Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Видатковий касовий ордер (типова форма № КО-2)Фіскальний касовий чек на товари (послуги) типової форми № ФКЧ-1Прибутковий касовий ордер (типова форма № КО-1)Картка обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма №...Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів...
Заповнення розрахункової квитанції при службовому внеску і службовій...Розрахунково-платіжна відомість працівника (типова форма № П-6)Використання розрахункових квитанцій у розрахунках із споживачамиКартка обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів (типова форма №...Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Фіскальний касовий чек видачі грошей (типова форма № ФКЧ-2)

Фіскальний касовий чек видачі грошей (далі — видатковий чек) — це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при поверненні грошей покупцям під час повернення товару, декомпенсації послуг, прийнятті цінностей у заставу, виплаті виграшів по державній лотереї та в інших випадках (табл. 4.44).

Видатковий чек надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен мати обов'язкові реквізити типової форми ФКЧ-2.

Рядка 5 і 6 касового чека повторюються відповідно до кількості типів операцій, що проведені по одному видатковому чеку. Якщо однотипні операції виплати повторюються, то зведення про операції можна друкувати в одному рядку. Якщо реєстратор розрахункових операцій працює з цінами (тарифами), що включають ПДВ, то у видатковому чеку друкується сума по кожній операції виплати з урахуванням ПДВ, в іншому випадку — сума повернення без обліку ПДВ.

Таблиця 4.44

Фіскальний касовий чек видачі грошей (типова форма № ФКЧ-2)

Рядок 7 видаткового чека повторюється відповідно до кількості різних форм виплат. У разі виплати тільки в наявній формі цей рядок дозволяється не друкувати.

Рядок 9 видаткового чека повторюється відповідно до кількості податкових груп по ставках ПДВ. Дозволяється не друкувати рядка по податкових групах, де сума ПДВ дорівнює нулю.

У видатковому чеку, надрукованому реєстратором розрахункових операцій, що окремо накопичує у фіскальній пам'яті прибуткові і видаткові суми, перед сумою видаткових грошей потрібно друкувати знак "-"(мінус).

Розрахункова квитанція (типова форма № РК-1 і № РК-2)

Розрахункова квитанція — це розрахунковий документ, що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання (рекомпенсація) послуг, одержання і повернення грошей.

Розрахункова квитанція буває двох видів: звичайна (форма № РК-1) і спрощена (форма № РК-2).

Спрощена форма квитанції (табл. 4.45) використовується тільки у випадках:

— за товари або послуги (за винятком алкогольних напоїв та тютюнових виробів), якщо загальна сума розрахунку не перевищує 10 гривень;

— при продажі квитків тривалого користування (на декаду і більше) на проїзд у міському або приміському пасажирському транспорті, якщо вони є бланками суворого обліку;

— при видачі грошей під час приймання від населення вторинної сировини (крім металобрухту).

В інших випадках суб'єкт підприємницької діяльності має використовувати звичайну розрахункову квитанцію.

Таблиця 4.45

Розрахункова квитанція (типова форма № РК-1 і № РК-2)

Таблиця 4.46

Спрощену розрахункову квитанцію заповнити просто: треба лише вказати загальну суму прийнятих або виданих коштів (наприклад, при поверненні товару), а ідентифікаційний код по ЄДРПОУ юридичної особи (ідентифікаційний номер по ДРФО підприємця — фізичної особи) — проставити в розрахунковій квитанції заздалегідь.

Розрахункова квитанція форми № РК-1 (табл. 4.46) виписується:

а) коли форма й умови діяльності підприємства дозволяють не використовувати РРО відповідно до Переліку окремих форм і умов здійснення діяльності в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, яким дозволено робити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій (Постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 "ПРО забезпечення реалізації статті 10 ЗАКОНУ України "ПРО застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг");

б) при відключенні електроенергії або поломці РРО.

Розрахункова квитанція форми № РК-1 (як і форма № РК-2) складається з двох частин: корінця і відривної частини. Відривну частину віддають покупцю (замовнику), а корінець залишається у господарюючого суб'єкта для потреб обліку.

Заповнювати квитанцію можна від руки, шляхом проштамповування або друкування.

Заповнення розрахункової квитанції форми № РК-1 залежить від виду господарської операції і вимагає деякого пояснення. Нижче приведені приклади заповнення розрахункових квитанцій по торговим операціям, що найчастіше зустрічаються.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси