Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
За якими групами класифікуються в бухгалтерському обліку визнані...Облік визнаних економічних санкційПрипинення шлюбу, визнання шлюбу недійснимПрипинення шлюбу і визнання шлюбу недійснимПорядок припинення шлюбу та визнання його недійснимПрипинення дії патенту і визнання його недійснимВизнання праваОблік розрахунків з дебіторами бюджетних установКритерії визнання та правила обліку необоротних активів банкуВизнання валових витрат у податковому обліку.
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у зарубіжних країнах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік припинення визнання PP&E

Згідно з IAS 16 слід припиняти визнання carrying amount об'єкта PP&E:

після вибуття, або

коли не очікують майбутніх економічних вигід від його використання або вибуття (рис. 8.19).

Критерії припинення визнання об'єкта PP&E згідно з IAS 16

Рис. 8.19. Критерії припинення визнання об'єкта PP&E згідно з IAS 16

Вибуття об'єкта PP&E може відбуватися багатьма різними шляхами (наприклад, шляхом продажу, укладання угоди про фінансову оренду або дарування). Під час визначення дати вибуття об'єкта, суб'єкт господарювання застосовує критерії IAS 18 для визнання доходу від продажу товарів. IAS 17 застосовується до вибуття шляхом продажу майна з наступною його орендою.

The gain or loss (прибуток чи збиток), що виникає від припинення визнання об'єкта PP&E, слід визначати як різницю між net disposal proceeds (чистими надходженнями від вибуття), якщо вони є, і carrying amount об'єкта, та включати до profit or loss (якщо IAS 17 не вимагає іншого після продажу з подальшою орендою):

Consideration receivable on disposal (компенсація, що підлягає отриманню від вибуття) об'єкта PP&E, визнається за його fair value. Якщо платіж за об'єкт відстрочується, отриману компенсацію визначають спочатку за грошовим еквівалентом ціни. Різницю між nominal amount of the consideration (номінальною сумою компенсації) та cash price equivalent (грошовим еквівалентом ціни) визнають як interest revenue (дохід від відсотків) згідно з IAS 18, який відображає effective yield on the receivable (реальну віддачу від дебіторської заборгованості) :

Якщо згідно з критерієм визнання суб'єкт господарювання визнає в carrying amount об'єкта PP&E витрати на заміну частини об'єкта, тоді він припиняє визнання carrying amount заміненої частини незалежно від того, чи амортизували замінену частину окремо. Якщо суб'єкт господарювання не може визначити carrying amount заміненої частини, він може використати витрати на заміну як свідчення того, якою була собівартість заміненої частини під час її придбання або будівництва.

Коли припиняється визнання активу, revaluation surplus (дооцінку), що входить до власного капіталу об'єкта PP&E, можна прямо перенести до retained earnings (нерозподіленого прибутку). Тобто, перенесення з дооцінки до нерозподіленого прибутку не здійснюється через profit or loss.

В компаніях США на дату навмисного чи ненавмисного вибуття об'єкта PP&E в обліку списують залишки з рахунку обліку первісної собівартості та рахунку накопиченої амортизації об'єкта PP&E. Але перед цим донараховують суму амортизації об'єкта до дати списання.

Приклад 8.10

1.01.01. Придбано вантажний автомобіль за $ 38 000.

Ліквідаційну вартість наприкінці 8 року експлуатації оцінено у $ 6 000. 31.06.04. Внаслідок аварії автомобіль повністю зіпсовано.

Страхова компанія оплатила позов на суму $ 21 000 (у таку суму було оцінено вартість автомобіля на дату аварії). Примітка: метод нарахування амортизації автомобіля - прямолінійний.

1.01.01. Trucks and Automobiles (Вантажівки і автомобілі) 38 000

Cash (Грошові кошти) 38 000

Annual Depreciation Expenses = (38 000 - 6 000) / 8 = $ 4 000

Depreciation expenses of Equipment 4 000

Accumulated Depreciation of Equipment 4 000

Depreciation expenses of Equipment 4 000

Accumulated Depreciation of Equipment 4 000

Depreciation expenses of Equipment 4 000

Accumulated Depreciation of Equipment 4 000

Depreciation expenses of Equipment 2 000

Accumulated Depreciation of Equipment 2 000

Cash (Грошові кошти) 21 000 Accumulated Depreciation of Equipment 14 000 Profit or loss (Прибутки або збитки) 3 000 Trucks and Automobiles (Вантажівки і автомобілі) 38 000

Приклад 8.11

1.01.12. Реалізовано устаткування за $ 2 000 з первісною вартістю $ 6 500 та накопиченою амортизацією $ 4 650

1.01.12. Cash (Грошові кошти) 2 000

Accumulated Depreciation of Equipment (Накопичена амортизація) 4 650

Profit or loss (Прибутки або збитки) 150 Equipment (Устаткування) 6 500

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси