Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
Порядок відкриття, переоформлення і закриття рахунків в установах...Порядок переоформлення та закриття кореспондентських рахунківПорядок відкриття та закриття рахунківБанківські рахунки. Порядок відкриття та закриття банківських рахунківПорядок закриття рахунків в установах банкуСпособи обліку витрат у системі рахунків бухгалтерського обліку та...Сутність, класифікація та порядок визнання доходів і витратПорядок відкриття та закриття рахунків в установах банківЗміна рахунків та порядок закриття рахунків клієнтів банків клієнтівХарактеристика рахунків, що використовуються для обліку доходів і...
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порядок закриття рахунків доходів і витрат

Рахунки класу 6 "Доходи" та класу 7 "Витрати" класифікуються як технічні. Це пов'язано з тим, що залишки за цими рахунками не включаються до балансу банку, а записи за рахунками здійснюються наростаючим підсумком з початку року за принципом нарахування.:

За підсумками року рахунки доходів і витрат згортаються, внаслідок чого визначається фінансовий результат діяльності банку.

Якщо загальна сума всіх доходів за рік перевищує суму витрат, то банк звітує про позитивний економічний результат діяльності, тобто прибуток, що відповідає бухгалтерському проведенню:

Дт – кредитового сальдо рахунків доходів (усіх за класом 6 "Доходи") за вирахуванням дебетового сальдо за рахунками витрат (усіх за класом 7 "Витрати");

Кт – рахунок 5040 П "Прибуток звітного року, що очікує затвердження".

У разі протилежної ситуації в обліку фіксується збиток, що відповідає бухгалтерському проведенню:

Дт – рахунок 5041 А "Збиток звітного року, що очікує затвердження";

Кт – дебетового сальдо рахунків витрат за вирахуванням кредитового сальдо рахунків доходів.

Тож результат поточного року починає обліковуватись у складі балансового капіталу банку, зумовлюючи його зміну. Утім залишок за рахунками 5040 П "Прибуток звітного року, що очікує затвердження" або 5041 А "Збиток звітного року, що очікує затвердження" підлягає спочатку затвердженню, а потім розподілу (прибуток) чи покриттю (збиток). Таке затвердження здійснюється за рішенням зборів акціонерів.

Підтверджуючи суму прибутку, збори акціонерів узгоджують процентні відрахування за напрямами розподілу прибутку, що відповідає запису:

Дт – рахунок 5040 П "Прибуток звітного року, що очікує затвердження";

Кт – рахунки 5020 П "Загальні резерви", 5021 П "Резервні фонди", 5022 П "Інші фонди банку", 3631 П "Кредиторська заборгованість перед акціонерами (учасниками) банку за дивідендами", 5003 П "Дивіденди, спрямовані на збільшення статутного капіталу".

Нерозподілена частина прибутку відображається проведенням:

Дт – рахунок 5040 П "Прибуток звітного року, що очікує затвердження";

Кт – рахунок 5030 П "Нерозподілений прибуток минулих років".

Сума збитку (дебет рахунка 5041 А "Збиток минулого року, що очікує затвердження") за рішенням зборів акціонерів покривається за рахунок загальних резервів, резервного фонду, інших фондів та нерозподіленого прибутку минулих років:

Дт – рахунки 5020 П "Загальні резерви", 5021 П "Резервні фонди", 5022 П "Інші фонди банку", 5030 П "Нерозподілені прибутки минулих років";

Кт – рахунок 5041 А "Збиток минулого року, що очікує затвердження".

Якщо перелічених джерел для покриття загальної суми збитку не вистачає, то непокрита сума в балансі банку обліковується за рахунком 5031 А "Непокриті збитки минулих років".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси