Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Формування статутного капіталу банків різних форм власностіОблік операцій із формування статутного капіталу банкуЯкі особливості обліку статутного капіталу в товариствах з обмеженою...Формування і облік Статутного капіталу (рах. №40)ФОРМУВАННЯ І ОБЛІК ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ...Облік статутного капіталуФормування і облік Статутного капіталу в акціонерному підприємствіСтатутний і власний капітал акціонерного товаристваВласний капітал банку та його формуванняЕкономічна роль статутного капіталу
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бухгалтерський облік формування статутного капіталу банку

Мінімальний розмір статутного капіталу на момент реєстрації банку не може бути меншим, ніж 10 мільйонів євро. Перерахування розміру статутного капіталу в гривні здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день укладення установчого договору. Статутний капітал банку не повинен формуватися з непідтверджених джерел. Забороняється використовував для формування капіталу банку бюджетні кошти, якщо такі кошти мають інше цільове призначення.

За підсумками року на основі фінансової звітності банки зобов'язані коригувати розмір статутного капіталу на індекс девальвації чи ревальвації гривні за рахунок та в межах валових доходів або валових витрат банку.

Формування та капіталізація банку здійснюються шляхом грошових внесків (грошові внески для формування та збільшення статутного капіталу банку резиденти України здійснюють у гривнях, а нерезиденти – в іноземній вільно конвертованій валюті або у гривнях).

Банк має право збільшувати статутний капітал після того, як усі учасники повністю виконали свої зобов'язання щодо оплати паїв або акцій і попередньо оголошений підписний капітал повністю оплачено. Банк не має права без згоди Національного банку України зменшувати розмір регулятивного капіталу, нижче мінімально встановленого рівня. Капітал банку не може бути меншим статутного капіталу.

Для, формування статутного капіталу банку за місцем його створення в регіональному управлінні Національного банку України відкривається рахунок для внесків засновників. Внески інвесторів за незареєстрованим статутним капіталом обліковуються на рахунку 3630 "Внески за незареєстрованим статутним капіталом". Виконується таке проведення: Дт рахунків "Каса, коррахунок, поточний рахунок акціонера" і Кт 3630 П "Внески за незареєстрованим статутним капіталом".

Після реєстрації статутного капіталу раніше отримані кошти переносяться на рахунки класу 5 "Капітал банку":

– за Дт 3630 П "Внески за незареєстрованим статутним капіталом" і Кт 5000 ГІ "Зареєстрований статутний капітал банку" (на суму сплаченої частини);

– за Дт 5001 КП "Неоплачений зареєстрований статутний капітал банку" і Кт 5000 П "Зареєстрований статутний капітал барку" (на різницю між сумами емісії та сплаченою частиною).

Отримання внесків акціонерів до статутного капіталу після його реєстрації відображається таким проведенням: Дт рахунків "Каса, коррахунок, поточний рахунок акціонера" і Кт 5001 КП "Неоплачений зареєстрований статутний капітал банку" (на суму внесків).

Якщо ціна розміщення цінних паперів власної емісії перевищує їх номінал, тоді ця емісійна різниця відображається на рахунку 5010 П "Емісійна різниця".

Приклад. Банк "А" зі статутним капіталом ЗО млн грн 1 червня оголосив про випуск 70 000 акцій банку номінальною вартістю 100 грн за акцію, а 1 липня зареєстрував статутний капітал у розмірі 37 млн грн. Протягом червня інвесторами банку за підпискою була сплачена сума 3 млн грн, а в липні – 1 млн грн. У серпні акції вартістю 120 грн за акцію надійшли у вільний продаж.

Таблиця 2.2

Бухгалтерські проведення з обліку збільшення статутного капіталу

Дата

Зміст операції

Кореспонденція

рахунків

Сума

Дт

Кт

Червень

Оплата акцій за підпискою до реєстрації статутного капіталу

1001

3630

3 000 000

1 липня

Відображення суми сплаченої частини в момент реєстрації статутного капіталу

3630

5000

3 000 000

1 липня

Відображення різниці між сумами емісії та сплаченою частиною в момент реєстрації статутного капіталу

5001

5000

4000000 (7 000 000 - 3 000 000)

Липень

Внески інвесторів (акціонерів) до статутного капіталу після його реєстрації

1001

5001

1 000 000

Серпень

Номінальна вартість акцій при надходженні у вільний продаж

1001

5001

3 000 000

Серпень

Відображення суми емісійної різниці при оплаті акцій

1001

5010

600000

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси