Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Дезактивація молока і молочних продуктівМоделювання технологічного процесу ферми з виробництва молока і його...Визначення в молоці вмісту сухої речовини та сухого знежиреного...Інформаційно-технологічні процеси (ІТП)Дезактивація сипких продуктів (цукор, сіль, сухий солод, рисова січка...Методи відбору проб молока для оцінки його фізико-хімічних показниківТехнологічні процеси виробництва продукції ресторанного господарстваКонтроль санітарно-гігієнічних показників одержання молокаТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ ТА УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ ПОТОКАМИВизначення натуральності молока
 
Головна arrow БЖД arrow Цивільний захист на підприємствах харчової промисловості
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дезактивація молока технологічними методами в процесі перероблення молока в молокопродукти.

Молоко, забруднене РР вище припустимого рівня, переробляють в ті чи інші молочні продукти залежно від асортименту, виробничого плану, питомої радіоактивності і часу, що минув після забруднення.

Молоко, забруднене радіонуклідами, з питомою активністю 6-9 мкКи/л, може перероблятися у всі види молочних продуктів, крім пастеризованого молока і кисломолочних продуктів. Молоко з питомою активністю від 9 до 300 мкКи/л переробляють на сметану, сир, сухе і згущене молоко, масло вершкове, казеїн. Молоко з активністю понад 300 мкКи/л переробляють тільки на масло і казеїн харчовий. Молоко, забруднене довго живучими радіонуклідами цезію, стронцію, переробляють лише на масло коров'яче або топлене масло, а знежирене молоко, отримане сепаруванням забрудненого — у казеїн харчовий.

Розглянемо перероблення забрудненого РР молока в основні молочні продукти.

Сепарування молока.

Добра розчинність РР у плазмі молока, більш значна густина їх у порівнянні з молочним жиром, міцний зв'язок радіоізотопів стронцію з казеїном дає можливість під час сепарування видалити із знежиреним молоком основну масу РР і отримати вершки з меншою концентрацією РР.

В середньому зі знежиреним молоком видаляється йоду-131 і цезію -137 до 84-85%, а стронцію-90 - 92% від їх вмісту в забрудненому молоці.

Отримання вершкового і топленого масла.

У процесі збивання вершків або повторного сепарування вершків на сепараторах з маслянкою і промивною водою відбувається подальше видалення радіоізотопів і в готовий продукт переходить стронцію-90 до 1-1,3%, цезію-137 — до 1,25-1,5% і йоду-131 — до 3,5% від початкового їх вмісту.

Під час перетоплення вершкового масла або отримання чистого молочного жиру сепаруванням відбувається повне видалення з промивною водою стронцію-90 і цезію-137, а вміст йоду у продукті зменшується до десятої частки процента.

Отримання сирів.

Під час зсідання забрудненого РР молока сичужним ферментом у сири переходить до 80% стронцію-90. На сичужні сири рекомендується переробляти молоко з питомою активністю, більшою за контрольний рівень у 2 рази зразу після аварії і вище контрольного рівня — у наступний період.

Кисломолочні сири можна виробляти із молока, яке має активність до 9 мкКи/л у перші 2-2,5 місяці після аварії, до 6 мкКи/л - в наступний період.

Сир жирний, напівжирний, нежирний виготовляють із забрудненого молока з питомою активністю, що не перевищує контрольний рівень більше ніж у 2 рази зразу після аварії і вище контрольного рівня — у наступний період. Виготовляють сир тільки кислотним способом.

Отримання харчового казеїну.

Із забрудненого РР молока казеїн виготовляють тільки кислотним способом. Рекомендується проводити 3-5-разове промивання і вищий ступінь зневоднення, казеїну під час центрифугування або пресування. У готовому продукті залишається йоду-131 до 4,6%, цезію-137 - до 1,8 і стронпію-90 - до 6,5% від початкового вмісту у молоці.

Якщо рівень радіаційного забруднення молочних продуктів вищий припустимого, їх зберігають у складах, холодильниках до зменшення рівня внаслідок природного розпаду Л-131 і 8г-89. Виготовлені молочні продукти пакують у тару, яка захищає продукцію від поверхневого забруднення.

Забруднену поверхню тари дезактивують. Рідкі молочні продукти, розфасовані у пляшки або фляги, знезаражують 2-3-разовим обтиранням пляшок або фляг ганчірками, змоченими водяними розчинами мийних засобів, а потім обмивають пляшки водою.

Масло вершкове, запаковане у ящики, дезактивують зрізуванням верхнього шару до 0,5 см ножем,скребком або дротом.

Сир дезактивують видаленням шару парафіну або зняттям синтетичної плівки, зрізуванням верхнього шару з товщиною 0,5 см.

Дезактивацію молокопродуктів, упакованих у скляні, жерстяні банки або туби і затарені у ящики, проводять так. Дерев'яні ящики 2-3 рази обтирають вологою ганчіркою, змоченою водою або розчинами мийних засобів. Картонні ящики обмітають щітками і обтирають вологою ганчіркою. Після цього ящики відкривають і здійснюють дозиметричний контроль банок, туб. Забруднені банки, туби дезактивують наведеними способами.

Сухе молоко дезактивують залежно від затарювання видаленням верхнього шару 4-5 см, під час зберігання у бочках (барабанах) залишають на тривале зберігання, переробляють на молоко, яке дезактивують методом іонного обміну або переробляють на інші види молочної продукції.

Молочні продукти (сиркова маса, морозиво та ін.) у негерметичній тарі (паперова, целофанова тощо), заражені вище припустимого рівня, знищують.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси