Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Облік коштів на рахунках підприємства у банках у національній валютіХарактеристика Плану рахунків комерційних банків УкраїниОсновні положення та особливості побудови плану рахунків...Характеристика Плану рахунків бухгалтерського обліку банків УкраїниОсобливості побудови Плану рахунків бухгалтерського обліку...Структура і характеристика 6-го і 7-го класів Плану рахунків...СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКИХ РАХУНКІВ ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ПЛАН РАХУНКІВ...ПЛАНИ РАХУНКІВ ТА ОБЛІКОВИЙ ЦИКЛ НА ЗАРУБІЖНИХ ПІДПРИЄМСТВАХПлан рахунків бухгалтерського облікуПлан рахунків бухгалтерського обліку
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

План рахунків банку

План рахунків банку – систематизований перелік рахунків бухгалтерського обліку, що використовується для детальної та повної реєстрації всіх банківських операцій і для забезпечення потреб складання фінансової звітності. Нова редакція плану рахунків затверджена постановою Правління НБУ від 17.06.04 № 280.

Особливостями плану рахунків банку є:

– реалізація міжнародних принципів бухгалтерського обліку шляхом застосування рахунків стосовно нарахованих доходів і видатків, рахунків формування резервів під кредитні ризики, знецінювання цінних паперів, дебіторську заборгованість;

– мультивалютність рахунків, тобто відображення на тих самих балансових рахунках однотипних операцій, зроблених у національній або іноземній валюті. Зв'язок між операціями в іноземній і національній валюті забезпечують технічні рахунки;

– уніфікована структура рахунків. Номер балансовою рахунка містить дані щодо належності рахунка до певного виду операцій;

– застосування подвійного бухгалтерського запису під час операцій із забалансовими рахунками;

– можливість ведення системного управлінського обліку. Для систематизації ведення внутрішньобанківського управлінського обліку в плані рахунків виділений окремий клас. Кожний банк самостійно може організувати облік на рахунках цього класу й застосувати його для планування, оцінки, контролю використання ресурсів на основі даних рахунків інших класів. .

Структурно план рахунків являє собою чотирирівневий класифікатор ієрархічного типу. Перший рівень складають класи (рис. 1.4).

Другий рівень становлять розділи (двозначні рахунки), що поєднують рахунки усередині кожного класу за характером облікових операцій.

Третій рівень класифікації рахунків утворюють тризначні рахунки – групи, які включають рахунки, що об'єднані за типом операцій і видом контрагентів усередині кожного розділу.

Четвертий рівень становлять балансові рахунки (чотиризначні рахунки), на яких ураховуються окремі операції банків і їх економічні результати.

Приклад. Балансовий рахунок 1001 "Банкноти та монети в касі банку" належить до групи 100 "Банкноти та монети" розділу 10 "Готівкові кошти" класу 1 "Казначейські та міжбанківські операції" плану рахунків бухгалтерського обліку.

Структура плану рахунків

Рис. 1.4. Структура плану рахунків

Детальна інформація про кожного контрагента та кожну операцію фіксується на рівні аналітичного обліку на аналітичних рахунках. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожними відповідним рахункам синтетичного обліку.

Усі рахунки, що відкриваються юридичним і фізичним особам, а також рахунки за внутрішніми операціями банку реєструються в книзі відкритих рахунків, яка ведеться в розрізі балансових рахунків четвертого порядку та включає такі позиції щодо рахунку:

– номер балансового рахунка;

– номер особового рахунка;

– код контрагента;

– найменування контрагента;

– дата відкриття рахунка;

– дата закриття рахунка.

Банки зобов'язані вести та зберігати книги реєстрації відкритих рахунків у електронній або паперовій формі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси