Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Стійкість функціонування підприємств харчової промисловості в умовах...Основні напрямки підвищення стійкості роботи об'єкта в надзвичайних...ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РОБОТИ ОБ'ЄКТІВ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА В...Безпека життєдіяльності в умовах надзвичайних ситуаційНАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
Організація технологічної підготовки виробництваКОМПЛЕКСНА ПІДГОТОВКА ВИРОБНИЦТВА ДО ВИПУСКУ НОВОЇ ПРОДУКЦІЇДія юридичних актів управління. Порядок підготовки, видання,...Зупинення і відновлення досудового розслідуванняСутність і зміст технічної підготовки виробництва
 
Головна arrow БЖД arrow Цивільний захист на підприємствах харчової промисловості
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підвищення стійкості управління ОЕ в умовах надзвичайних ситуацій.

Управління - це основа діяльності начальника ЦЗ об'єкту і його штабу. Сутність управління полягає в здійсненні постійного керівництва персоналом об'єкта, невоєнізованими формуваннями на всіх етапах їх діяльності, доведенні задач до підлеглих і контролі за їх виконанням.

На ОЕ повинна бути розроблена схема оповіщення і зв'язку для всіх варіантів діяльності.

Управління повинно бути безперервним на всіх етапах (при загрозі нападу, при проведенні евакуації і розосередженні, при виконанні Р і НР), твердим і гнучким.

На об'єкті створюються дві групи управління. Одна з них за сигналом "про загрозу нападу" убиває в район розосередження на запасний пункт управління, який повинен бути повністю обладнаним і готовим до роботи.

Для забезпечення надійного управління при надзвичайних ситуаціях в одному зі сховищ створюється пункт управління, якій обладнується необхідною для управління апаратурою. Комунікації до пункту управління підводяться у підземному виконанні, з дублюванням і встановленням захисту від електромагнітного імпульсу.

Між основним і запасним пунктами управління встановлюється надійний зв'язок. Звертається увага на забезпечення зв'язку зі суміжними об'єктами економіки і начальниками ЦЗ територій.

Провівши оцінку стійкості окремих елементів ОЕ, можна дати оцінку стійкості його виробничій діяльності в цілому.

Таблиці, графіки, схеми, які відпрацьовані під час проведення дослідження є документами на підставі яких розробляються (оцінюються пропозиції) інженерно-технічні заходи ЦЗ.

На третьому етапі дослідження оцінюється реальність і економічна доцільність проведення запропонованих заходів по підвищенню стійкості і проводиться відбір оптимальних рішень.

На даному етапі остаточно вирішується питання про готовність об'єкту до відновлення виробництва або зміну його профілю.

План ремонтно-відновлювальних робіт приймає остаточний вигляд.

На четвертому етапі дослідження оформлюються звітні документи, основним з яких є "План - графік нарощування заходів по підвищенню стійкості функціонування об'єкта економіки".

План розроблених заходів представляється по інстанції для його затвердження і виділення необхідних засобів.

Остаточно ступінь підвищення стійкості і терміни виконання запланованих заходів визначаються вищою інстанцією або територіальним органом. При цьому проводиться розбивка робіт по термінам, виділяються необхідні сили і засоби, визначаються обсяг і вартість робіт по кожному заходу, джерела фінансування, призначаються відповідальні виконавці.

Оскільки всі роботи не можуть бути виконані в короткий термін, то складається перспективний план з щорічною фіксацією виконання заходів.

Підготовка до безаварійного зупинення виробництва.

На кожному промисловому ОЕ на випадок виникнення надзвичайної ситуації розробляється План швидкого і безаварійного зупинення виробництва. Він повинен забезпечити зниження до мінімуму імовірності виникнення вторинних уражаючих факторів. Реальність Плану і готовність персоналу до його виконання визначається на регулярних тренуваннях під час відпрацювання питань ЦЗ.

При цьому завчасно розробляється необхідний комплект документації. Планом передбачається навчання персоналу по безаварійному зупиненню виробництва.

Аналіз наслідків надзвичайної ситуації показує, що ОЕ отримують пошкодження, які можуть бути відновлені власними силами. Тому на кожному об'єкті відпрацьовуються питання відновлення виробництва після отримання слабких і середніх пошкоджень, при цьому для кожного варіанту складається План першочергових відновлювальних робіт силами персоналу об'єкта з врахуванням запасів матеріальних засобів і обладнання.

До відновлення виробництва персонал об'єкта готується завчасно, при цьому така підготовка повинна включати:

плани відновлення елементів об'єкта, відповідно до аналізу можливої обстановки при різних варіантах руйнувань;

розроблені технологічні схеми для продовження виробництва при виході зі строю обладнання, ліній, цехів за рахунок перерозподілу приміщень і людських ресурсів, спрощення технологічного процесу;

документація для проведення відновлювальних робіт, в тому числі по будівництву тимчасових споруд;

розрахунки по відновленню споруд при прогнозованому характері руйнувань, перелік і загальний обсяг відновлювальних робіт (вартість, терміни, трудові витрати), необхідні для цього сили і засоби;

створення матеріальних ресурсів для відновлювальних робіт, забезпечення їх збереження і регулярного освіження;

розрахунки потреби людських ресурсів;

визначення імовірної черговості виконання відновлювальних робіт.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси