Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Первинний, аналітичний та синтетичний облікОблікові реєстри синтетичного та аналітичного облікуПервинний, аналітичний та синтетичний облік доходів підприємстваСинтетичний і аналітичний облік нематеріальних активівСинтетичний та аналітичний облік фінансових інвестиційКласифікація первинних документів за видами бухгалтерського облікуСинтетичний та аналітичний облік витрат на капітальні інвестиціїРегістри синтетичного та аналітичного облікуВибір реєстрів та рахунків податкового облікуОсобливості побудови реєстрів аналітичного обліку та їх удосконалення
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Первинні документи, реєстри синтетичного й аналітичного обліку

Підставою для бухгалтерського обліку в банку є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи класифікують за місцем складання та змістом (рис. 1.3).

Класифікація первинних документів

Рис. 1.3. Класифікація первинних документів

Зовнішні документи – це документи, одержані від клієнтів, державних виконавців та інших банків; внутрішні – це документи, оформлені в банку.

Меморіальні документи призначені для здійснення безготівкових розрахунків з банками, клієнтами, для списання коштів з рахунків та внутрішньобанківських операцій.

До меморіальних документів (паперових або електронних) належать: меморіальні ордери, платіжні доручення, платіжні вимоги- доручення, платіжні вимоги, розрахункові чеки.

Меморіальними ордерами оформляються також операції, які відображаються за позабалансовими рахунками.

Касовими документами, які поділяються на прибуткові й видаткові, оформляються операції з готівкою.

З огляду на те що записи в бухгалтерському обліку здійснюються на підставі первинних документів, у них зазначаються кореспондуючі рахунки за дебетом та кредитом, вказується сума операції, дата її виконання. Кожен первинний документ в обов'язковому порядку підписується відповідальним виконавцем. Якщо операція підлягає додатковому контролю, то проставляється підпис контролера. Якщо ж операція виконувалася за відповідним розпорядженням, то на первинному документі повинен бути підпис уповноваженої особи.

Важливою умовою оформлення первинних документів є заповнення всіх передбачених реквізитів.

Інформація, наведена в первинних документах, систематизується в реєстрах синтетичного та аналітичного обліку.

Реєстри синтетичного та аналітичного обліку операцій – це носії спеціального формату (паперові, машинні) у вигляді відомостей, книг, журналів, машинограм тощо.

Банки самостійно розробляють та затверджують форми реєстрів обліку з урахуванням того, що вони повинні мати назву, період реєстрації операцій, прізвища й підписи або інші кодовані знаки, що дають змогу ідентифікувати осіб, які їх склали.

Серед основних форм реєстрів синтетичного обліку банки зобов'язані передбачати щоденний оборотно-сальдовий баланс. У ньому відображаються обороти за дебетом (Дт) і кредитом (Кт) за день, вихідні залишки за активом і пасивом за кожним балансовим рахунком. Правильність складання щоденного балансу оборотів та залишків контролюється рівністю дебетових і кредитових оборотів та залишків за активом і пасивом. Наявність такої рівності є обов'язковою умовою початку нового банківського дня.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси