Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Умови відновлення втрачених матеріалів кримінального провадженняУмови відновлення втрачених матеріалів кримінального провадженняЗупинення і відновлення досудового розслідування
Ініціатори державотворчих ідейВІДНОВЛЕННЯ ВТРАЧЕНИХ МАТЕРІАЛІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯВідновлення втрачених матеріалів кримінального провадження
Підсудність заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального...Підсудність заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального...Відкриття провадження за заявою про відновлення втраченого судового...
 
Головна arrow Право arrow Кримінальний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Умови відновлення

Законодавець встановив лише одну умову відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження - завершення останнього ухваленням вироку.

Під "кримінальним провадженням, яке завершилося ухваленням вироку суду", розуміють і кримінальні провадження, котрі завершилися ухваленням судом першої інстанції" інших, кінцевих для кримінального провадження рішень: ухвали про застосування ПЗВХ (ст. 497, ст. 501 КПК); ухвали про застосування ПЗМХ (ст. 513 КПК); ухвали про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності (ст. 228 КПК); ухвали про закриття кримінального провадження у зв'язку із відмовою прокурора від підтримання державного обвинувачення (п. 2 ч. 2 ст. 284, ч. 6 ст. 340 КПК). Таке розуміння зазначеного терміна випливає із правила про аналогію закону (ч. 6 ст. 9 КПК). Завершеними ухваленням вироку суду слід вважати також провадження, у яких після вироку суду першої інстанції вищестоящими судами були ухвалені інші рішення.

Ініціатори відновлення

Ініціювати питання щодо відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження вправі учасники судового провадження. Під "учасниками судового провадження", які мають право звернутися із заявою про відновлення втрачених матеріалів, розуміють тих учасників, які вправі ініціювати перегляд рішення суду першої інстанції відповідними вищестоящими судами: прокурор; потерпілий, його представник та законний представник; обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої застосовано ПЗМХ чи ПЗВХ або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники; цивільний позивач, його представник та законний представник, цивільний відповідач та його представник; особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.

Якщо обвинувачений помер, то ініціювати питання про відновлення втрачених матеріалів мають право близькі родичі, але лише з метою реабілітації померлого.

Заявник має бути особисто заінтересованим у відновленні втрачених матеріалів, оскільки у заяві, яку він подає, потрібно зазначити, для якої мети необхідне їх поновлення.

Підсудність заяви про відновлення

Незалежно від того, судом якої інстанції і у якому саме різновиді судового провадження (судовий розгляд, апеляційне, касаційне, за нововиявленими обставинами, перегляд ВС) було ухвалено остаточне рішення, заява про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження є підсудною суду першої інстанції, тобто суду, який прийняв рішення по суті.

Підсудність заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження суду першої інстанції обумовлена такими обставинами.

По-перше, суди вищестоящої інстанції після перегляду повертають матеріали кримінального провадження разом із своїм рішенням до суду першої інстанції (ст. 423, ст. 443 КПК), який звертає до виконання судові рішення як власні, так і вищестоящих судів (ч. 1 ст. 535 КПК).

По-друге, допит свідків у провадженні з відновлення втрачених матеріалів може проводити суд, який вправі здійснювати "судове слідство". Таким судом є суд першої інстанції або у виняткових випадках - суд апеляційної інстанції. Але у останнього немає матеріалів кримінального провадження, оскільки їх після перегляду в апеляційному порядку направляють до суду першої інстанції. Тому винесення судом апеляційної інстанції вироку не надає йому повноважень щодо розгляду заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.

Провадження з відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження здійснюється суддею одноособово, у тому числі під час відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, у якому судовий розгляд в першій інстанції здійснено у складі колегії із 3 суддів або судом присяжних.

Вибір судді здійснюється за допомогою системи автоматизованого документообігу суду без включення до переліку суддів, серед яких здійснюється вибір, того судді (суддів), котрі входили до складу суду, що здійснював судовий розгляд або перегляд судового рішення. Це роблять з метою уникнення під час провадження з відновлення втрачених матеріалів ситуацій, коли суд не зможе реалізовувати норму щодо допиту осіб, які входили до складу суду, оскільки у такому разі судді доведеться допитувати як свідка самого себе.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси