Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Бухгалтерський облік як важлива складова інформаційної системи банку забезпечує значну частину загального обсягу економічної інформації. Тому сучасні фінансисти й економісти для того, щоб кваліфіковано оцінити фінансовий стан банку, перспективи його розвитку й приймати обгрунтовані фінансові, економічні й управлінські рішення, повинні знати принципи організації й форми ведення бухгалтерського обліку, порядок обліку господарських операцій, формування бухгалтерської звітності тощо.

Бухгалтерський облік банків суттєво відрізняється від обліку виробничих і торгових організацій, підприємств малого бізнесу, бюджетних установ та інших суб'єктів господарської діяльності. Ця відмінність зумовлена специфікою діяльності банків: з одного боку, вони залучають тимчасово вільні грошові кошти фізичних і юридичних осіб, а з іншого – задовольняють як власні потреби, так і потреби своїх клієнтів.

Матеріал викладено відповідно до нормативної освітньо- професійної програми підготовки бакалаврів за напрямом "Облік і аудит" з дисципліни "Облік у банках" і включає 12 розділів (тем): "Загальні основи і принципи бухгалтерського обліку в банках", "Облік капіталу", "Облік доходів і витрат", "Облік касових операцій", "Облік розрахункових операцій", "Облік операцій з кредитування", "Облік депозитних операцій", "Облік операцій з цінними паперами", "Облік операцій в іноземній валюті", "Облік операцій з основними засобами", "Облік операцій з нематеріальними активами", "Облік операцій з лізингу". У посібнику наведена кореспонденція рахунків, які відображають головні господарські операції за вищевказаними темами.

Крім теоретичного матеріалу, посібник містить практичні завдання для самостійної роботи студентів: контрольні запитання, тести, задачі, а також глосарій термінів, що є актуальним у зв'язку зі збільшенням обсягу навчальних годин, відведених на самостійну роботу студентів.

Курс "Облік у банках" викладається студентам економічного факультету після засвоєння матеріалу таких дисциплін, як "Теорія бухгалтерського обліку", "Фінансовий облік" та "Управлінський облік". З цієї причини в посібнику не розглядаються загальні питання організації бухгалтерського обліку і не пояснюється значення окремих бухгалтерських термінів.

Видання підготовлено з використанням значної кількості літературних джерел і нормативних документів.

Автор висловлює подяку рецензентам Η. І. Верхоглядовій, Π. М. Макаренку за цінні зауваження й поради, а також Μ. М. Кошевому за надання консультаційної допомоги.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси