Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Форми азотних добривОргано-мінеральні добриваВиробництво фосфорних добривКомплексні добриваФорми фосфорних добривТехнологія застосування органічних добривВиробництво азотних добривСірка І сірчані добриваАмідні добриваНітратні добрива
 
Головна arrow Агропромисловість arrow Агрохімія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Силаднозиішані добрива

Складнозмішані добрива виготовляють "мокрим" способом, змішуючи порошкоподібні мінеральні добрива з аміакатами, різними кислотами та іншими азото-, фосфоро- та калієвмісними продуктами. Внаслідок механічного змішування компонентів і хімічних реакцій утворюється суміш з різними співвідношенням і вмістом елементів живлення. У процесі виробництва до складу таких добрив можуть бути введені мікроелементи, деякі пестициди, стимулятори росту тощо.

На основі аміачної селітри, сульфату амонію, суперфосфату, водного розчину аміаку, сірчаної кислоти виготовляють складнозмішані добрива: добриво мінеральне NP, добриво мінеральне NPK, добриво складне азотно-фосфорне різних марок: 5-10-10, 5–10–20, 5–20–20, 8-16-16, 16-16-16, 8-24-0, 12-12-12 та ін. У разі використання різних компонентів співвідношення і вміст елементів живлення в добриві можна змінювати. Прикладом складнозмішаних добрив може бути добриво для теплиць, що містить азот, фосфор, калій, магній і мікроелементи. Його виготовляють кількох марок: 10–5–20–6; 18–6–18; 20–16–10. Добриво повністю розчиняється у воді. Тому воно незамінне для захищеного ґрунту, де його застосовують у вигляді водного розчину за допомогою автоматизованої системи зрошення. Його можна використовувати і для відкритого ґрунту. Повне складнозмішане добриво з мікроелементами виготовляють амонізацією суміші суперфосфату, хлориду калію і нітрату амонію. Його можна випускати з повним набором мікроелементів – В, Ζn, Μn, Со, Cr, Мо (марка А) або різним їх співвідношенням (марка Б не містить Со, марка В – Со і Cu; марка Г – В, Со, Си; марка Д – містить лише В). У добриві не менш як 10 % кожного з основних елементів живлення.

У захищеному ґрунті і за краплинного зрошення застосовують кристалон, який містить 3–20 % N, 5–40 – Р205, 8–38 % К20 і мікроелементи. Для позакореневого підживлення овочевих культур 0,2%-м розчином виготовляють растворин, в якому 8-18 % N, 5-17 – Р205, 16-20 К20 і 5 % MgO.

До складнозмішаних добрив належать також двокомпонентні азотно-фосфорні і фосфорно-калійні добрива, виготовлені з нітрату амонію, суперфосфату і калію хлористого пресуванням шихти цих компонентів. Вміст азоту і фосфору в них однаковий – по 20 %, або фосфору і калію – по 14 %.

Для роздрібної торгівлі випускають поживні суміші 9–9–9 з мікроелементами (на основі суперфосфату, калімагнезії, сульфату амонію і сполук мікроелементів), удобрювальну суміш різних марок із вмістом елементів живлення від 22 до 56 % (на основі суперфосфату, нітрату амонію, хлориду і сульфату калію, вапняку, доломіту, інших компонентів) та удобрювальну тукосуміш марки 12-12-12.

В Україні широко застосовують висококонцентровані водорозчинні добрива різних торгових марок, до складу яких разом із макроелементами входять мікроелементи в хелатній формі.

Добрива застосовують в інтенсивних технологіях вирощування сільськогосподарських культур для позакореневого підживлення рослин, як доповнення до існуючої системи удобрення, та в різних системах поливу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси