Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Локальні комп'ютерні мережіТехнології глобальної мережі ІнтернетЛокальні обчислювальні мережіІнтеграція локальних мережГлобальні обчислювальні мережі. InternetПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ В УМОВАХ...Типи економічного механізму передачі технологійРОЗВИТОК СУЧАСНОГО СВІТУ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЛЮДСТВАГлобальні мережіСтандарти глобальної синхронізації та передачі даних
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сучасні технології швидкісної передачі даних у локальних (LAN) і глобальних мережах (WAN)

Сьогодні суттєвим напрямом розвитку мережевих технологій є отримання найбільшої продуктивності як локальних мереж, так і глобальних каналів зв'язку. У сучасних умовах швидкість обміну даними є найважливішим фактором.

Класичний 10-мегабітний Ethernet протягом майже 15 років задовольняв більшість користувачів робочих станцій із процесорами Intel 80286 і 80386. Однак на початку 90-х років минулого століття його пропускна здатність виявилася недостатньою для потужніших клієнтських станцій - реакція серверів на передачу даних упала, а частота виникнення колізій значно зросла. Назріла потреба на розробку "нового" Ethernet, тобто технології, яка була б ефективною щодо співвідношення ціна/якість за продуктивності 100 Мбіт/сек. Сьогодні є два напрями вирішення проблеми (Fast Ethernet Alliance і HP AT & T), що зрештою привело до появи і двох нових технологій -Fast Ethernet і 100 VG-AnyLAN. Компанія Fast Ethernet Alliance зберегла випадковий метод доступу CSMA/CD і тим самим забезпечила узгодженість мереж 10 Мбіт/сек. і 100 Мбіт/сек. Компанія HPATfk Г запропонувала зовсім новий метод доступу Demand Priority - пріоритетний доступ на вимогу. Восени 1995 року вказані технології стали стандартами IEEE.

Усі відмінності технології Fast Ethernet від Ethernet зосереджені на фізичному рівні мережі - можливість використання волоконно-оптичного кабелю (100 Base-FX); плетеної пари категорії 5 із використанням двох пар (100 Base-TX); плетеної пари категорії 3 із використанням чотирьох пар (100 Base-T4). Мережі Fast Ethernet завжди мають ієрархічну зіркоподібну структуру, будуються на концентраторах і використанні 100 Мбіт/сек. мережевих карт, які мають умонтовані можливості автоматичного визначення швидкості передачі даних у мережі та автоматичного налагодження відповідного режиму роботи. Оскільки технології 10 Base-T Ethernet і 100 Base-T можуть існувати в одній мережі, то адміністратори отримують високий ступінь гнучкості щодо переведення станцій із технології 10 Base-T Ethernet на 100 Base-T.

Високошвидкісні стандарти передачі даних розроблялись завжди, і Ethernet не є винятком - ще два нові стандарти цього класу у процесі розроблення. Перший із них - Gigabit Ethernet (також відомий як 1000 Base-T або IEEE 802.3z). Цей стандарт збільшує швидкість передачі даних у мережі до 1 000 Мбіт/сек., що в десять разів швидше, ніж передача даних за технологією 100Base-T. Стандарт розробляється з урахуванням можливостей використання наявних кабельних систем на базі UTP5. Таким чином, переведення мережі на нову технологію має бути відносно простим і недорогим.

Другий стандарт, що перебуває у стадії розроблення, - 10 Gigabit Ethernet. Ця технологія передачі даних буде використовувати кабельну систему на базі оптичного волокна, якій притаманна вища пропускна здатність, ніж на твісторній парі або коаксіальному кабелі. Технологія 10 Gigabit Ethernet буде підтримувати швидкість передачі даних до 10 000 Мбіт/сек.

Технологія 100 VG~AnyLAN відрізняється від класичного Ethernet суттєвіше, ніж Fast Ethernet. Головні відмінності: використовується інший метод доступу - Demand Priority, який забезпечує більш справедливий розподіл пропускної здатності мережі порівняно з методом CSMA/CD; кадри передаються не всім станціям, а тільки станції призначення; у мережі є виділений арбітр доступу - концентратор, який визначає можливість передачі даних по мережі і відправляє пакет за призначенням; підтримуються кадри двох технологій - Ethernet і Token Ring.

До сучасних технологій передачі даних у глобальних мережах, перш за все, відносять технології Frame Relay і ATM, які базуються на понятті "віртуальний канал". Нові технології зорієнтовані на збільшення продуктивності передачі даних не тільки локальних мереж, а й глобальних каналів зв'язку. Технологія Frame Relay використовується для організації обміну даними між локальними мережами зі швидкістю від 56 Кб/сек. до 1,544 Мб/сек.

Обслуговування мереж за протоколом Frame Relay зазвичай здійснюється телекомунікаційними провайдерами. Замовники, які хочуть використовувати Frame Relay, мають укласти угоди з телефонними компаніями (провайдерами), які надають виділені канали зв'язку, а також купити і підключити маршрутизатори до виділеної фізичної лінії зв'язку. Виділені лінії з'єднують мережі замовників із мережею провайдера і забезпечують можливість створення "віртуальних каналів зв'язку" між віддаленими мережами замовників.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси