

Окрему увагу приділено викладенню підходів до формування облікової політики як складової системи управління, що ґрунтуються на застосуванні попроцесного підходу до формування облікової політики.

Посібник включає методичне забезпечення самостійної роботи студентів, яке передбачає не лише задачі та практичні ситуації, а й детальну пояснювальну частину, в якій подаються розв'язки аналогічних вправ та його алгоритм.

Автори посібника не претендують на повноту викладення всіх аспектів формування облікової політики, оскільки ця проблематика є надзвичайно широкою. Вони сподіваються, що викладений у ньому матеріал сприятиме якісній підготовці фахівців за спеціальністю "Облік і аудит" та буде корисним для студентів інших економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів та практикуючих бухгалтерів, аудиторів, фінансистів, менеджерів тощо.

Нормативно-методологічні засади та особливості формування облікової політики підприємств різних організаційно-правових форм господарювання

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Організаційно-методологічні особливості формування облікової політики підприємств малого бізнесу
Соціалізація податкової політики підприємств різних організаційно-правових форм господарювання
Організаційні та управлінські аспекти формування облікової політики
Особливості управління в сільськогосподарських підприємствах різних форм власності та організаційно-правових форм господарювання
Теоретико-методологічні підходи до формування облікової політики як елемента системи управління
Стратегічні цілі підприємства та формування його облікової політики
Відсутністю жорстких вимог щодо строків, порядку формування та внесення змін в облікову політику підприємства
ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Нормативно-правове забезпечення облікової політики
Правове регулювання підприємств та їх об'єднань, особливості господарювання фізичних осіб – підприємців
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси