Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Аналіз фінансової стійкості підприємстваПоказники оцінки фінансової стійкості підприємстваПоказники фінансової стійкості і стабільності підприємства та їх...Оцінка типу фінансової стійкості торговельного підприємства за...Стійкість функціонування підприємств харчової промисловості в умовах...Оцінка стану динаміки економічного потенціалу підприємстваОцінка стійкості елементів об'єкта економіки і об'єкта в цілому до...Оцінка стійкості роботи рослинництваФІНАНСОВИЙ СТАН ПІДПРИЄМСТВА, МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ЙОГО ОЦІНКИ
 
Головна arrow БЖД arrow Цивільний захист на підприємствах харчової промисловості
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Оцінка стійкості підприємства

Для оцінки стійкості функціонування підприємства начальником ЦЗ ОЕ, штабом ЦЗ і головними спеціалістами проводяться спеціальні дослідження. До них залучаються виконавці від ОЕ, робітники галузевих проектно-технологічних і науково-дослідних інститутів. Спрощена схема алгоритму цього дослідження наведена на рис.6.1.

Спрощена схема алгоритму дослідження стійкості функціонування об'єкта економіки

Рис.6.1. Спрощена схема алгоритму дослідження стійкості функціонування об'єкта економіки

Робота проводиться в чотири етапи:

1. підготовчий;

2. оцінка стійкості об'єкту;

3. розробка заходів щодо підвищення стійкості функціонування ОЕ і його елементів;

4. оформлення документації за результатами дослідження.

На першому етапі дослідження відпрацьовуються необхідні документи:

- наказ начальника ЦЗ ОЕ на проведення дослідження;

- календарний план підготовки і проведення дослідження, де визначаються виконавці, терміни виконання робіт, керівники і склад груп, що вирішують специфічні завдання;

- завдання групам на проведення дослідження по конкретним питанням.

Таких груп може бути декілька.

Перша група (від відділу капітального будівництва) визначає фізичну зношеність елементів об'єкту (мінімальний надлишковий тиск, який вони можуть витримати), а також захисних споруд і індивідуальних укриттів для персоналу, що обслуговує агрегати безперервного циклу.

Друга група (від відділу головного механіка) оцінює стійкість технологічного і лабораторного обладнання; можливість виникнення вторинних уражаючих факторів; достатність захисту унікального і цінного обладнання.

Третя група (від відділу головного енергетика) оцінює стійкість функціонування енергооб'єктів, мереж і комунікацій, стійкість функціонування зовнішніх і внутрішніх джерел електроенергії, а також їх вводів.

Четверта група (від відділу головного технолога) визначає найбільш уразливі ділянки технологічного процесу; можливі руйнування станкового обладнання, місця порушення технологічних процесів внаслідок деформації або обвалу елементів будівель; можливість зміни технологічного процесу при виході зі строю уразливих ділянок; можливість заміни матеріалів, сировини, комплектуючих виробів, палива з врахуванням місцевих ресурсів.

П'ята група (від відділу постачання і збиту) оцінює: наявність, умови зберігання і забезпечення збереження запасів і резервів матеріальних цінностей (паливо-мастильних матеріалів, сировини, комплектуючих), їх захищеність від впливу уражуючих факторів; стійкість виробничих зв'язків і умов отримання пального, сировини, комплектуючих виробів від постачальників; можливість переходу на підвищення норми запасів; можливість постачання за рахунок дублерів і місцевих ресурсів в умовах надзвичайних ситуацій; доцільність розвитку мережі доріг, під'їзних шляхів; терміни роботи об'єкту без поставок необхідних матеріалів.

Шоста група (від штабу і служб ЦЗ) оцінює стійкість систем управління, оповіщення, зв'язку, захисні властивості будівель в радіаційному відношенні; визначає забезпеченість персоналу засобами індивідуального захисту (313), наявність цих засобів і їх готовність до використання за призначенням. Уточнює план ЦЗ об'єкту.

Сьома група, під керівництвом головного інженера об'єкта організовує і контролює роботу всіх груп, оформлює усі необхідні документи стосовно дослідження.

Другий етап дослідження (оцінка стійкості) починається з вивчення району розташування об'єкту (місто, рівнинна або болотиста місцевість), дослідження його планування, комунікацій.

При цьому проводиться аналіз уразливості елементів, а також об'єкту в цілому в умовах надзвичайних ситуацій, визначаються інженерно-технічні заходи, виконання яких дозволить забезпечити підвищення стійкості об'єкту.

На даному етапі проводиться аналіз:

- наслідків аварій окремих систем виробництва;

- розповсюдження ударної вибухової хвилі по території об'єкту (місця і характер вибухів, їх потужність і імовірні наслідки);

- розповсюдження вогню при різних видах пожежі;

- надійність комунікацій і промислових комплексів;

- розповсюдження хмари зараженого повітря при викиді шкідливих речовин;

- можливості утворення токсичних і пожеженобезпечних сумішей. При організації робіт другого етапу можна застосовувати різноманітні методи аналізу пошкоджень і дефектів:

метод оцінки зростання пошкоджень в системі після аварії з побудовою "древа відмов";

метод побудови "древа подій" для визначення імовірності аварії. При цьому використовується інформація про несправності компонентів обладнання і про можливості зниження їх негативного впливу на навколишнє середовище.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси