Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік розрахунків з підзвітними особамиОблік розрахунків з підзвітними особами (субрах. №372)Облік розрахунків з підзвітними особамиОблік розрахунків з підзвітними особамиОблік розрахунків з підзвітними особамиОблік розрахунків з підзвітними особамиОрганізація обліку розрахунків з підзвітними особамиСинтетичний та аналітичний облік розрахунків з підзвітними особамиНа яких рахунках здійснюється бухгалтерський облік розрахунків з...Облік розрахунків з підзвітними особами
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Первинний облік розрахунків з підзвітними особами

Первинний облік розрахунків з підзвітними особами пов'язаний, як і облік касових операцій, з рухом готівки.

Первинний облік руху грошових коштів підзвітних осіб

Схема 4.3. Первинний облік руху грошових коштів підзвітних осіб

Порядок видачі коштів на відрядження регулюється п.9 СТ. 170 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 "ПРО СУМИ ТА СКЛАД ВИТРАТ НА ВІДРЯДЖЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ, А ТАКОЖ ІНШИХ ОСІБ, ЩО НАПРАВЛЯЮТЬСЯ У ВІДРЯДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ, ЯКІ ПОВНІСТЮ АБО ЧАСТКОВО УТРИМУЮТЬСЯ (ФІНАНСУЮТЬСЯ) ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ" (зі змінами і доповненнями), наказом Міністерства Фінансів України № 59 від 13.03.98 "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ІНСТРУКЦІЇ ПРО СЛУЖБОВІ ВІДРЯДЖЕННЯ В МЕЖАХ УКРАЇНИ ТА ЗА КОРДОН" (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 10 червня 1999 р. № 146).

Порядок видачі коштів під звіт регулюється Положенням від 15.12.2004 р. № 637 "ПРО ВЕДЕННЯ КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ У НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ В УКРАЇНІ" (зі змінами і доповненнями).

Видача грошей з каси в підзвіт працівникам, які входять до спискового складу підприємства, оформляється видатковим касовим ордером у звичайному порядку. У випадку перерахування коштів з поточного (валютного) рахунку — платіжним дорученням установленої форми.

Виправдувальними документами на витрату готівки на господарські потреби можуть бути:

— щодо придбання матеріальних цінностей: касовий чек реєстратора покупки і накладна на здачу на склад; рахунок-фактура, податкова накладна, товарно-транспортна накладна і документи на здачу придбаного майна на склад підприємства;

— щодо виконаних робіт і послуг підрядником: квитанція про приймання грошей; корінець прибуткового касового ордера й акт приймання-передачі виконаних робіт (послуг) та ін.;

— щодо витрат на виплату заробітної плати за виконання разових робіт: трудова угода, укладена з найманими робітниками і оформлена у встановленому порядку, відомість нарахування заробітної плати й утримання з найманих робітників (прибуткового податку, відрахувань у Пенсійний фонд та ін.);

— інші документи — залежно від призначення господарських витрат і пов'язаних з ними господарських операцій.

Направлення працівника у відрядження оформляється наказом (розпорядженням) керівника підприємства із зазначенням: пункту призначення, найменування установи, до відряджається працівник, терміну і мети відрядження.

Наказ про відрядження працівника є підставою видачі йому посвідчення про відрядження (табл. 4.38).

Виправдувальні документи витрати грошей на відрядження також можуть бути найрізноманітнішими — у залежності від виду витрат: проїзні квитки на усі види транспорту, рахунка готелів, квитанції страхових компаній і на вивіз багажу та ін.

Фактичний час перебування у відрядженні за кордоном визначається за відмітками прикордонних пропускних пунктів у закордонних паспортах, на підставі яких уповноважена особа підприємства (секретар, працівник відділу кадрів) видає відрядженому довідку-виписку із закордонного паспорта.

Таблиця 4.38

Посвідчення про відрядження

Довідка-виписка із закордонного паспорта може бути складена за формою, наведеною в табл. 4.39.

Таблиця 4.39

Довідка-виписка із закордонного паспорта

Крім документів, що підтверджують перебування працівника підприємства у відрядженні (наказ, відмітка у закордонному паспорті та ін.), кожне відрядження має бути зареєстроване в журналі реєстрації посвідчень про відрядження за формою додатка до ІНСТРУКЦІЇ ПРО СЛУЖБОВІ ВІДРЯДЖЕННЯ В МЕЖАХ УКРАЇНИ ТА ЗА КОРДОН, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.98 № 59 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 10 червня 1999 р. № 14б). (табл. 4.40).

Таблиця 4.40

Журнал реєстрації посвідчень про відрядження

Працівник, який одержав готівку на відрядження чи господарські витрати, зобов'язаний відзвітуватися про цільове використання коштів або повернути їх назад у касу підприємства. Звіт працівника складається за формою, що називається "Авансовий звіт" затверджена наказом Міністерства Фінансів України № 1276 від 05.12.2012 р. "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ФОРМИ ЗВІТУ ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ, ВИДАНИХ НА ВІДРЯДЖЕННЯ АБО ПІД ЗВІТ, ТА ПОРЯДКУ ЙОГО СКЛАДАННЯ" (далі — Наказ № 1276) (табл. 4.41).

Таблиця 4.41

Авансовий звіт

Звіт про кошти, видані на відрядження або під звіт, надається до закінчення третього банківського дня, наступного за днем закінчення відрядження або завершення окремої цивільно-правової дії (господарської операції) підзвітної особи.

Підзвітна особа заповнює усі графи звіту, крім:

"Звіт перевірено", "Залишок внесено (перевитрата) у сумі за касовим ордером", бухгалтерських проводок, розрахунку штрафу і суми утриманого податку за несвоєчасне повернення грошей на відрядження або під звіт, що заповнюють особи, які видали такі засоби, цільова витрата засобів і "Звіт затверджено", що підписує керівник.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси