Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Кримінальна відповідальність за порушення, пов'язані з обмеженням...Функції органів внутрішніх справ з проведення...Обов'язки власника підприємства, установи, організації або...Функції, які здійснюють працівники кримінально- виконавчої інспекції...Функції працівників інспекції щодо контролю за поведінкою осіб,...Обов'язки власника підприємства, установи, організації або...Порядок виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні...Особливості умов здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотиківВідповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з...Функції органів внутрішніх справ із проведення...
 
Головна arrow Банківська справа arrow Організація фінансового моніторингу в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Встановлення осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності

Для забезпечення ефективної роботи суб'єктів первинного фінансового моніторингу щодо запобігання та протидії фінансуванню тероризму особливого значення набуває створення інформаційних баз осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або відносно яких застосовано міжнародні санкції. Використання таких баз дозволяє банкам попередити відкриття зазначеним особам рахунків та проведення ними фінансових операцій, а також, згідно зі статтею 17 Закону "Про запобігання та протидію легалізації доходів...", зупиняти проведення фінансових операцій, якщо її учасником або вигодоодержувачем за нею є особа, включена до відповідних переліків.

Нагадаємо, що в Україні порядок формування переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно до постанови КМУ від 18.08.2010 р. № 745, підставами для внесення Держфінмоніторингом України юридичної чи фізичної особи до переліку є:

1) вирок суду, що набрав законної сили, про визнання фізичної особи винною у вчиненні злочинів, передбачених статтями 258,258і — 2585 Кримінального кодексу України;

2) відомості, що формуються міжнародними організаціями або уповноваженими ними органами, про організації, юридичних та фізичних осіб, які пов'язані з терористичними організаціями або терористами, а також про осіб, щодо яких застосовано міжнародні санкції;

3) вироки або рішення судів, рішення інших компетентних органів іноземних держав, що визнаються Україною відповідно до міжнародних договорів України, стосовно організацій, юридичних або фізичних осіб, які пов'язані з провадженням терористичної діяльності.

Відомості, зазначені у п. 2, розміщуються, зокрема, на офіційних сайтах таких організацій, як Організація Об'єднаних Націй, Рада Європи, Державне казначейство США та ін.

Перелік осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, містить таку інформацію:

1) щодо громадян України — прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, серія та номер паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, дата видачі і найменування органу, що його видав, місце перебування та/або проживання, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів або серію та номер паспорта, до якого в установленому порядку внесено відмітку про право здійснення платежів без ідентифікаційного номера, а щодо громадян України, зареєстрованих як фізичні особи — підприємці, — також, за наявності, реквізити банку, в якому відкрито рахунок, і номер банківського рахунка;

2) щодо юридичних осіб — резидентів — повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, реквізити банку, в якому відкрито рахунок, і номер банківського рахунка;

3) щодо іноземців та фізичних осіб без громадянства — прізвище, ім 'я та, за наявності, по батькові, за наявності, громадянство чи підданство, дата народження, серія та номер паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, дата видачі і найменування органу, що його видав, місце перебування та/або постійного чи тимчасового проживання;

4) щодо юридичних осіб — нерезидентів — повне найменування, місцезнаходження, реквізити банку, в якому відкрито рахунок, номер банківського рахунка.

Порядок доведення до відома суб'єктів первинного фінансового моніторингу, у тому числі банків, переліку організацій, юридичних або фізичних осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, був затверджений наказом Держфінмоніторингу України від 27.08.2010 р. № 149. Відповідна інформація розміщується на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у файлах форматів XML та PDF за структурою та реквізитами, визначеними в Інструкції з унесення інформації до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції. Розміщення Переліку осіб (змін до нього,

Переліку осіб із змінами до нього на поточну дату) повинно здійснюватися не пізніше наступного робочого дня з моменту їх затвердження та супроводжується відповідним повідомленням у розділі новин цього сайту. З метою проведення фінансового моніторингу суб'єкти первинного фінансового моніторингу завантажують перелічені документи з офіційного сайту Держфінмоніторингу України.

Банки зобов'язані використовувати програмне забезпечення, яке забезпечує виявлення фінансової операції та її зупинення безпосередньо до проведення, якщо її учасником або вигодоодержувачем за нею є особа, яку включено до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Підставою для виключення Держфінмоніторингом України особи з цього переліку є:

1) погашення або зняття судимості з фізичної особи, засудженої за вчинення злочинів, передбачених статтями 258,2581— 2585 Кримінального кодексу України;

2) виключення особи з відомостей, що формуються міжнародними організаціями або уповноваженими ними органами, про організації, юридичних та фізичних осіб, які пов'язані з терористичними організаціями або терористами, а також про осіб, щодо яких застосовано міжнародні санкції;

3) погашення або зняття судимості з фізичної особи, засудженої вироком або рішенням суду, рішенням інших компетентних органів іноземних держав організацій, юридичних або фізичних осіб, які пов'язані з провадженням терористичної діяльності, що визнаються Україною відповідно до міжнародних договорів України;

4) наявність документально підтверджених даних про смерть фізичної особи, включеної до переліку, а для юридичних осіб — про їх ліквідацію.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі теми

Кримінальна відповідальність за порушення, пов'язані з обмеженням права на захист, втручанням в діяльність захисника та перешкоджанням здійсненню ним захисту та представництв. Дії адвоката при встановленні зазначених порушень та обмежень діяльності захисника.
Функції органів внутрішніх справ з проведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, засудженими до покарання у виді громадських робіт (п/р. 3 розд. II Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування засудженими покарання у виді виправних робіт (ст. 44 Кримінально-виконавчого кодексу України, п/р. 9 розд. Ill Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Функції, які здійснюють працівники кримінально- виконавчої інспекції під час виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (п/р. 2 розд. І Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Функції працівників інспекції щодо контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (п/р. 2 розд. IV Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем роботи засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (ст. 32 Кримінально-виконавчого кодексу України, п/р. 5 розд. І Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Порядок виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (п/р. 4 розд. І Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Особливості умов здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотиків
Відповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням (ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України, п/р. 5 розд. IV Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
Функції органів внутрішніх справ із проведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, засудженими до покарання у виді виправних робіт (п/р. 3 розд. III Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань)
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси