Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Дезактивація, дегазація, дезінфекція продуктів харчування, харчової...Дегазація продуктів харчування, харчової сировини, напівфабрикатів і...Зараження харчової сировини і продуктів харчування біологічними...Захист сировини, напівфабрикатів, готової продукції від зараження...Приймання продовольчої сировини і харчових продуктівЗахист сировини та готової продукції на об'єктах харчової...Виробництво, зберігання, транспортування або реалізація продуктів...СИРОВИНА І ПРОДУКТИ З ПЕРЕРОБЛЕНОЇ РИБИ І МОРЕПРОДУКТІВЗабезпечення безпеки продуктів харчуванняЯкість продуктів харчування
 
Головна arrow БЖД arrow Цивільний захист на підприємствах харчової промисловості
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дезінфекція продуктів харчування, харчової сировини, напівфабрикатів і води

Дезінфекцію продуктів харчування проводять після знезараження території, будівель, споруд, технологічного обладнання і тари.

Борошно в мішках знезаражують змочуванням мішка водою з наступним пересипанням у знезаражену тару внутрішнього шару борошна. Заражене вегетативними формами мікроорганізмів борошно знезаражується під час випікання хліба за звичайною технологією. Висновок про можливість знезараження конкретних видів вегетативних форм мікроорганізмів у процесі технологічного (кулінарного) оброблення дає медична служба.

Хліб, випечений за звичайною технологією із зараженого споровими формами мікроорганізмів борошна, не знезаражується. Отриманий із такого борошна хліб ріжуть на шматки завтовшки 1-2 см та сушать на сухарі при температурі 130-150°С протягом 5 годин.

Зерно (крупу) дезінфікують тепловим обробленням, газуванням зерна на складі, промиванням зерна дезінфекційними розчинами. Теплове оброблення проводять на сушарнях або на іншому обладнанні, яке забезпечує потрібну температуру і експозицію нагрівання.

Газування зерна проводять дихлоретаном, хлорпікрином або бромистим метилом. Для надійної фумігації зерна приміщення складу потрібно герметизувати. Витрата бромистого метилу - 350 г/м3 об'єму приміщення. Тривалість оброблення при зараженні споро утворюючими формами мікроорганізмів становить 5 діб, а при зараженні вегетативними формами - 1 доба.

Промивають зерно дезінфекційним 5%-м розчином хлораміну з розрахунку 1 л на 1 кг зерна. Після цього зерно промивають у воді та висушують.

Дріжджі, заражені бактеріальними чинниками, утилізують або знищують. Цукор і сіль дезінфікують, розчинивши їх у воді з наступним кип'ятінням протягом 1-2 год. залежно від зараження вегетативними або споровими формами мікроорганізмів.

Хліб та хлібобулочні вироби, заражені вегетативними формами мікроорганізмів, ріжуть на шматки завтовшки 2-2,5 см. З них готують сухарі при температурі 120-130°С.

Вершкове масло, тверді жири, маргарин знезаражують тепловим обробленням на технологічному обладнанні (теплообмінники, гідро-генезаційні автоклави, дезодоратори та ін.).

Дезінфекцію твердих жирів у фанерних, картонних ящиках, бочках розпочинають з дезінфекції тари. Зрошують поверхню тари 3%-м розчином хлораміну протягом 30 хв. або опроміненням ультрафіолетовими променями 2-3 год. Потім жири вибирають із тари, розмішують у місткості і кип'ятять до 1 год. при зараженні вегетативними формами мікроорганізмів і не менше 2 год. при зараженні споровими формами.

М'ясо і м'ясні продукти знезаражують кип'ятінням, обробленням парою у автоклавах або опроміненням ультрафіолетовими променями.

Молоко дезінфікують відповідно до інструкцій з знезараження, які є на підприємстві. Основним способом дезінфекції є пастеризація або кип'ятіння.

Кисломолочні продукти знезараженню не підлягають — їх знищують.

Воду знезаражують кип'ятінням. Спорові форми бактеріальних чинників гинуть після 1-7 год. кипіння, а вегетативні - через 5-10 хв. Для знезараження води проводять хлорування протягом 30хв (3 г активного хлору на 1 м3 води). Хлорування води у шахтних колодязях проводять наступним чином: на 1 м води додають 80 г хлорного вапна, після 8 год. воду відкачують, дно колодязя очищують. Після наповнення колодязя водою знов хлорують (40 г хлорного вапна на 1 м3 води) і після 6-8 год. воду знову відкачують. Після нового наповнення колодязя водою із дозволу санітарного нагляду водою можна користуватися.

Після знезараження об'єктова лабораторія проводить контроль зараженості продуктів харчування, сировини з видачею висновку щодо придатності для переробки або використання продуктів. Цей контроль, за рішенням начальника ЦЗ об'єкта, може проводитись СЕС, ветеринарними лабораторіями або іншими органами санітарного нагляду

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Дезактивація, дегазація, дезінфекція продуктів харчування, харчової сировини, напівфабрикатів і води (вододжерел)
Дегазація продуктів харчування, харчової сировини, напівфабрикатів і води
Зараження харчової сировини і продуктів харчування біологічними чинниками
Захист сировини, напівфабрикатів, готової продукції від зараження небезпечними чинниками різного походження на підприємствах харчової промисловості
Приймання продовольчої сировини і харчових продуктів
Захист сировини та готової продукції на об'єктах харчової промисловості
Виробництво, зберігання, транспортування або реалізація продуктів харчування чи продовольчої сировини, забруднених мікроорганізмами та іншими біологічними агентами понад гранично допустимі рівні
СИРОВИНА І ПРОДУКТИ З ПЕРЕРОБЛЕНОЇ РИБИ І МОРЕПРОДУКТІВ
Забезпечення безпеки продуктів харчування
Якість продуктів харчування
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси