Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Процедура замовлення аудиторських послугУЗАГАЛЬНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ АУДИТУ, АУДИТОРСЬКІ ПОСЛУГИ ТА ВНУТРІШНІЙ...Класифікація аудиторських послуг та їхніх об'єктівПроцедури одержання аудиторських свідченьВиди аудиту та аудиторських послугПроведення аудиту, надання інших аудиторських послугФорми та зміст аудиторських послуг. Види аудитуПроцедури отримання аудиторських доказівОб'єкти і суб'єкти екоаудиту, аудиторські послугиПорядок оформлення і замовлення побутових послуг
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Аудит
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Процедура замовлення аудиту (аудиторських послуг)

Для здійснення аудиту (аудиторської перевірки) аудиторська фірма (приватний підприємець(ПП)- аудитор) повинна отримати від замовника (клієнта) письмове звернення у вигляді Листа-замовлення (додаток АБ) (Листа-пропозиції). Остаточно визначеної форми цього документу не існує, тому він може бути як достатньо загальним, так і більш детальним. Однак у Листі-замовленні обов'язково мають бути відображені:

- мета аудиту (аудиторської перевірки);

- масштаб (період) перевірки;

- форма надання звіту за перевіркою;

- місце та терміни проведення аудиту;

- умови оплати за виконані роботи (надані послуги);

- участь замовника у перевірці та його відповідальність тощо.

Аудиторська фірма (ПП- аудитор) вивчає Лист-замовлення, узгоджує умови завдання з аудиту з управлінським персоналом клієнта чи за потреби з тими, кого наділено найвищими повноваженнями (див. параграф 9 та Д21 МСА 300), та у випадку згоди направляє клієнту Лист-зобов'язання (Лист-згоду).

Форма та зміст листа-зобов'язання з аудиту можуть варіюватися для кожного суб'єкта господарювання (див. параграф Д23 МСА 300).

Відповідно до параграфа 11 МСА 300 узгоджені умови завдання з аудиту записуються у листі-зобов'язанні з аудиту чи в іншій належній формі письмової угоди та містять (крім наданих тут див. параграфи Д22-Д25):

а)мету та обсяг аудиту фінансової звітності;

б)відповідальність аудитора;

відповідальність управлінського персоналу;

г)ідентифікацію застосовної концептуальної основи фінансової звітності для складання фінансової звітності;

д)посилання на очікувану форму й зміст будь-яких звітів, що їх надасть аудитор, і констатацію того, що можуть існувати обставини, за яких звіт може відрізнятися від очікуваної форми та змісту.

Приклад Листа-зобов'язання надано у Додатку 1 до МСА 210 "Умови домовленості про аудит" та розташовано у Додатку АВ посібника.

Що ж може вплинути на рішення аудиторської фірми відносно прийняття чи відхилення клієнта? Звичайно, це є наслідком тривалості відносин між сторонами, і до нового клієнта необхідно бути більш пильним та уважним. Тому, у випадку зміни клієнтом обслуговуючої аудиторської фірми, згідно МСА та КЕПБ, наступним кроком є написання двох листів:

- Листа замовника до попереднього аудитора (додаток AM);

- Листа теперішнього аудитора до попереднього (додаток AM). Виходячи з практики аудиторської діяльності, не завжди ці листи мають зворотній зв'язок. Результатом подібних етичних непорозумінь з попереднім аудитором може бути не підтвердження теперішнім аудитором вхідних залишків (сальдо) за Балансом (Звітом про фінансовий стан) клієнта, що є підставою для не підтвердження ним і вихідного сальдо за рахунками, про що він обов'язково зазначає у своєму аудиторському звіті (висновку).

Після обміну інформацією відповідно до всіх означених листів та позитивного рішення відносно співпраці з клієнтом, замовник та виконавець у відповідності до Господарського та Цивільного Кодексів України укладають Договір на проведення аудиту (надання аудиторських послуг) (додаток АГ).

Цей Договір повинен містити такі суттєві складові (у вигляді окремих розділів чи підрозділів у складі певного розділу):

- предмет договору;

- обов'язки сторін;

- порядок здачі та приймання робіт;

- строк виконання робіт;

- оплата робіт (послуг);

- права та відповідальність сторін;

- особливі умови;

- реквізити сторін тощо.

Строк виконання робіт може регламентуватися Календарним планом виконання робіт (надання послуг) (додаток АД), а розмір та порядок виплати винагороди за роботу — Протоколом узгодження договірної ціни (додаток АЕ) та іншими документами.

З досвіду діяльності вітчизняних та іноземних аудиторських фірм (аудиторів) можливо виділити наступні види договорів:

- на аудит (проведення аудиту);

- на експрес-перевірку;

- на надання консультаційних послуг;

- на бухгалтерське обслуговування;

- на одноразову консультацію;

- на абонентське обслуговування тощо.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси